Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Od pewnego czasu myślę o zakupie repliki broni bocznej. Czytałem opisy różnych modeli i im więcej czytam i pytam, tym większy mam mętlik w głowie :)

 

Pytam się więc na forum, żeby więcej osób mogło się wypowiedzieć

 

Budżet to około 400 zł, ale nie jest to sztywna kwota. Jeżeli coś o klasę lepszego będzie niedużo droższe to oczywiście mogę dopłacić, ale będę się cieszył jeżeli znajdzie się coś dobrego w niższej cenie :D

 

Jaki pistolet ?

-Ma to być pełnowymiarowy pistolet, a nie jakiś mikrus.

-Model jest mi praktycznie obojętny (zobaczę co mogę dostać w tej kwocie i dopiero wtedy będę wybrzydzać :D)

-Fajnie by było jakby przynajmniej zamek był z metalu

-Musi mieć blow-back

-Plusem byłyby białe kropki (albo coś) ułatwiające zgrywanie przyrządów celowniczych

-Bez widocznych napisów typu " Read manual before use " " Made in Taiwan "

-Mile widziane oznaczenia broni ostrej

 

Miałem w ręku Colty WE, Glocka 19 KWA oraz Glocka 17 Classic Army

 

Colty fajne, ale trochę ponad mój budżet ( nie wiem jak strzelają ), Glock 19 fajnie wykonany ale troszkę za mały, a o glocku CA słyszałem wiele złych opinii.

 

Mam nadzieję że możecie mi coś doradzić :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

m9 lub colt 1911 WE będzie to koszt m9 ok 390zł, 1911 ok 385 / 430zł z 2 magazynkami (po 14kulek)

są to klamki full metal

niestety w tej cenie bez oznaczeń ale i bez zbędnych napisów

co do kropek ułatwiających celowanie w m9 tylko na muszce w 1911 brak

jest jeszcze coltopodobne p14 WE za ok 360zł różni się tym, że masz większej pojemności mag (przez to grubszy chwyt- magi od hi-capy powinny podejść) i są białe kropki ułatwiające zgrywanie przyrządów celowniczych

te klamki znajdziesz na gunfire (tam chyba były najtańsze)

ostatnia opcja to hi-capa od kjw za ok 400zł (ogromny gnat) http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/...6_kjw-2092.html

poczytaj jak CI sie spodoba zapytaj (mailem) kiedy będzie dostępny i jeśli tak to czy cena się zmieni

wszystkie wymienione klamki z blowbackiem oczywiście

w cenie do 400zł z z hakiem nic lepszego nie widziałem

poza tym warto podejść do sklepów lub na strzelanie i obadać jakiś sprzęt dokładnie :) może wpadnie Ci w oko coś innego

 

btw temat nadaje się do "zielonych"

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze pytania.

 

Rozumiem że klamki WE są dobre w swojej cenie. Wiem że są też wersje z oznaczeniami ostrej dostępne za niewiele więcej. Czy te oznaczenia są w miarę zgodne z oryginałem ?

 

Czy Glock 17 KWA oraz Classic Army są do nich porównywalne czy słabsze? (oba są około 350zł)

Glock jak to Glock nie jest full metal, ale metalowy zamek mi wystarczy.

 

PS. Nie napisałem w zielonych bo tam jest limit pisania od czasu rejstracji :)

Edited by filipg
Link to post
Share on other sites

no odnośnie WE są zgodne raczej (tylko beretta w wersji long ma jakieś badziewne) poczytaj co jest na zamku poprostu :)

 

glock to tylko marui lub KSC , KSC/KWA

CA podobno spier*oliło sprawe :P więc ja bym spasował

marui by chyba wyszedł za drogi i ma plastikowy zamek ale najlepszy by był pod względem osiągów, kopniaka blowbacku i działania, co do KSC i KWA to to samo ale KSC ma oznaczenia

generalnie glocki KWA to naprawde dobre repliki , nawet byłbym skłonny powiedzieć, że mogłyby być lepsze niż wiele klamek WE , wersja z metalowym zamkiem i lufa byłaby całkiem ciekawą opcją, (dober osiągi i działanie, no i metalowy zamek ciężej połamać :P )

Link to post
Share on other sites

Chyba zdecyduję się na glocka KWA. Wyjdzie ok 100zł taniej niż klamki WE a słyszę o nim wiele dobrych opinii.

 

Glock 17 KWA kosztuje coś około 360zł (tak znalazłem najtaniej), ale jest jeszcze Glock 18C za 440. Czy opłaca się dołożyć te 80 zł dla trybu auto ? Jak wygląda jego awaryjność i czy się tego wogóle używa ?

Link to post
Share on other sites

mam m9 ksc i od ok 3 lat wymagała tylko smarowania i czyszczenia :) nic sie nie psuło, w socomie ksc tylko raz musiałem śrubke 1 dokręcić bo blowback szwankował (śrubka którą dokręca się szczerbinke w zamku, stabilizowała też komore b-b i to był jedyny problem z tą klamką)

osobiście bardzo jestem zadowolony z moich replik tej firmy i kilku znajomych którzy mieli pistolety KSC (głównie glocki) też sobie je chwalili

nie zmienia to faktu że sie coś może popsuć ... nigdy niewiadomo, ale często spotykałem się z tym że ludzie którym coś sie sypło w gnacie zazwyczaj zepsuli to sami :P a nie dlatego że części się rozpadły od samego strzelania/używkowania repliki

odnośnie fullauto repliki z tą opcją mają więcej części mechanizmu spustowego - im ich więcej tym wieksza szansa że coś padnie

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Widzę że ile osób, tyle opinii. Najbardziej jestem przekonany do golcka 17 KWA, ale muszę jeszcze przemyśleć czy nie lepiej te 350 zł nie włożyć w jakąś preckę lub jakiś inny upgrade mojej M4 :D Tak czy inaczej dziękuje wszystkim za rady.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...