Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pergacz

Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

 1. Pergacz

  NOKTOWIZJA

  Czy zastosowanie gogli o których wspominałem wcześniej, wraz z dodatkowym oświetlaczem ir na replice nie będzie wygodniejsze? Chodzi mi o większe pole widzenia w goglach i lepszą orientację w obserwowanym terenie.
 2. Pergacz

  NOKTOWIZJA

  Czy włączony iluminator w lesie nie sprawi że będę widział tylko pierwszą rzecz od jakiej odbije się światło? Generalnie miało by to służyć do wsparcia mojego oka nocą ;) Z nspu miałem problem żeby cokolwiek znaleźć (zorientować w terenie), a nie było tam wcale wielkiego powiększenia. Szumy, oraz zniekształcenie obrazu na krawędziach robiło swoje. Dlatego pomyślałem o czymś współczesnym - mały monokular do obserwacji na dalsze odległości. Pomysł z goglami wpadł mi do głowy niedawno. Z goglami na oczach można się pewnie od biedy przemieszczać, a w razie potrzeby mogę podświetlić jakiś obi
 3. Pergacz

  NOKTOWIZJA

  Chłopy potrzebuję wsparcia. Moje jedyne doświadczenie z noktowizją oparte jest na zabawie NSPU (1pn34). Wrażenia? Ciężkie i nieporęczne. Potrzebował naprawdę specyficznych warunków żebym mógł cokolwiek zobaczyć i zidentyfikować w nocy. Do tego zabawa z tą nieszczęsną przesłoną z żaluzją i "uciekanie" od zbyt mocnego światła. Chciałym pobawić się innym sprzętem. Na oku mam dwa typy: Rosyjskie gogle noktowizyjne OH-1 1x20 produkcji LZOS (1 generacja). W zestawie jest "maska" na twarz. Zasilanie 2xAA. Czy jest to sprzęt porównywalny do np PNW-57E? Czy da radę do łażenia po nocy
 4. Tańsze KSK rozm. M masz np. tutaj: http://sklepwph.pl/pl/p/SPODNIE-POLOWE-KSK-PENCOTT-GREENZONE-LEOKOEHLER-M/8442
 5. Pergacz

  NOKTOWIZJA

  Czy NSPU posiada jakiś system chroniący przed "przepaleniem" jasnym, nagłym światłem itp. Zakładam, że jako iż jest to celownik, to spokojnie wytrzymuje błysk wystrzału, ale czy coś więcej?
 6. Oho. Pojawił się średni Raptor. W promocji! http://allegro.pl/promocja-nowosc-plecak-raptor-27-janysport-i2381782720.html Duży też staniał :)
 7. Wukasz, a z czym nosisz ten plecak? Z oporządzeniem, czy samodzielnie? Mam 175cm, pasoszelki najwygodniej (najstabilniej) nosi mi się wysoko na biodrach, w związku z tym, plecak nie może być za wysoki, ponieważ w 100% oprze się na chlebaku. Pas biodrowy tylko trzyma plecak podczas biegania, skakania itp. Nie odciąża. Pas piersiowy stabilizuje szelki. Camelbak MULE miałem przez jakiś czas. Nosząc wkład i portfel był idealny. Dobrze zrobiony i wygodny. Fajny plecaczek, jeżeli rzeczywiście potrzebujesz takiego malucha :)
 8. Pewnie! Proponuję plecak rodzimego Wisporta. Model Sparrow. 20 litrowy plecaczek, z organizerem, miejscem na camela, kompresją, palsami itp, itd. Oto on: http://wisport.com.pl/Sparrow-137,,pr,shop.html?PHPSESSID=35f520a65f70c8a5263273267482398f Porównując do PP25, nie sprawia aż tak pancernego wrażenia. Jednak mam go ledwie kilka dni, więc o wytrzymałości nie powinienem się wypowiadać.
 9. Na początku, też o tym pomyślałem, że prosty system nośny w 40l plecaku może nie działać zbyt dobrze. Jednak noszenie po mieście plecaka z, hmm. powiedzmy "pełnym" systemem nośnym jak w większych worach, może być uciążliwe. W terenie, do kamizelki taki system będzie ok. Do beltkita też powinno być ok, o ile oprze się trochę na chlebaku. Jestem prawie zdecydowany, jednak czekam na opinię kogoś, kto ma akurat tę wersję 37 litrową. Czekam pilnie na odpowiedź :)
 10. Kolec, w jakich kolorach widziałeś te plecaki? Mają może multicam?
 11. Od jakiegoś czasu, zastanawiam się nad kupnem plecaka zarówno w teren jak i do miasta. Założyłem, że musi mieć min. 30l i prosty system nośny, jak w mniejszych plecakach. Znalazłem ostatnio na allegro takie coś: http://allegro.pl/nowosc-plecak-raptor-37-janysport-i2363441622.html Widział go ktoś kiedyś na żywo? Warty swojej ceny?
 12. Marzą mi się te ubiory maskujące pakowane do własnej kieszeni z paskiem jak... kurtki przeciwdeszczowe z Decathlonu ;)
 13. Wyrwałem kiedyś na allegro, za ok. 50zł kamizelkę we wz.89, (z rozmieszczeniem kieszeni jak w kamizelce OCHRA) Nie miała jednak możliwości umieszczenia wewnątrz jakichkolwiek wkładów.
 14. Czy w kompaniach specjalnych były używane kamizelki oporządzeniowe?
 15. Janysport także. Pantera, 20mm.
×
×
 • Create New...