Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z lagami - pomocy


Recommended Posts

Witam

 

Otoz mam net 4mb/s (radiowka), oraz system Windows 7.

Moj problem polega na tym ze od samego poczatku gdy tylko posiadam Battlefield: Bad Company 2, mam straszne lagi i ping (ping 300-600) przez co oczywiscie nie da sie grac.

W CoD:MW2 jest podobnie, lecz toz po zainstalowaniu, przez 2 pierwsze dni gry bylo spoko, dopiero wtedy zaczal sie potworny problem z lagami.

 

Czego moze to byc wina ? Kiedys mialem Windows XP oraz neostrade 2mb/s i w przypadku CoD:MW2 takich problemow nie bylo.

Dodam ze net ogolnie pracuje bardzo dobrze. Jestem niedaleko od glownego odbiornika, pliki sciagaja sie szybko itp. neta nie rozlacza i korzystanie z niego w przypadku poruszania sie po stronkach i sciagania plikow, nie przysparza zadnych klopotow.

 

Nawet wywalile AVG bo przypuszczalem ze to moze byc jego wina lecz przyslowiowa ... dupa

 

De tego jakies 3 tygodnie temu, kiedy sprawdzalem swoj ping poprzez cmd a nastepnie ping onet.pl, moj czas sredni wynosil 17m/s. teraz ten czas jest w granicach 40-80m/s

 

Probowalem juz nawet programu ktory to sie zwie Cfos speed czy jakos tak - niestety kaplica. Program ten wlasciwie nic nie dal, a w dodatku co chwile tylko pokazywal komunikaty aby kupic oryginala bo za 30 dni konczy sie wersja darmowa

Link to post
Share on other sites

De tego jakies 3 tygodnie temu, kiedy sprawdzalem swoj ping poprzez cmd a nastepnie ping onet.pl, moj czas sredni wynosil 17m/s. teraz ten czas jest w granicach 40-80m/s

 

Ten ping to chyba w ms a nie m/s powinien być. Może w tym problem:P

 

Koniec żartu. Tak na serio to sprawdzałeś na innym kompie czy masz to samo? Może to nie wina win7 tylko np. tego że Twój provider tnie Ci transfer na niektórych portach, właśnie tych, z których korzystają te gry.

Link to post
Share on other sites

Wybacz ;) przyzwyczajenei z pomiarow giwery :D

Nie sprawdzalem. Jutro w wolnej chwili postaram sie to sprawdzic na drugim kompie

 

A jesli sie okaze to co mowisz (czyli nie wina win 7), to co powinien zrobic w takim wypadku ? Pytam bo niestety jestem laik komputerowy i niewiele z tego rozumiem :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli się okaże że to wina win7, to najprościej postawić na kompie 2 system tylko do grania. Ewentualnie szukać po necie rozwiązania, chyba najlepiej na forach poświęconych tym grom o które Ci chodzi.

 

Jeśli na innym kompie/systemie będzie to samo - telefon do providera z pytaniem dlaczego tak się dzieje, w końcu płacisz za dostęp do neta, a nie tylko za dostęp do części neta. Niestety, takie osiedlowe sieci (bo pewnie właśnie z takiej korzystasz) mają ten minus że łącze nie jest tylko Twoje a dzielone na ileś tam osób. Wtedy, że by zapewnić komfort korzystania wszystkim, provider może posunąć się do cięcia tu i ówdzie transferu. Ale Ciebie to nie powinno interesować że inna osoba ma jakiś problem jak Ty grasz sobie w CoD. To sprawa dostawcy internetu, niech wykupi lepsze łącze.

Link to post
Share on other sites

Masz radiówkę... to wszystko wyjaśnia . Najprawdopodobniej możesz mieć też źle ustawiony odbiornik, tak że nie łapie większości sygnału , przynajmniej kumpel miał taką sytuację i objawiała się podobnie. A najlepiej to zmień dostawce na coś "kablowego"

Link to post
Share on other sites

Juz tlumacze.

Firma to Netfal czy jakos tak, z ozarowa.

Mieszkam na zadupiu - wieś i to bylo jedyne rozwiazanie. O kablowce tutaj nie ma mowy nawet

Specjalnie na calej mojej posiadlosci byly robione 2 odbiorniki aby w kazdym miejscu byl dostep do neta bezprzewodowy i nie bylo zaklocen (kosztowalo to nie malo) przez drzewa, latajace wiewiorki i nietoperze i inne czynniki

 

A co ma do tego ze jest to radiowka, skoro net normalnie bardzo dobrze pracuje? Gram w WOW, Warcraft 3 po necie i problemow z pingiem nie mam (nawet jesli podczas grania sciagam filmy jeszcze), zas problem dotyczy tych 2 gier ktore wymienilem (jak na razie tych gier ...)

 

PS. Ciagle probuje sobie od czasu do czasu MW2 odpalic i czasem da sie pograc, ale to loteria, ewentualnie na poczatku jest git a po paru minutach wielkie LAAAAGI poczym jak wywala mnie z rozrywki to Steam pokazuje komunikat - Za duzo polecen klienta

 

Juz jakies magiczne sztuczki czytalem w necie apropo tego Win 7 na jakims forum z CS, bo tam tez ludziom zle dzialalo jak mi, i jakies tricki byly podawana ale nie u kazdego to dzialalo i u mnie niestety tez nie ...

 

Niestety nie mialem czasu aby sprawdzic czy to wina windowsa, zabiore sie za to jak tylko bedzie chwila wolna

Link to post
Share on other sites

A co ma do tego ze jest to radiowka, skoro net normalnie bardzo dobrze pracuje? Gram w WOW, Warcraft 3 po necie i problemow z pingiem nie mam (nawet jesli podczas grania sciagam filmy jeszcze), zas problem dotyczy tych 2 gier ktore wymienilem (jak na razie tych gier ...)

 

PS. Ciagle probuje sobie od czasu do czasu MW2 odpalic i czasem da sie pograc, ale to loteria, ewentualnie na poczatku jest git a po paru minutach wielkie LAAAAGI poczym jak wywala mnie z rozrywki to Steam pokazuje komunikat - Za duzo polecen klienta

Dlaczego poprzednicy reagują 'alergicznie' na słowo 'radiówka'? Bo ponura rzeczywistość jest taka, że o perfekcyjnie działających przez WiFi grach internetowych, chyba nikt nie słyszał. Kiedyś słyszałem taką urban legendę - częstotliwość 2,4GHz została uwolniona, czyli udostępniona do zastosowań cywilnych przez wojsko (w domyśle-USA), ponieważ to pasmo jest bardzo podatne na zakłócenia, interferencje, i ogólnie jest niestabilne. Nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi dość sensownie.

Jeśli możesz to zaczaj się na ten komunikat Steama, i dokładnie go tu zamieść-w ten sposób "pomożesz sobie pomóc".

Ściągnij i zainstaluj programik WinMtr-http://www.download.net.pl/2839/WinMTR/

i potestuj kluczowe dla ciebie adresy-najpierw najbliższe (twojego dostawcy), a na końcu IP serwerów gier na których masz problemy. Logi możesz zapisać, i wręczyć panu który bierze od ciebie pieniądze za internet, zamiast pieniędzy :)

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Ale ze jak mam niby dokladnie go tu zamiescic ? Podalem przeciez ze pojawia sie jak juz mnie wywali z gry. Screen chyba niczego nie wniesiez tym komunikatem steama

 

A skad mam wziac IP serwerow w MW2 skoro tam nie ma serwerow dedykowanych, tylko gracze sa hostami?

Link to post
Share on other sites

Ale ze jak mam niby dokladnie go tu zamiescic ? Podalem przeciez ze pojawia sie jak juz mnie wywali z gry. Screen chyba niczego nie wniesiez tym komunikatem steama

 

A skad mam wziac IP serwerow w MW2 skoro tam nie ma serwerow dedykowanych, tylko gracze sa hostami?

Albo go (treść komunikatu Steam) źle zacytowałeś, albo nikt na świecie go nigdy wcześniej nie miał, inna możliwość jest taka, że ci którzy mieli podobny problem i taki właśnie komunikat, uczestniczą w globalnym spisku, i ukrywają wszelkie informacje o tej sprawie przed googlebotami.

Z MW2 nie pomogę, ale nie sądzę żeby uzyskanie IP od organizatora (hosta) gry, było takie trudne.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Chyba w takim razie jestem wybrancem u Steama i tylko mi taki komunikat daje :P

 

Jakiego programu antywirusowego używasz? Wyłącz/ustaw tryb "gracz" (jeśli taki masz, poszperaj w opcjach/instrukcji) i daj znać czy pomaga. W BFBC2 często laguje antywirus.

 

Obecnie - zadnego.

Jak mialem AVG antiwira to pinga o jakies 50-100 zwiekszal

Link to post
Share on other sites

Tak wyłącz zaporę i poszukaj po necie o "Port Forwarding", będziesz musiał odblokować port przez który będzie się gra łączyła, a że łącze radiowe to będziesz pewnie musiał poprosić od odblokowanie. Chodzi generalnie że firewall blokuje lub ogranicza port stąd problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...