Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinający się box od m249


Recommended Posts

Witam

Box od mojego minimi ma tendencję do zacinania się. Kulki zacinają się w miejscu, gdzie kółko podające kulki chowa się pod taki dzyndzel na sprężynce (takie mam wrażenie). Słyszałem, że to częste, więc chciałem dowiedzieć się, jak sobie z tym radzicie.

Tutaj zdjęcie tego miejsca.

http://picasaweb.google.com/pigmeybrzoza/M24902#5521174554610403106

Link to post
Share on other sites

Wygląda na chińskiego boxa. Pierwsza sprawa - wyczyść go. O te boxy należy dbać i co jakiś czas je rozkręcać i czyścić.

Możesz spróbować podmienić ten walec ze sprężynki na jakiś inny wyciągnięty z Hi-Capa (czasami przypomina bardziej małe kółeczko niż walec), sprężynkę też możesz wymienić na nową. Jeśli go wywalisz kulki będą się ciąć na 100%.

Jak rozkręcisz boxa to zwróć uwagę czy połówki do siebie dobrze pasują.Jeśli gdzieś masz za szeroko (chodzi mi o szczelinę gdzie wpadają kulki i spadają nią do tego koła które je podaje dalej) to postaraj się przypiłować aby było równo.

Link to post
Share on other sites

Box owszem, jest chiński. Zasyfiony jest, ale czyszczony regularnie, więc to chyba nie to. Kulek używam tylko G&G. Spróbuję rozkręcić i podziałać z tym walcem i sprężynką.

Na razie zrobiłem z boku w obudowie całego maga i w obudowie mechanizmu dwie dziurki, przez które śrubokręcikiem usuwam ew. zacięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

A ja mam problem z Boxem od P&J. Otóż Kulki dochodzą do końca ale replika nie zawsze podaje je do komory, słyszałem że problem może tkwić w zbyt lużnym 'tunelu' ze sprężyny w którym kulki są dostarczane do wylotu. Jak to wyeliminować. Jakie są inne opcje i co z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
×
×
  • Create New...