Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłok + głowica JBUnicorn


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w temacie. Chodzi konkretnie o:

- głowica,

- tłok.

 

Karabin G36K JG:

- sprężyna Guarder 120,

- zębatki Guarder Standard,

- cylinder Systema Type 1,

- głowica cylindra (chyba) G&G,

- dysza DF

- prowadnica CA metalowa łożyskowana.

Wszystko zasilane LiPo 11,1V 35C 1700mAh.

 

Poprzednią głowicę miałem G&G doszczelnianą, ale padła po 1500 kulek. Czy tłok JBU z głowicą dadzą mi jakąś namiastkę bezawaryjności? Podkładkowanie mam zrobione porządnie. Już mam dość bebeszenia karabinu co chwila, więc chciałbym coś co wytrzyma przynajmniej sezon (20k kulek).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tłoki JBU alu są bardzo wytrzymałe, ale montowanie ich do m120 to przesada - niepotrzebne obciążanie szkieletu. Podobnie ma się sprawa z montowaniem płaskich aluminiowych głowic - zbędne obciążenie. Ja polecam z regóły te głowice http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1710 szczególnie jak ktoś ma łożysko ze starej, ponieważ są naprawde mocne i atrakcyjne cenowo (szczególnie jak na systemę). Tłok możesz właściwie kupić dowolny, na m120 bez problemu dają rade nawet elementowskie tłoki poliwęglanowe. Myślę że rozsądnym wyborem będzie żółty tłok CA, ew. JBU Pom z metalowymi zębami, chociaż zwiększa ryzyko uszkodzenia zębatek (a co gorsza ostatnim czasem była wadliwa seria na specshpie).

Link to post
Share on other sites

Trzmielor dobrze pisze - nie bierz alu glowic. Nie do lipoli 11.1 i auto.

Je sie bierze tylko jezeli chesz glosny odglos wystrzalu i masz naprawde mocny szkielet.

 

Zasada jest taka - jak chcesz bezawaryjnosci to nie uzywaj lipolka 11.1

Bo jak wezmiesz stalowe zeby w tloku - w razie zacinki padna ci zebatki.

Jak wezmiesz pomowy - padnie ci tlok.

Malo ktore zebatki nie padna przy zacince.

Najlepsze co mozesz kupic to zestaw wyciszony - glowica tloka i glowica cylindra. Wtedy masz amortyzacje lepsza uderzen tloka.

ps. Przy duzym rofie przydaje sie jak najlrzejszy tlok.

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystko rozbija się o killerski ROF. U mnie jest na poziomie 20-22rps. Zanim podłączyłem LiPo wymieniłem kable na 1,5mm modelarskie. Teraz boję się założyć mosfeta, bo mi jeszcze ROF wzrośnie. Właśnie zapomniałem się zapytać o metalowe zęby, ale już mi odpowiedzieliście - za co dziękuję.

 

Co do części to zakupię tego żółtego Classica i głowę Systemy. Nie wiem czy ta głowica G&G była felerna, ale popękała dookoła. Z drugiej strony mogło być tak że napierała w uszczelkę od głowicy cylindra i dzięki temu szlag ją trafił. Zastanawiam się też czy nie zakupić sobie MERFA 3 od GATE i ograniczyć ROF do rozsądnych poziomów. Nad zestawem cichym pomyślę i zacznę na niego odkładać fundusze.

Gdybym chciał taki zestaw to jakiego producenta byście polecili?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak bore up to guardera.

Systema jest lepsza ale duzo drozsza. CA jest odrobine gorsze a cena taka sama.

Ale tak naprawde Guarder lub CA - duzej roznicy nie odczujesz.

Zeby zmniejszyc rof mozesz tez kupic zebatki torque up lub super torque.

Odciazy to silnik - no ale musialbys kupic jakies sensowne zeby a to nie jest tanio... o ile nie kupujesz w chinach zebatek SHSa ;)

Co do glowicy tloka - mi sie jeszcze nie zdazylo zeby pekla jakas ... a mam przegiete rofy i w pewnym momencie mialem 11 replik. Musiales trafic na ferelny egzemplarz. 22 rps to wytrzymuje stockowa chinska ;)

Tylko warto podkleic mala poduszke z gumy na niej - zeby lepiej sie amortyzowalo.

Link to post
Share on other sites

Zębatek nie planuję póki co zmieniać. Jeżeli RoF będzie ograniczany to tylko elektronicznie. Głowica mogła być wadliwa, bo padła po 1,5k kulek. To była taka głowica. Popękały te "szprychy" i w jednym miejscu pękła od obwodu aż do osi głowicy. Tłok też już ma z 30k kulek za sobą.

 

Aha no i napisaliście mi o BU, a co z zestawami cichymi? W sumie wolałbym wsadzić zestaw cichy, tylko jaki? Systema, czy co innego?

 

Co o RoF to mój błąd - powinno być 30-32rps. Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Zębatek nie planuję póki co zmieniać. Jeżeli RoF będzie ograniczany to tylko elektronicznie. Głowica mogła być wadliwa, bo padła po 1,5k kulek. To była taka głowica. Popękały te "szprychy" i w jednym miejscu pękła od obwodu aż do osi głowicy. Tłok też już ma z 30k kulek za sobą.

 

Aha no i napisaliście mi o BU, a co z zestawami cichymi? W sumie wolałbym wsadzić zestaw cichy, tylko jaki? Systema, czy co innego?

 

Co o RoF to mój błąd - powinno być 30-32rps. Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...