Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lutowanie kabli - Gearbox v.3


Recommended Posts

zrobiło mi się takie oto toto:

 

http://img21.imageshack.us/img21/1473/takjest.jpg

 

a tak powinno być:

 

bycpowinno.jpg

 

po pierwsze: nigdy w życiu nic nie lutowałem, ale chwilę poczytałem i wyszło mi coś takiego:

 

kupić tanią lutownicę oporową ~60W (nie tranzystorową), kalafonię i cynę (w postaci szpuli)

 

patrząc na zdjęcie widać że blaszka i przylegające do niej po 2 kabelki (jeden od semi drugi od full auto) są zalane lutem, a zatem będę musiał go wpierw stopić

 

z tego co rozumiem do stopienia potrzebna jest tylko rozgrzana lutownica - ale co się stanie z upłynnionym lutem, czy nie spłynie i nie zaleje mi czegoś?

 

po stopieniu lutów trzeba będzie zbielić blaszkę kalafonią, a następnie przylutować

 

czy dobrze myślę?

 

a może jest ktoś ze szczecina z wprawą w tych rzeczach, bo jak na pierwsze lutowanie sprawa mnie leciutko przerasta - stawiam flaszke :)

 

EDIT

po odkręceniu płytki mocującej okazało się że kabelki nie mają osobnych ścieżek, są po prostu przylutowane do jednego styku - a więc nie będę topił żadnych lutów, po prostu przylutuję kabel gdzieś z boku, co będzie mniej eleganckie ale powinno działać

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

to jest GearBox z AUG A3 (JG AU-3G), generalnie chwalony za solidną konstrukcję mechaniczną, ale okablowanie jest rachityczne

 

wygląda to tak ponieważ selekcja trybu ognia jest na dwu-skokowym spuście

 

[Ostrzeżenie za rozwalanie forum zdjęciami, ponowne poprawianie postu po mnie będzie skutkowało blokadą konta.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Zaopatrz się w porządną lutownice, transformatorowa 100W lub więcej będzie wygodna bo te chińskie luty są z jakiejś parszywej masy która piekielnie trudno się topi. Zmieniałem okablowanie w kilku AUGach i przy 100W lutownicy niemało się musiałem naczekać. Po stopieniu wystarczy tylko zatopić końcówkę ocynowanego kabla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...