Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak wystajaca oska nie jest jakims wielkim problemem o ile z drugiej strony jest dostatecznie dluga.

Srodkowa zebatka ma byc jak najnizej (o ile polozenie innych zebatek z tym nie koliduje - np koniecznosc podniesienia bardzo silnikowej).

Krzywa sprezyna to norma - od pracy sie krzywi. Albo nieumiejetnego zakladania - jak wyskoczy na bok to skrzywia sie a potem trudno jest ja wyprostowac.

Jednak w pracy to zupelnie nie przeszkadza - po to masz prowadnice oraz odpowiednia srednice wewnatrz tloka. Moze to jedynie spowodowac lekki random w fpsach (zamiast rozrzutu 5 fps - np 10 fps).

Krzywa prowadnica dyszy bedzie problem tylko wtedy jezeli dysza nie bedzie dobrze uszczelniac sie w komorze.

Czy aby ta dziwna krzywizna w SRC (bo nie pierwszy o tym pisales) nie jest celowa ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba znalazłem powód dla którego kulki zamiast normalnie wylatywać, wytaczają się z lufy albo zostają do popchnięcia przez następną. Otóż, zakupiłem sobie trochę części, a mianowicie sprężynę 130, mocniejszy tłok, gniazdo do magów od JG (są w Azteko za niecałe 40zł) no i komorę CA. Przy składaniu gearboxa okazało się, że zespół popychacza i dyszy blokuje się w pozycji tylnej:

SRC_blokada.jpg

Widać naciągniętą sprężynę ale nie jest ona w stanie wciągnąć popychacza. Okazało się, że chodzi on strasznie ciężko. Najpierw wydawało mi się, że coś się poprzesuwało ale zdjąłem dyszę i wszystko działa idealnie.

SRC_bezblokady.jpg

Tak więc cały problem tkwi w tej krzywej tulejce w głowicy cylindra i trzeba będzie chyba zamówić nową bo nie mam na razie pomysłu czy to się da naprostować. Nic dziwnego, że kulki nie leciały tak jak trzeba jeśli dysza była w tylnej pozycji. To tłumaczy też, dlaczego na auto, gdzie jest więcej wibracji serie szły w miarę, a na semi bardziej wszystko się blokowało.

 

Dodatkowo okazało się, że komora CA wymaga trochę krótszej dyszy ale jeszcze nie byłem w stanie sprawdzić czy ze standardową będzie śmigać poprawnie czy jednak trzeba będzie kupić od AUG'a

Link to post
Share on other sites

A ja chciałbym aby mnie ktoś oświecił, czy to moje wrażenia, czy tak ma być w ASG:

mam g36 kv , batka naładowana dzisiaj 8,4v frajer fox, sprężyna ta słabsza) ~360fps, wymieniona gumka:

-kulki 0,2 g G&G

-zasięg ledwo 30 metrów

-1/15 strzałów udało mi się trafić w puszkę po liptonie...

-magazynek boy'a dobrze siedzi, ale na full auto leci np 5 kulek potem na sucho strzela moze znowu poleci 1-3 kulek i znowu na sucho

- na semi kulki czasem leciały w niebo jak nie wiem.... 4 np lecą, a piąta już w niebo :p - nawet przy wyłączonym hop-upie

- jak strzelałem do tej puszki to jak nie trafiałem to kulki spadały w odległość max 1 metr

 

 

Ale magazynek boy'a dobrze siedzi nie tak jak ten od SRC, że lata w gnieździe...

Link to post
Share on other sites

Widzę, że z gietkami jest nieciekawie. Chociaż ją lubię to chyba jednak zrobię podstawowy tuning mojego cymiacza. Szkoda, że w giecie nie idzie zrobić moda na ładownicę od SGN, bo wtedy to można sobie na lipolu jechać tak jak ja to robię z moim AK. Ktoś pytał o batkę, jeżeli lipo to nie dawaj 11.1, bo ten tłok zdechnie szybciej niż zwykły plastik cymy.

 

@PRO, najprawdopodobnie masz problem w gumą ew. popychacz i dołożyć można krzywą głowicę cylindra.

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś ułożenie kabli? Jak kupiłem replikę to na początku miałem problem z ogarnięciem ułożenia kabli. Możesz tu wrzucić kilka fotek co Ci tam siedzi.

Mam wrażenie, że kable nie robią przeszkody, tylko pewne części lufy zewnętrznej.

Dodam foty jak najszybciej, edytując ten post.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem głowicę cylindra i zacząłem zabawę dalej.

Złożyłem wszystko do kupy, niestety uszczelniona dysza, którą mam okazała się za krótka i musiałem założyć oryginalną. Głowica cylindra Ultimate ma krótszą prowadnicę dyszy ale niczemu to nie przeszkadza. Być może zamiast kupować nową głowicę, można było skrócić tą prowadnicę w oryginalnej, co by pomogło na blokowanie dyszy we wsuniętej pozycji. Jeśli chodzi o strzelanie to na razie za mało kulek poszło aby coś powiedzieć.

 

Jeden problem dalej pozostał. Pomimo spodkładkowania, co raczej wyeliminowało luzy na zębatkach, ośka środkowej wciąż się wysuwa. I dzieje się to dosyć szybko bo po przestrzelaniu jakichś 400 kulek i kontroli, ośka wylazła do takiej pozycji jak na zdjęciu, które wcześniej zapodałem. Chyba ją przykleję do tej zębatki bo już mi ręce opadają.

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites

Poza tym że bezpiecznik powinien być "przymocowany" to wszystko jest ok.

Z tym, że przedniego body po prostu nie da się złożyć z baterią mini w środku.

Montaż blokuje część znajdująca się dokładnie nad białym wtykiem, a także tamta podłużna rurka z nawiniętą sprężyną.

Naprawdę próbowałem wielu możliwości ale nie potrafię tej baterii włożyć, tak samo jak kilkanaście innych osób :).

Jedynym ratunkiem było wprowadzenie wtyku na zewnątrz i przyklejenie batki do boku repliki, ale nie jest to ani wygodne, ani estetyczne.

Link to post
Share on other sites

Ja wrócę do mojej repliki g36 kv, mianowicie wymienili mi gumkę( w taiwatnie), ale nadal jak nie kręcę hop-upem to kulki zawsze skręcają w lewo....

1. Jak pojadę do krakowa do nich to co mam im powiedzieć, żeby mi to naprawili, bo jak to nie jest gumka...

2. Zasięg na 360 fps to ?? taki optymalny :)

Link to post
Share on other sites

Ja wrócę do mojej repliki g36 kv, mianowicie wymienili mi gumkę( w taiwatnie), ale nadal jak nie kręcę hop-upem to kulki zawsze skręcają w lewo....

1. Jak pojadę do krakowa do nich to co mam im powiedzieć, żeby mi to naprawili, bo jak to nie jest gumka...

2. Zasięg na 360 fps to ?? taki optymalny :)

 

 

Do poprzedniego posta: "jak nie kręcę hop-upem" chodzi o to, że jak go nie ustawie...

 

Czyli mam rozumieć, że jedyne rozwiązanie to serwis w tajwanie. OK

Link to post
Share on other sites

Zadam relację jak potoczyły się losy mojej gietki - przygoda z lunetką cd. ;)

 

Zgodnie z zapowiedzią odesłałem guna do krakmanów, przysłali po 2 tyg. ze stwierdzeniem że gwarancja nie obejmuje "osprzętu". Na moje szczęście odezwał się do mnie użytkownik Wizzl, i zaproponował żebym wydłubał gumę, która trzyma lunetę od środka. Co się okazało: sam krzyż nie jest absolutnie regulowany (!) jest nadrukowany na jedną z soczewek, a kręcąc śrubami do regulacji położenia krzyża poruszamy całą lunetą (!!). Ten ruch był niemożliwy przez okropnie twardą gumę która trzymała cały cały zespół lunety od przodu. Jedynym problemem jaki pozostał to co wsadzić zamiast tej gumy nieszczęsnej - zastanawiam się nad "gumką" ;).

 

Nie polecam takich przygód na przyszłość ;).

Link to post
Share on other sites

Jeśli by ktoś myślał o zmianie kabli w sensie, żeby były z przodu, a nie z tyłu to Krakmani to za 50 zł zrobią... zdzierają kasę jak mogą...

 

I pewnie za to, że źle mi pewnie założył gumkę też będę bulił...

Edited by G0 Pr0
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...