Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, omówiono tu wersję II SRC, więc jest nieco nieaktualne. Obecnie SRC używa od jakiegoś czasu generacji III, JG od tamtego momentu zdaje się wprowadzalo zmiany ze 2 razy nie wspominając o klonach/rebrendach JG. Ewidentnie SRC nieco ich zmobilizowało.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam SRC G36KV (IIIgen). Niezła rzecz dla początkującego. Trochę pilnika/ściernego - zadzior właził mi w zagłebienie między kciukiem a wskazującym.

 

Wiem, jestem nowy, może pytania będą denerwujące, ale nie znalazłem na razie odpowiedzi.

 

1. Wersja K, poza eksportowymi, miała w oryginale na górze nie pustą długa szynę z celownikiem mechanicznym, ale celownik optyczny 3x/1,5x (zależnie od wersji); czy ktoś takie robi do repliki ASG, ale koniecznie z dodatkową szyną metalową na kolimator ? ARES ?

2. Lufa precyzyjna 410mm - znalazłem tylko 'własną' SRC - jakieś inne opcje ?

3. Hop-up przy celowniku mechanicznym, działa porządnie tylko w maksymalnym wychyleniu regulacji do góry (test na 30m w tarczy 15 cm, 75% w tarczy) - czy zmiana samej gumki pomoże ?

4. Kolimator - kopia Eotech 552 to wersja dla policji, a dla BW ? Kopia Aimpoint M3 ?

5. Magazynek SRC jest fajny bo przezroczysty (kontrola zużycia kulek), ale lata w gnieździe wściekle. Czy ktoś widział fajny high-cap przezroczysty ?

Link to post
Share on other sites

Ale się dowiedziałeeeeeem :hahaha: Cóż, taki los nowego - frycowe trza płacić.

 

Pomóżcie chociaż w jednym.. lufa... W KV jest lufa 410mm, która jest rzadka jak panda i żaden z klasowych producentów takowej nie robi. Za to jest dużo luf 407mm (pewnie do eMki) - podejdzie do tej konkretnej Gietki (SRC SR36KV) czy to zupełnie wykluczone ?

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzięki za odpowiedzi. SRC robi chwyt ale niestety plastik. Jest chyba jeszcze ARES w specshopie, bo generalnie 'discontinued'...

 

Jednak jeśli chcesz iść w realizm/odwzorowywanie BW to trochę złą replikę wybrałeś.

Teraz już wiem, poowinien być zwykły G36. Jak sie bardziej wciągnę to pewnie wymienię na koszerniejszą.

 

Kieruję się na BW Gebirgsjaeger (drugowojennych już mam opanowanych ;) )

 

5395254520_b096fff131_z.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
2. Lufa precyzyjna 410mm - znalazłem tylko 'własną' SRC - jakieś inne opcje ?
Oryginalna lufa to 6,05 czyli taka hybryda i bym ją zostawił. U mnie śmiga i zejście na precyzyjną 6,03 moim zdaniem niewiele doda. Dodatkowo mniejsze prawdopodobieństwo zacięcia się kulki. A jak już bardzo się upierasz nad wymianą to zawsze można kupić trochę dłuższą i ją przyciąć. W drugiej gietce tak mam i jest ok.

 

3. Hop-up przy celowniku mechanicznym, działa porządnie tylko w maksymalnym wychyleniu regulacji do góry (test na 30m w tarczy 15 cm, 75% w tarczy) - czy zmiana samej gumki pomoże ?
Gumki raczej nie, bo wypróbowałem kilka. Dystanser inny też mi jakoś nie poprawił kręcenia. Ta komora jest po prostu lipna i chyba można się cieszyć, że podkręcenie przynajmniej działa. Niedawno znowu zmieniłem komorę na CA (do tego oczywiście inne gniazdo na magi co już wcześniej zostało omówione) no i zwiększenie zasięgu pokazuje, że oryginalna jest dodatkowo dosyć nieszczelna o marnym kręceniu nie wspominając.

 

4. Kolimator - kopia Eotech 552 to wersja dla policji, a dla BW ? Kopia Aimpoint M3 ?
Ostatnio mi się tak uroiło, że do gietki ze względu na i tak już wysoko położoną szynę montażową, najlepszym kolimatorem będzie coś co znajdzie się jak najniżej. Wyższe rzeczy są niewygodne przy wychylaniu się zza przeszkody bo często się wali w nią zamiast w przeciwnika. Nie wiem jak M3 ale Eotech ma tą zaletę, że można kupić wersję na ogniwa AA. Mam CompM4 na jedną AA i sobie chwalę, bo repliki kolimatorów nie są tak energooszczędne jak oryginały.

 

5. Magazynek SRC jest fajny bo przezroczysty (kontrola zużycia kulek), ale lata w gnieździe wściekle. Czy ktoś widział fajny high-cap przezroczysty ?
Ja tego badziewia nie używam bo JG i BOYI spisują się znacznie lepiej - siedzą w gnieździe tak jak trzeba, bez latania na boki.
Link to post
Share on other sites

No jeszcze jedna sprawa. Komora hopup mocowana jest w obudowie lufy wewnętrznej (to co trzyma lufę jak się zdejmie przedni korpus). W przypadku komory SRC gniazdo mocowania jest ma trochę inne wymiary jak JG czy CA. Dlatego po wsadzeniu komory CA, kulki są blokowane bo dysza nie może się oddalić na tyle aby się one swobodnie dostawały do komory, po prostu komora jest za blisko gearboxa. Tak więc ja mam jeszcze wymienioną obudowę lufy wewnętrznej na JG i wtedy dopiero działa poprawnie. W przypadku oryginalnej obudowy z komorą CA, kulki w moim egzemplarzu prawidłowo są podawane tylko na semi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kolejne modyfikacje :)

Ostatnio podczas transportu odpadła mi gałka selektora z lewej strony. Zgubiłem gdzieś grzybek i dorobiony nie działa już zbyt dobrze. Z resztą ten selektor od początku nie sprawował się, w moim egzemplarzu dało się go przekręcić poza normalne położenia. Dodatkowo klik na poszczególnych położeniach nie był zbyt wyraźny.

Dlatego zakupiłem cały chwyt pistoletowy JG w komplecie z gałkami i mechanizmem prowadzącym je równolegle. No w końcu normalnie się przełącza tryby ognia w mojej replice. W sumie SRC to już tego nie można nazwać bo za dużo części JG.

 

Co do ośki środkowej zębatki, oględziny po jakimś pół roku nierozbierania wykazały, że pomimo kleju anaerobowego znowu się wysunęła. Siedziała już tylko w jednym łożysku. Co za kaszana. Będę musiał chyba zrobić to na super klej albo coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jeszcze trochę modyfikacji :)

Ostatnio znowu przestał dobrze podawać kulki ale tym razem doświadczenie pomogło w tym aby nie rzucić tym SRC o ścianę :) Okazało się, że dysza nie cofa się już tak mocno jak na początku. To pewnie spowodowało wcześniej opisane problemy z komorą CA. Po oględzinach stwierdziłem, że popychacz jest już dosyć starty w miejscu gdzie naciska go sworzeń w zębatce tłokowej. Założyłem więc nowy, wzmocniony, dodatkowo na zębatkę wsadziłem opóźniacz aby zminimalizować zużycie i otrzymać jeszcze lepsze cofanie dyszy. Miałem mały problem bo sworzeń na zębatce w SRC jest trochę za gruby, na szczęście kupiłem dwa opóźniacze, w tym jeden był z tworzywa, gdzie otwór na sworzeń łatwo dało się powiększyć. W sumie te zmiany już nie wynikają z jakiś błedów w produkcji repliki tylko z normalnego cyklu zużycia części.

Ośkę do środkowej zębatki przykleiłem jakimś klejem do metalu i na razie nie widzę, żeby wyłaziło ale czas pokaże :)

Skoro zaczęło znowu poprawnie strzelać, założyłem preckę 410mm SRC, którą także od jakiegoś czasu mam w gietce od JG. Jeszcze trochę tuningu w postaci chwytu AFG i gniazda na magazynki typu stanag. Teraz moja giwera prezentuje się tak:

G36KVAFGSTANAG1280.jpg

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

Czy ktoś posiada może SRC 3 generacji. I czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak się spisują w porównaniu do starszych modeli ?

 

Też byłbym wdzięczny za info jak się sprawują obecnie sprzedawane egzemplarze http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/sr36_kv_src_gen_iii-2158.html . Ciekawi mnie czy jednak JG nie jest ciekawszym wyborem (choć ja z JG + Boreup od CA miałem suuuper :angry: zabawę by to działało)

Link to post
Share on other sites

Gdy zaczynałem swoją przygodę z ASG długo szukałem repliki i rozmyślałem właśnie nad JG i SRC. Ostatecznie ze względu na małą dostępność JG wybrałem SRC. Po tym okresie mogę stwierdzić, iż jestem zadowolony z wyboru.

Mam seryjną G36K na słabszej sprężynie. Do wczoraj replika działała bez problemów i była na sporej liczbie strzelanek. Bardzo sporadycznie zdarzało się, iż podczas strzelania w trybie automatycznym "gubiła" jedną kolkę (wg mnie nie pobrała z magazynka).

Niestety wczoraj replika odmówiła współpracy na polu bitwy. Podczas wciskania spusty coś niedobrego dzieje się w gearboxie, co dokładnie tego nie wiem. Dzisiaj oddaje ją do serwisu i zobaczę co powiedzą.

W zestawie są sprężyny. Na mocniejszej replika miała ok 480-490 fps na słabszej ok 370-380 fps (mierzone przez Taiwangun). Po kilku strzelankach wartości te nieco spadły.

Link to post
Share on other sites

u kumpla była krzywo włożona lufa, musiałem rozebrać i przykleić tasmą, bo się obracała :icon_eek2: potwierdzam słabe kręcenie kulek. Teoretycznie stockowo ma 415 fps a na kulkach 0,28 blastera hop up nie daje rady... Mag hicap stockowy siedzi dość luźno i się kolebie na boki. Jak porównam z moją Cymą G36C to szału nie ma...

Edited by asmodean
Link to post
Share on other sites

Krzy Krzy,

 

Miałem podobny problem w g36c. Na początku myśleliśmy z kolegą że poluzowała się zębatka w gb i wystarczy jej dokręcenie, ale po rozłożeniu okazało się, że urwał się w niej ten bolczyk górny. Doprowadziło to do zmielenia zębów "górnych" i oberwania jednego ząbka z drugiej. Bolczyk oberwał się ponieważ miał bąbel powietrza. Była to wada fabryczna. (Wrzucę zdjęcia jak odzyskam aparat)

 

Wstawiliśmy tam zębatki od cymy i działa (6 tys. kulek jak na razie) :-)

 

Karabinek gubi kulki jak sprężyna maga jest słabo naciągnięta, tak mi się przynajmniej zdaje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Pergan

Wybacz że z takim opóźnieniem, ale nie miałem czasu na zmierzenie :icon_neutral:

Po wyregulowaniu hop up'a (bo jednak mam wrażenie że czasem trzeba go "dokręcać") strzela w linii prostej ok 50m. Na 60m trzeba celować około pół metra nad celem. Skupienie strzałów również jest niczego sobie.

Wszystko, oprócz tamtych zębatek, mam stockowe. Może niedługo kupie preckę i gumkę, ciekaw jestem, o ile się te osiągi poprawią :cool:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...