Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trzmiel

Moderator I
 • Content Count

  717
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Trzmiel

 1. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Od 2 lat produkujemy noktowizory ( i niektóre składamy) w PL. Mamy koncesje i stosowne licencje importowe. Jak coś zapraszam na razie na FB www.facebook.com/nextgennightvision Generalnie mamy też L4G24 (nie są to Wilcoxy) ale są w 100% w specyfikacji. Obecnie kończymy frezowanie konwersji do jarmów na płetwy wilcoxa (100% produkcja w PL).
 2. Od razu Ci odpowiem. 1) ATN nie wyśle nic z USA do Polski. W EU jest osobna dystrybucja i ceny są wyższe. Co więcej bardzo dużo (jakieś 80%) Marsów jeździ na naprawy gwarancyjne. Padają wyświetlacze lub całe moduły najprawdopodobniej od odrzutu. Generalnie te sprzęty są już zastąpione THORem 4 W tym budżecie żadnego nowego celownika nie dostaniesz w PL. Przy obecnym kursie dolara raczej słabo widzę cokolwiek do 5k. Sensowny sprzęt w niezłej cenie robi MTD, ale raczej są to droższe produkty niż 5k. Termo najlepiej sprawdza się jako celownik. Wąskie kąty widzenia bardzo ograniczają możliwości tego sprzętu do obserwacji, szczególnie w warunkach ASG gdzie dynamika działań jest spora a zasięg skutecznego strzału mały.
 3. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Tak się zastanawiam, ani obudowa ani wskazany przetwornik nie może być używany ma .308 Moim skromnym zdaniem albo uszkodziło elektronikę w obudowie albo tubę.
 4. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Na OLX wisi za mniejsze pieniądze wiec 500EUR to żaden biznes.
 5. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Pojawiają się takie sprzęty, ale ze względu na fakt tę to technologia która w okolicy roku 90 zniknęła z produkcji, a zapasy tub skutecznie wyprzedawano juz 10 lat później, obecnie nie ma dużej dostępności do wojskowych tub gen 2. Alternatywa mogą być Photonisy, Philipsy i brytyjskie tuby serii EEV ale ich ceny bywają rożne i dostępność też losowa. Poza tubą trzeba też zdobyc optykę która to po promo ma różne ceny a po drugie jest słabo dostępna. Problem dodatkowo komplikuje fakt, że są to wyroby z listy towarów o podwójnym zastosowaniu lub z listy uzbrojenia więc trzeba zwracać uwagę co się kupuje.
 6. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Klasyczne gen 2 (np. MX9916) na pewno tak, ale podobne problemy miały tuby gen 3 omni I-III (i nie były wiele jaśniejsze) choć nadal mówimy o czasie rzędu 5000h. Współczesne dobre tuby gen II (Photonis , Harder) raczej mają taką samą żywotność jak gen 3(~10000h). Powiem więcej w pewnych warunkach nowy przetwornik gen 2 będzie lepsza od gen 3, sprawa nie jest już taka prosta. Najważniejsze to nie kupować rosyjskich i chińskich tub, są dużo gorszej jakości i mają słabsze parametry. W twoim budżecie raczej w grę wchodzą przeróbki PVS-5, zabawki pokroju pulsarów, armasightów czy dedali omijaj szerokim łukiem.
 7. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Generalnie budżet 3,5-4k pozwala na sensownej, używanej generacji II. Świat powoli odchodzi od zachwytu termowizją i okazuje się, że noktowizja w wielu sytuacjach jest po prostu niezastąpiona, więc o ile termowizja traci mocno na wartości co roku, o tyle w noktowizji pewien status quo jest zachowany.
 8. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Tomek54, zapraszam na pw jeżeli nadal jesteś zainteresowany.
 9. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Nope. To odpowiada wzmocnieniem generacji 1.
 10. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Żadna gen I w lesie nie da rady bez iluminatora. Wybrałeś dwa skrajnie różne modele, do czego chcesz używać tego noktowizora?
 11. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Może to faktycznie po prostu jakaś forma BSP?
 12. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  W sprzedaży jako osobne akcesorium - nie, ale generalnie mają taki produkt, bo są dostępne te monokulary z obiektywem 1x24.
 13. Sprawa jest zabawna. Teoretycznie Leupold zrobił wszystko co mógł i LTO nie jest teoretycznie objęty ITARem. ALE to nie zmienia faktu, że wszyscy sprzedawcy w USA traktują go tak jak by podlegał regulacjom.
 14. Wiesz, chodzi po prostu o to że nie mam 1911 żeby to zwymiarować.
 15. Glock19, jak załatwisz rysunek z wymiarami,i to mogę coś takiego zmodelować i wydrukować.
 16. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Leupold LTO to akurat pomyłka :P a szczególnie jego ceny w PL. Obecnie za 1150USD jest do kupienie ATN Thor, pełnowymiarowy celownik termo z drugiej ręki o świetnych parametrach. To z Ten sam celownik na początku roku kosztował 2199USD. To pokazuje co się dzieje z cenami. A będzie jeszcze taniej bo obecnie nieurządzenia z rdzeniem FLIR BOSON pokazują przewagę przy cenie nowego sprzętu na poziomie 1799/2199USD. Tak więc warto czekać. Jeżeli chodzi o noktowizję, to tu za wiele się nie dzieje i nadal ma swoją przewagę nad termo. Warto kupić gen 2/3 i tyle. Co do oświetlaczy i gen 1, to one są również widoczne gołym okiem (samo źródło światła, np. taka latarka z diodą IR). Soją drogą mam ładnego przerobionego PVSa 5 i Elcana( ten do złożenia) na dobrych tubach gen 2 :D
 17. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Vim na forach myśliwskich tak jest bo generalnie cyfrówka daje radę, ale wymaga silnego oświetlenia IR (z reguły oświetlacza laserowy). O ile zwierzynie czerwone oko nie przeszkadza o tyle w ASG właściwie dyskwalifikuje, szczególnie że nasycenie noktowizją jest dość spore na milsimach. Generalnie PS-2000 jest średnie, tuby są mocno przechodzone, stare i generalnie średniej jakości. Z budżetem ~3k można się szarpnąć na coś na bazie PVS-5 (przetwornik MX9916) i to jest jedyne sensowne minimum. Moim zdanie inwestowanie 1000 czy 1500 zł w gen 1 czy digi nie ma praktycznego uzasadnienia. To po prostu marnowanie pieniędzy na namiastkę funkcjonalnego sprzętu. ATNa radzę omijać szerokim łukiem, bo sprzęt jest bardzo słabej jakości. Generalnie rosyjska noktowizja to pomyłka, tuby są słabe, awaryjne, optyka zniekształca. Jedyne co warto rozważać to sprzęt oparty na tubach amerykańskich (ITT, Litton, L-3, czy kontraktowe mx9916, mx10160, mx11769), Photonis, Harder Digital, DEP. Od biedy z tanich rosyjskich tub jedynie warte uwagi są wyroby firmy kathod. Generalnie w Polsce nie uświadczysz profesjonalnych produktów ani porad bo nigdy nikt oficjalnie nie dystrybuował sprzętu dobrej klasy a jedynie Rosyjskie/Chińskie kastraty. Najbliżej sprzęt bliski do milspeca kupisz w ACT, ale w EU jest drogo. Jeżeli chodzi o termo, to obecnie mamy światowy boom, wartość sprzętu spada mniej więcej o 1/2 na rok. Warto poczekać, bo kupując cokolwiek teraz za rok za te same pieniądze kupisz coś 2x lepszego.
 18. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Żeby uzyskać najlepsze wyniki zdecydowanie powinieneś wybrać 808nm. Od latarek dużo efektywniejszy będzie rozkolimowany laser IR odpowiedniej mocy.
 19. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Nie no ok, generalnie do celowania wystarcza w zupełności laser klasy I, który to jest zupełnie bezpieczny. W takim razie zostaje Ci kolimator albo celownik temowizyjny na replice a nokto na głowie :D
 20. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Raczej nie. A do celowania z monokularem na głowie służy po prostu laser IR, w tej materii też niewiele wymyślili. Ew. Zostaje mały kolimator na wysokim montażu z trybem IR.
 21. Body JP Rifles jest wykonane z porządnego aluminium na obrabiarce CNC. Przycięcie prowadnicy kolby było wysoce problematyczne a anoda na zimo łapie ładnie. Niestety więcej nie umiem potwierdzić.
 22. Jak ogarniesz kogoś kto kupuję na ebayu w USA, idzie wyrwać za 30-40 USD do tego ewentualnie kilka $ na brakujący adapter a głowę (o ile nie będzie w zestawie).
 23. Pomimo, że najczęściej używam Petzla Takktika XP to moją ulubioną latarką jest Streamlight sidewinder compact. CR123 jest zdecydowanie wygodniejsze od 18650, i tak wymieniam baterie może raz do roku.
×
×
 • Create New...