Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co to jest?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Granat_nasadkowy

 

Jak to działa?

Kulka po wyjściu z lufy repliki (na którą założony jest "granat") uderza w spust znajdujący się z tyłu "granatu", powodując wystrzał określonej ilości kulek z luf "granatu".

 

Opłaca się kupić?

Jeśli chodzi Ci o przydatność na polu bitwy ASG - nie (jak każdy inny granatnik).

Jeśli chodzi Ci o lans - tak (zdecydowana większość kupuje granatniki podwieszane, będziesz wyjątkiem).

Link to post
Share on other sites

Masz racje, ale jak sam słusznie zauważyłeś, trzeba wiedzieć jak tego używać.

Moja opinia oparła się na prostym fakcie z życia wziętym - większość posiadaczy granatników, z którymi się spotkałem (a byłem też na trochę większych imprezach niż tylko lokalne "szczelania") nie nosiła nawet załadowanego granatu :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

To, czy warto to kupić, czy nie, zależy wyłącznie do Ciebie. Taki przykład: dla jednych replika Garanda od Marushina jest bezużyteczna (konieczność zbierania wypadających ładowników, zasilany gazem, 280 fps, długi, ciężki, nie ma hi-capa i risów etc.), dla inny jest to replika tak wysoce pożądana ze względu na swój klimat i specyfikę, że są gotowi wybulić ciężką kasę aby ją zdobyć. W zabawie nie przeszkadza im mała moc czy waga, gdyż potrafią wykorzystać replikę w walce na odpowiednim dystansie czy terenie.

 

A więc:

- jeśli masz replikę, której ostry odpowiednik wykorzystywał granaty nasadkowe (FAMAS, AK, więcej tu :wink:) i chcesz wczuć się bardziej w klimat strzelania repliką tejże broni, a przy tym masz świadomość nieporęczności takiego rozwiązania (zdejmowanie granatu kiedy chce się użyć ognia repliki) oraz umiesz posługiwać się granatnikiem w taki sposób, że to Ty będziesz zdejmował oponentów, a nie cały czas siedział na spawnie, to tak, opłaca się kupić.

- jeśli powyższe Cię nie obchodzi i zależy Ci na jak największej skuteczności repliki przy zachowaniu małej masy i wymiarów, to nie, wywalisz kasę na sprzęt, którego nie będziesz używał.

 

Zaznaczam raz jeszcze: to są tylko i wyłącznie moje wnioski, decyzja czy warto to kupić, czy nie, zależy wyłącznie do Ciebie

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites

Nigdy tego nie widziałem na żywca, ale odpowiedzią na zasięg jest cytat z linku "uwaga, używać tylko z green gasem" co oznacza że zasięg toto ma mały, do budynków co najwyżej . O ile w przypadku korzystania ze zwykłego granatnika podlufowego granaty na gg mają sens np. w cqb, o tyle nasadkowy już nie - no bo wejdziesz do budynku, strzelisz raz z granatu i zrobienie czegokolwiek [zdjęcie granatu, dobycie pistoletu] zajmie ci dużo czasu, a strzelić z głównej przecież nie możesz bo masz na końcu lufy granat. No i oczywiście znacząco wydłuża się replika przez co mniej wygodnie się nią operuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...