Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C A.C.M.


Recommended Posts

Witam.

przed wakacjami(chyba w czerwcu 2010) skończyłem zbierać kasę na G36C JG, dobra mam 400zł(tyle miałem zamiar wydać :)), gdzie będzie najtaniej. W między czasie zastanawiałem się czy nie kupić jakiejś A.C.M. czy coś w tym stylu. Super! Znalazłem w Airsoft-extreme(nigdy przenigdy nie kupujcie w tym sklepie czegokolwiek), kupiłem, czekałem 3 dni na przesyłkę, spoko, przyszła jak byłem w szkole, brat akurat był chory i wysłał mi smsa że przyszło, euforia sięgała zenitu :).

Wracam do domu, co się okazuje:

-Pudełko nie JG(trudno może wywrócone na drugą stronę, tak miałem z m4 boyi... Ale nie zwykły karton z małą naklejką zabawka...).

-W środku nie ma nic z JG.

-Replika to K306(z początku nie wiedziałem co to jest, ale później znalazłem, że jest to A.C.M.).

Wkurzony byłem jak cholera, nawet gwarancji nie było, a kontakt z wyżej wymienioną firmą urwał się, no nic. Replika jednak okazała się niczego sobie, już na kilku strzelankach była. Masywna jest(2,5 kg mniej-więcej), wygodna i dobrze leży w dłoni.

Ale przejdźmy do recenzji.

 

dscf0638z.jpg

dscf0639s.jpg

dscf0657t.jpg

Ogólnie karabin jest bardzo ładnie wykonany. Większość elementów jest wykonana z metalu.

 

Komora Hop-up znajduje się w oknie wylotu łusek.

 

dscf0664.jpgdscf0665o.jpg

 

Selektor ognia chodzi płynnie, nie zacina się, z wszystkich pozycji karabin strzela odpowiednio do oznaczeń.

 

dscf0642a.jpg

dscf0641d.jpg

 

W kolbie znajdują się nawet otwory na stopery.

 

dscf0643a.jpg

 

Stopka chwytu ma wypisane 3 najczęściej używane słowa na świecie i wygląda trochę jak z "prasteliny" :D.

 

dscf0649s.jpg

 

Kolba ma podwójne zabezpieczenie(tak jak w JG), widać po złamaniu

 

dscf0651v.jpg

 

Po wyjęciu magazynka ukazuje się piękny fragment METALOWEGO gearboxa

 

dscf0650s.jpg

 

Przyrządy celownicze bardzo wygodne i w pełni regulowane.

 

dscf0652a.jpg

dscf0663l.jpg

dscf0662.jpg

dscf0661et.jpg

 

Bateria kryje się pod lufą, dostęp do niej jest poprzez ściągnięcie panelu przedniego.

 

dscf0653e.jpg

dscf0654t.jpg

 

Magazynek jest trochę dziwnie wykonany, tak na "odwal sie"

 

dscf0666t.jpg

dscf0668p.jpg

dscf0670w.jpg

dscf0671b.jpg

Śrubka, która powinna być na dole obok kółka do podawania kulek gdzieś mi się w pokoju zgubiła, bo była za krótka i gwint był za wąski. Wbrew wszystkiemu ładnie podaje kulki.

 

O, i jeszcze jest jakiś taki pindziołek obok spustu, nie wiem do czego służy :).

 

dscf0658t.jpg

 

Tutaj na tle niewielkiej części wyposażenia...

 

dscf0672y.jpg

 

Karabin ładnie się spisuje, jak ktoś nie ma kasy to polecam go kupić, miejscami nie wygląda zbyt fajnie(stopka chwytu) ale jest wygodny. Jak wyżej pisałem większość elementów jest z metalu(spust, szyny RIS, kolba, stopka chwytu, selektor ognia, muszka, szczerbinka, tłumik i kilka innych).

 

Wystąpili

 

W rolach głównych:

G36C A.C.M.

Goretex flecktarn BW

 

Oraz:

Ja

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W między czasie zastanawiałem się czy nie kupić jakiejś A.C.M. czy coś w tym stylu. Super! Znalazłem w Airsoft-extreme(nigdy przenigdy nie kupujcie w tym sklepie czegokolwiek)

Większość już o tym wie. Ale jak widać w dalszym ciągu trafiają się tacy, co dają się naciąć :wink:

 

Ogólnie karabin jest bardzo ładnie wykonany. Większość elementów jest wykonana z metalu.

Obawiam się jednak, że większość elementów jest wykonana z plastiku.

 

W kolbie znajdują się nawet otwory na stopery.

Ich oryginalnym przeznaczeniem jest przechowywanie pinów podczas rozkładania ostrego odpowiednika. A że niektórzy żołnierze trzymają w nich stopery to inna sprawa.

 

 

...wygląda trochę jak z "prasteliny" :D.

Jak z czego?

 

Magazynek jest trochę dziwnie wykonany, tak na "odwal sie"

A czego się spodziewałeś po replice ACM?

 

O, i jeszcze jest jakiś taki pindziołek obok spustu, nie wiem do czego służy :).

Bolt catch

 

 

Jak wyżej pisałem większość elementów jest z metalu(spust, szyny RIS, kolba, stopka chwytu, selektor ognia, muszka, szczerbinka, tłumik i kilka innych).

Metalowa kolba? :wink: I w dalszym ciągu nie jest to większość elementów a zaledwie niewielka część całej repliki.

 

I na litość. Następnym razem pomniejsz zdjęcia a nie wrzucasz linki do zdjęć o wymiarach ponad 3000x2000 - i tak musi to być przeskalowane do wymiarów odpowiednich dla forum co zajmuje sporo czasu.

Link to post
Share on other sites

Temu tekstowi do recenzji jeszcze trochę brakuje. Wrzuciłeś sporo zdjęć, które owszem, są ważne, ale brakuje treści, w której przekazałbyś swoje odczucia na temat repliki. Odnośnie samego wykonania - jak oceniasz plastiki (na zdjęciach chwyt pistoletowy i przedni chwyt strasznie się świecą), czy nic nie skrzypi, jak są spasowane. Co do GB - co siedzi w środku, jakiej jakości są części, jakie możliwości tuningu. Coś o lufie, komorze hop-up. Co wypada wymienić a z czym można się wstrzymać. No i oczywiście coś o osiągach. Jaki zasięg, na jakich kulkach i w jakich warunkach. Na koniec mógłbyś dodać coś o akcesoriach (o ile takowe były do repliki dołączone). Ideałem byłoby porównanie replik różnych producentów ale nie każdy może sobie na to pozwolić. I żeby nie było nieporozumień - nie piszę tego aby Ci zrobić na złość. Pokazuję tylko, jakich informacji spodziewa się czytelnik tekstu zwanego "recenzja".

A bolt catch? W oryginale służy do zwalniania zamka po wystrzeleniu ostatniego naboju. W replice trzeba go jedynie wcisnąć, aby włożyć pin scalający GB z chwytem pistoletowym. Poza tym nie służy do niczego innego.

Pozdrawiam

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

@LogaN - pewnie jest tak, jak mówisz. Jednak zastanawia mnie fakt, że na kilku pierwszych zdjęciach chwyt przedni, chwyt pistoletowy i gniazdo magazynka strasznie się świecą i mają dziwną fakturę. Na przedostatnim zdjęciu chwyt pistoletowy z kolei wygląda jak by miał szaroniebieski odcień. No i jeszcze większe wątpliwości budzi w moim mniemaniu dołączony Hi-cap - dziwnie przezroczysty i dosyć mocno różniący się od tego, który posiadam ja. Czy możliwe, że to jakiś cudaczny składak? Btw. na pokrętle regulacji hop-upa są oznaczenia w którą stronę kręcić - pojawiło się w to w którejś z ostatnich/nowszych serii? Również posiadam G36C (na pewno JG :) ) a owych oznaczeń brak.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie lampa błyskowa robi dużą różnicę we wszelakich zdjęciach. Repliki te różnią się jeszcze czymś - inny akumulator jest w zestawie. Powiem tak, pewny swoich słów nie jestem, ale obstawiam, że chodzi tutaj przede wszystkim o importera replik. Tak samo jak przykładowo w Polsce bardzo często spotykamy się z replikami firmy Cybergun (które w wielu wypadkach są po prostu produkcji DE, JG, Cymy, A&K i mają naniesione, lub lekko pozmieniane oznaczenia, inne akumulatory, itp.), tak za granicą, głównie w Stanach, jeśli się nie mylę - produkty JG rozprowadzane są pod szyldem Echo1. Możliwe, że ten towar właśnie stamtąd pochodzi i temu występują pewne różnice w stosunku do "tradycyjnego" JG.

 

To powinno być JG, ponieważ o ile dobrze wiem jest to jedyna firma chińska (nie licząc rzecz jasna CA), która produkuje sensowne G36C z metalowym gb w takiej cenie. Jest jeszcze G36K od BE, ale jest gorzej wykonane, ma około 300 FPS no i nie wiem, czy wypuścili kiedykolwiek G36C (widziałem tylko i wyłącznie G36K tej firmy).

 

Odnośnie magazynków - przyjrzę się moim po powrocie do domu i ogólnie też zerknę czy są jakieś istotne różnice (posiadam G36KE od JG).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Tez zamowilem G36c od ACM. Podniesli mnie koledzy troche na duchu, bo martwilem sie czy to cos co nazywa sie ACM (firma czy nie firma) wypuszcza dobre repliki. Z waszych postow wynika ze tak. Mam pytanie do autora recenzji - na 12 zdjeciu, gdzie jest pokazana szczerbinka widac na niej pewne jasne punkty, wygladajace jak odpryski lub mocne zarysowania. Czy rzeczywiscie nimi sa, czy to tylko efekt spowodowany przez lampe bluyskowa?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...