Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tabela sprężyn i inne pożyteczne linki.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Panowie temat w którym piszecie brzmi:

Tabela sprężyn i inne pożyteczne linki (bardzo przydatny temat)

Proponuję wykasować posty niezwiązane z powyższym (w tym również część mojego)

 

EDIT:

 

Tu zamieszczam aktualne linki z tabelami sprężyn:

- http://www.mechbox.com/data/airsoft-spring-comparison-chart

- http://www.mechbox.com/docs/older/Airsoft-...-Chart-2006.pdf

 

Fajna animacja pracy gearboxa:

- http://www.mechbox.com/data/how-the-mechbox-works

Edited by Naginacz
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Zachęcony postami o springach G&G zakupiłem M150 owej firmy.

 

 

Sr-25 A&K, BU systemy, cylinder i dysza DF, idealna szczelność po zatkaniu dyszy palcem

 

Mierzone na chrono(fidragon)

zaraz po zamontowaniu 520fps

po przebiegu 1k kulek 500fps

po przebiegu 2k kulek 470fps

 

:/

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 months later...

nie wiem czy to dobry temat ale o sprężynach :) Mianowicie rozciągnąłem sprężynę od m16a4 zwalniająca klapkę, tam skąd łuski wylatują i nie wiem gdzie ją mogę dostać. Jak by ktoś miał albo wiedział jak ją zdobyć niech napisze do mnie na pw :) wielkie dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nie wiem czy to dobry temat ale o sprężynach :) Mianowicie rozciągnąłem sprężynę od m16a4 zwalniająca klapkę, tam skąd łuski wylatują i nie wiem gdzie ją mogę dostać. Jak by ktoś miał albo wiedział jak ją zdobyć niech napisze do mnie na pw :) wielkie dzięki z góry.

 

A umiesz czytać? Uczyli w szkole czytania ze zrozumieniem?

 

Dorzucam,

Eneregy_15.jpg

 

Nie pytajcie się czemu dają takie dziwne napięcie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Powinieneś zapytać: "Gdzie mam nieszczelność że mam tylko tyle..."

 

 

Replika była niedawno w serwisie i generalnie tam była składana, więc zakładam że fuszerki nie ma, sam nigdy GB nie otwierałem. Dla ścisłości jeszcze, mam MS150 prometheusa, czy MS150 to to samo co M150 innej firmy?

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

MS150 powinna dać przy w miarę dobrym złożeniu 530-540 fps tak więc gdzieś coś popuszcza albo jakość zastosowanych części jest kiepska.

Sprężyny prometheusa nie różnią się osiągami np. od sprężyny systema m150 - ale mogą się różnić od guardera - który jest nieco mocniejszy. Wiadomo każdy producent kieruje się czasem własnymi wytycznymi i standardami (niestety).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie, a co z długimi springami?

Potrzebuje kupić mocniejszą sprężynkę do L85 G&G.

Ewidentnie jest różnica między zwykłymi springami, a tymi do przedłużonych GB.

 

Skąd ten wniosek?

Spring stockowy, czyli z tego co czytałem M90 przełożony do G36 JG daje mi 350 FPS'ów, spring Elementa 115 daje mi 360 FPS'ów i 1-2 ROFa więcej.

Spring stockowy (M90) w eLce daje mi 360FPS'ów za to Element 115 daje mi ten sam, a nawet delikatnie niższy wynik. :wink:

 

Moja opinia:

Spring do eLki mimo tej samej długości co "zwykły" Elementa widocznie w innym momencie zaczyna się naprężać. Oba mają nieregularne uzwojenie, ale nawet przy wciskaniu springa podczas składania GB czuć, że stock G&G zaczyna szybciej stawiać opór.

 

Jedyny patent jaki znalazłem w sieci to wsadzenie umyślnie sprężyny np M140, aby uzyskać wynik rzędu M120, ale wydaje mi się że mechanika springa będzie wtedy trochę inna niż dedykowanego. Maniacy piszą, że na dedykowanych GB po prostu chodzi ładniej i "kulturalniej"

A może to tylko przeczulenie i chwyt marketingowy sprzedaży tego samego produktu pod różnymi nazwami? :biggrin:

 

Tu tez moje pytanie:

Czy ktoś może porównać z doświadczenia, albo przyczepić jakiś link z porównaniem springów długich a'la L85/SR25/PSG-1?

Interesuje mnie moc ok 400FPSów :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...