Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestawy słuchawkowe a leworęczność/lewooczność


Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem natury technicznej- jestem lewooczny (może być osoba praworęczna a lewooczna, ja akurat jestem lewy na obydwa fronty) a potrzebuję słucahwek (bowman, swimmer, comtac itp) pod PMRkę. Jak dotąd korzystałem z podstawowych zestawów, ale wiadomo jaki jest ich komfort- jedyny to fakt, że są wogóle. Szukam czegoś dla siebie i tu prośba o pomoc- jak inni gracze mający podobny problem sobie z tym radzą? Jakich zestawów używacie? Czy moglibyście polecić coś, co jest jakkolwiek przystosowane dla "nas"?

Link to post
Share on other sites

A mnie Bowman zawadza w składaniu się z lewego ramienia, przynajmniej w leżeniu (mam to szczęście,że jestem oburęczny, gdy chodzi o strzelanie - ale wolę strzelać z prawego)... najlepiej było by przetestować sprzęt kolegów.

 

Rozwiązaniem tego konkretnego problemu mógłby sie okazać laryngofon z fonowodem - ale jest to rozwiązanie, które generuje własny zestaw problemów.

Link to post
Share on other sites

Bowman ma dość nisko sam ten pałąk mikrofonu, tak mi się wydaje właśnie, że jak się nie ustawi to będzie problem.

O przejściu na prawą stronę raczej nie ma mowy, już próbowałem, ale lewe oko jest strasznie dominujące i jakbym nie próbował nie da rady strzelać z prawego.

Laryngofon byłby fajny, ale tak jak już powiedzieliście, z nimi są inne kłopoty (choć i tak faktycznie jest to dobre rozwiązanie pomimo tego).

A co z Swimmer'ami? One chyba dość wysoko mają ten pałąk zamontowany, jest jakiś użytkownik korzystający z niego na lewym oku?

Link to post
Share on other sites

Pałąk to jedno, obudowa głośnika to drugie. P prostu złóż się do swoich wszystkich bull-pup'ów po kolei i sprawdź, czy masz ten centymetr-dwa (trzy przy Bowmanie) między płatkiem ucha a kolbą. Jeśli nie - nie ma szans, żeby weszło.

 

Jest jeszcze jedna opcja - zestaw, który oferują do Navcomm'a: osobno fonowód, a osobno zupełnie mikrofon przypinany gdzieś tam. Pewnie w zamierzeniu ma być to mikrofon - jak na filmach sensacyjnych - noszony w rękawie, do dyskretnego użytku. Pytanie, gdzie przyczepić mikrofon, to zupełnie osobna kwestia.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Bowman ma dość nisko sam ten pałąk mikrofonu, tak mi się wydaje właśnie, że jak się nie ustawi to będzie problem.

O przejściu na prawą stronę raczej nie ma mowy, już próbowałem, ale lewe oko jest strasznie dominujące i jakbym nie próbował nie da rady strzelać z prawego.

Laryngofon byłby fajny, ale tak jak już powiedzieliście, z nimi są inne kłopoty (choć i tak faktycznie jest to dobre rozwiązanie pomimo tego).

A co z Swimmer'ami? One chyba dość wysoko mają ten pałąk zamontowany, jest jakiś użytkownik korzystający z niego na lewym oku?

Biorę swimmera i sprawdzam: rzeczywiście samo wyjście mikrofonu jest dość wysoko, możliwe jest takie ustawienie, że będzie dało się w miarę przyzwoicie złożyć (choć to zależy od modelu broni). Sprawdzam też z ciekawości, czy da radę nosić na drugim uchu - da radę, choć mikrofon z oczywistych względów nie sięga już tak daleko (choć w dalszym ciągu dosięga do ust) a sam kabel wychodzący sterczy nieco do przodu - da radę korzystać, ale może delikatnie ściągać headset w dół (teoretyzuję - w połączeniu z czapką, lub przy mocnym ściągnięciu nie będzie problemu, na samym łbie może być, ale nie musi). Inna sprawa, że swimmer jest banalny do przeróbki na drugie ucho: podważamy zewnętrzną przykrywę głośnika (w kopiach będzie zapewne klejona) i zamieniamy miejscami kabel główny z pałąkiem mikrofonu, zakładamy na powrót pokrywę (a właściwie zaklejamy) i po problemie.

No i są jeszcze zestawy słuchawkowe z mikrofonem na kablu - wprawdzie jest gorszy dostęp do PTT, ale lepsze to niż headset przeszkadzający w celowaniu

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

Super, wielkie dzięki Tony :) No to chyba mamy idealne rozwiązanie dla lewusów.

No fakt, są i póki co korzystałem właśnie z nich, ale wiadomo jaka jest ich wygoda...

Z tego co widziałem są też zestawy mikrofon na ciemkim pałączku z pchełką douszną i takim "ślimakiem" nakładanym za ucho, też ciekawe rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...