Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Ithaca m37 dong san


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś posiada ten model, jak się sprawuje, osiągi oraz porównanie do innych shotgunów.

 

Skorzystałem z opcji SZUKAJ i nie było żadnego tematu, który by zaspokoił moją ciekawość.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/r...rkey_review.htm

http://www.airsoftcore.com/reviews-11.html

 

Na początku radził bym napisać do firearms czy w ogóle zamierzają( i mają możliwość) sprowadzić tą replikę. Byłą ona dostępna dawno temu(z tego co pamiętam to chyba 1,5 roku temu) i potem już nie(choć dokładnie oferty sklepu nie śledziłem więc głowy nie dam). Potem zastanów się do czego jest ci ona potrzebna. Jeśli chcesz ja podwiesić pod Mkę i mieć MasterKeya to dużego wyboru nie masz i wygląd bierze raczej górę nad osiągami. Jeśli jednak zależy ci na niej jako shotgunie to za tę cene(660 zł) radziłbym się zastanowić również nad CA870 Maruzena(529 zł) lub np. Benellim Shortim(749 zł) ale to już ty się wypowiedz bo inaczej off-topic się zrobi.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Kupuj CA870 a jeszcze lepiej CA870CQB z kolba, nie pozalujesz.

Amen.

Czy rzeczywiście to takie proste?

 

Dla Kiwi to może i dobre uproszczenie bo z tego co zauważyłem to nie jest na nic zdecydowany czy obeznany – mam nadzieje ze nie poczujesz się urażony. Maruzem oferuje ci solidnego, bezawaryjnego shotguna w stosunkowo niskiej cenie.

 

Temat może jednak przydać się innym więc wydaje mi się ze warto kwestie shotgunów przedyskutować.

I ważna kwestia: nie jest to bezsensowne odgrzewanie tematów. Zwłaszcza ze względu na psujący się w shotgunach TM rozdzielacz kulek – już od dawna nie słychać o tym defekcie więc warto przekonać się czy nadal występuje.

 

To właśnie opinie Pioka na temat CA870 skłoniły mnie do dalszych poszukiwań infa na temat tej giwery. Przygotowałem krótkie zestawienie cech poszczególnych modeli. Były one oceniane pod katem "operatora shotguna z wyboru”. Oznacza to że kupując go kierujemy się chęcią posiadania broni przede wszystkim do CQB i walki w terenie zurbanizowanym lub jako broń „dodatkową”(bo boczną ciężko to nazwać :wink: ) również dodającą klimatu AT itp. Kwestię kupowania shotguna jako taniej giwery dorównującej osiągami elektrykom starałem się pominąć. Tym samym pominąłem kwestię tuningu bo „operator z wyboru” nie będzie raczej przerabiał swojej zabawki na snajperke[jeśli jednak kogoś to interesuje to w dużym skrócie: CA870 świetnie się do tego nadają(jak ktoś jest zainteresowany to z łatwością znajdzie o tym info tu na forum jak i na zagranicznych stronach) w przeciwieństwie do TM gdzie już sam rozrzut(im dalej tym większy) między 3 lufami(nie są one równoległe do siebie) dyskwalifikuje je jako broń snajperską].

 

Zebrałem wszystkie TM-y do jednego worka bo różnice między nimi są głównie natury indywidualnych wad i zalet ich ostrych odpowiedników(chodzi o cechy typu: dobrze leży w dłoni, łatwo złożyć się do strzału itp.). Jeśli ktoś uważa to za błąd to bardzo proszę aby zabrał głos

 

Tokio Marui: Benelli M3 Super 90 (839 zł), Benelli M3 Super 90 Shorty (749zł) SPAS12 (799 zł)

 

Plusy:

- moc niewiele mniejsza od stockowego AEG

- strzela na raz 3 kulkami dzięki 3 lufą wewnętrznym dajac przytym wspomniany wyrzej "klimatyczny" rozrzut między każdą z 3 kulek

- rolę magazynka pełnią shellsy – znów klimat

- solidna i trwała konstrukcja(poza rozdzielaczem kulek jednak tą kwestię należy przedyskutować)

- tryb „auto” dla spasa – trzymamy za spust a gun strzela tak szybko jak tylko możemy „pompować”

 

Minusy:

- psujący się rozdzielacz kulek jednak tą kwestię należy przedyskutować

- mała ilość(a właściwie niemalże brak) części metalowych wśród mechanizmów wewnetrzych.

- skomplikowana budowa wewnętrzna (dopóki działa to bez znaczenia jednak staje się bardzo istotne w przypadku ewentualnych awarii)

 

 

Marzen: CA870(529 zł), CA870 CQB(840 zł)

 

Plusy:

- stosunkowo niska cena

- solidna i prosta(żeby nie powiedzieć toporna) konstrukcja wewnetrzna - całosć zamknięta jest w metalowej "skrzyneczce"(odpowiednik gearboxa w AEG)

- duża pojemność magazynka

- o połowę niższa cena magazynków – choć to sprawa względna gdyż TM strzela 3 kulkami na raz

 

Minusy:

- strzela tylko 1 kulką na raz

- mało elegancko zamocowana lufa wewnętrzna – między lufą zewnętrzna a wewnętrzna jest po prostu pusta przestrzeń

 

 

Zdaje sobie sprawę ze moje podsumowanie to nic odkrywczego. Może jednak każdy dołoży coś od siebie i powstanie swojego rodzaju „Poradnik”. Właściwie najważniejszą(choć nadającą się na osobny temat) kwestią jest łamliwość/łatwość uszkodzenia rozdzielacza kulek w shotgunach Marui. Czy ten problem nadal występuje? Czy komuś udało się dorobić rozdzielacz z metalu i teraz sprawuje się on bez zarzutu? ... itp.

 

 

Jeśli moderator uzna to za stosowne to niech przeniesie moje wypociny do osobnego tematu bądź usunie jeśli faktycznie nic one nie wnoszą. Wydaje mi się jednak że temat nie został wyczerpany na tym forum a pojawienie się na machingunie Maruzenów CA870(i to w przystępnej cenie) sprawiło że jest teraz w nim jeszcze więcej do powiedzenia i porównania.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To prawda, nie jestem zbytnio obeznany i nie da się tego ukryć.

Dzięki za obszerną odpowiedź.

Mam też nadzieję, że wyjaśni się sprawa tego rozdzielacza, bo to on stanowi chyba najsłabszy punkt shotgunów TM.

A co do ca870 i ca870cqb to czy mają identyczną budowę wewnętrzną oraz czy taka strzelba istnieje naprawdę???

Link to post
Share on other sites

Sa konwersje 870tek do korzystania z magazynka pudelkowego i bebnowego http://www.gunweek.com/2002/pix0410arc/2.jpg

 

Stolar, mysle ze minusy ca870 podane przez Ciebie sa nieco naciagane, co do strzalu jedna kulka, zawsze mozna powiedziec ze strzela sie brenekami a 3 kulki z szotgana marui lecace w idealnym czy tez nieco rozszerzajacym sie trojkacie ( nie wspominajac juz o 3 lufach wlasciwych) sa moim zdaniem mniej realistyczne od 1 kulki ca870tki :).

 

O ile wiem w wiekszosc replik miedzy lufa zewnetrzna a wlasciwa wystepuje pusta przestrzen, pod koniec lufy zew. w ca870 jest umieszczony wewnetrzny pierscien, kolnierz, ktory wspiera lufe wlasciwa, luzy posiada,owszem ale minimalne, zeby je wyeleminowac calkowicie upychalem w przestrzen miedzy sciankami luf kawalek chusteczki higienicznej, 10 sekund pracy :).

 

A propos szelsow marui, pod wzgledem realizmu moim zdaniem znowu wygrywa ca870. Z szelsa, czyli defakto jednego naboju marui mozna oddac 10 strzalow, gdzie tu realizm ? Natomiast ca870 korzysta z magazynka pudelkowego i mozliwosc oddania z niego wiecej niz jednego strzalu ma o wiele wiecej wspolnego z rzeczywistoscia niz 10 strzalowy szels :).

Teraz moje zady i walety ca870cqb z punktu widzenia kilku miesiecznego okresu uzytkowania dosc intensywnego.

 

Minusy:

-mozliwosc ulamania podajnika kulek przy przepelnieniu magazynka, nie ladowac wiecej niz 38 kulek (Jest to wlasciwie jedyna tak naprawde wada tej repliki, jedyne znane mi przypadki uszkodzenia ca870 byly wlasnie spowodowane zniszczeniem tegoz podajnika przez notoryczne przepelnianie magazynka przez ich wlascicieli )

 

-hop-up wymaga lekkiej modyfikacji by uzyskac zadowalajace efekty, w praktyce wystarczy podlozyc skrawek papieru nad sprezynke dociskajaca gumke hopupu.

 

- na mrozie hopap za bardzo nie chce dzialac, ale to bolaczka wielu replik : /.

 

- minimalne luzy lufy wlasciwej do naprawienia w kilka sekund :).

 

-magazynek odstaje wykonaniem od reszty repliki, ot, kawalek plastiku. lekkie luzy po osadzeniu w gniezdzie.

 

Plusy

- Zbudowany jak czolg( wewnetrznie i zewnetrznie), nic nie trzeszczy, nie zgrzyta, nie jeczy, jak kamien solidny, po ponad 10000 wystrzelonych kulek, brak widocznychsladow jakiegokolwiek zuzycia elementow mechanizmu wew. w replice zupgrejdowanej do ok 400 fps.

 

-Material z jakiego jest zbudowany to w wiekszosci metal i wlokno szklane z absu jest tylko atrapa magazynka rurowego, magazynek, tlok, cylinder i obudowa hopapu.

 

-prec lufa 6.05 w standardzie.

 

- duze mozliwosci upgrejdu, zarowno silowego jak i wizualnego.

 

-w stocku 295-300 fps, celnosc i zasieg lepsze od aegow marui.

 

- przeladowywuje sie duzo lzej niz szotgany z TM, nawet po upgrejdzie do ok 400 fps.

 

- Nieregulowany hopap ( tylko teoretycznie :> ) co dla mnie akurat jest zaleta, wieksza celnosc niz w replice z hopapem regulowanym.

 

- w przypadku wersji cqb lub wersji z kolba dostajemy wraz z replika calkiem niezly kolimator 1x30 z regulowana jasnoscia plamki, wart ok. 160 zl.

 

- Praktycznie bez przerobek mozna montowac szyny, kolby, oslony lufy itp. akcesoria przeznaczone do prawdziwego remingtona 870.

 

W sumie tyle, prawdziwej snajperki raczej sie z niego nie zrobi, glownie z powodu przeladowywania pump action dosc niewygodnego w pozycji lezacej, ale z powodzeniem pelni role nazwijmy to, parasnajperki, szarpszutera :).

 

pozdrawiam

piok

 

P.S. ogladnijcie sobie, to akurat nie jest 870 tylko bodajze Mossberg ale i tak filmik super http://www.knoxx.com/Videos/Sidewinder_Video.html

Link to post
Share on other sites
Stolar, mysle ze minusy ca870 podane przez Ciebie sa nieco naciagane

Owszem :P , bo jak pisałem po przeczytaniu Twoich postów oraz zagranicznych recenzji stwierdziłem ze nie bardzo jest się do czego przyczepić. Starałem się jednak być obiektywny i np. wolna przestrzeń między lufą zewnętrzna i wewnętrzną to zdecydowany minus. Po prostu tak pięknie wykonanej replice nie przystoi takie rozwiązanie. Ja i Ty oraz setki innych maniaków już dawno nauczyły się że asg to hobby w którym często trzeba na własną rękę modyfikować swoje repliki. Wypełnienie wolnej przestrzeni poprzez wstawienie pierścienia, zaślepki czy co tam ktoś jeszcze chce to faktycznie nie problem. Nie zmienia to faktu ze „prosto z pudełka” jest to minus zwłaszcza dla laika.

 

Sprawy strzału 3 kulkami i ładowaniem z shellsów nie będę roztrząsał. Zależy to od subiektywnego spojrzenia na kwestię klimatu. Dla mnie dużo bardziej klimatyczne(celowo nie użyłem słowa „realistyczne”) jest strzelanie 3 kulkami z lekkim rozrzutem – to zawsze lepsza symulacja strzału ze śrutówki niż tylko 1 kulka(zaraz pojawi się kontrargument o brenece :P ). Podobnie z shellsami. Ja np. mimo że nie mam shotguna noszę sobie na kamizelce powsadzane łuski o takowego. Sprawia mi to po prostu przyjemność i uważam że wygląda fajnie 8) . Niby w CA870 też nic nie stoi na przeszkodzie aby je nosić jednak zawsze fajniej tachać coś funkcjonalnego a nie tylko atrapy(choć jak pisałem wyżej atrapy też są spoko :) ).

 

 

I pytanie.

Piszesz że po 10 000 strzałów nie widać śladów zużycia. Z racji „czołgowej”(udzieliło mi się to porównanie :P ) konstrukcji wewnętrznej nie widzę w tym nic dziwnego. Ostatnio jednak gdy „odświeżałem sobie” temat CA870 dokładniej przyjrzałem się zdjęciom i tak jak piszesz tłok jest wykonany z ABS. Zaczep tłoka jest również z tworzywa. Wiesz może z jakiego? Również ABS?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wiec odpowiadam :

Jesli chodzi o zaczep tloka bedacego na tloku, jest to abs http://www.honolulu888.homestead.com/cakuwata.JPG albo jakies inne mocne tworzywo, dolna czesc tloka, miedzy tymi dwiema kwadratowymi wypustkami to wlasnie zaczep jest, wyglada na nie do wylamania nawet kombinerkami ale nie probowalem tego robic : >

 

Natomiast zaczep zwalniajacy tlok jest z metalu, tak samo jak reszta mechanizmu spustowego, oczywiscie nei jest to stal tylko stop ZNAL ale wyzszej jakosci niz ten zazwyczaj spotykany w replikach. Mozna kupic wzmocniony ale mysle ze za pomoca prostych narzedzi i malego warsztaciku mozna taka czesc zrobic samemu ze stali, tak przynajmniej wnioskuje po 6 latach mechanicznej edukacji :>. Pytanie tylko po co, bo oryginalny jest naprawde bardzo mocny, chyba ze ktos planuje wsadzic sprezyne 170 od APS... :).

 

A co do braku widocznych sladow zuzycia, naprawde bylem zaskoczony tym, ze nie znalazlem doslownie niczego, oprocz drobnych rysek na zewnetrznej powierzchni cylindra, co musialo wystapic bo ta czesc ciagle wykonuje ruch posuwisto -zwrotny :> a pamietaj ze ja mam tam wsadzona sprezyne 130 od APS + zerdz sprezyny z lozyskiem dodatkowo ja sciskajaca i okolo 400 fps na wyjsciu, bede je w koncu musial zmierzyc chrono.

W kazdym razie puszke po debowym mocnym przebija na wylot, dno tez przebija za kazdym razem o_O.

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...