Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Firmówki - M4 od G&G czy ICS ?


Recommended Posts

Witam, mam pytanie: ma ktoś z was doświadczenia z tanimi seriami replik z firm ''wyższej półki''?

Mam na myśli M4 ICS w serii Universal oraz M4 Combat Machine od G&G.

firmy te cieszą się dobrą opinią, a repliki w tanich seriach ponoć też (mam nadzieję) są solidniejsze niż ich odpowiedniki firm tzw. klasy drugiej.

Różnice to EBB w modelu G&G (w ICS go nie ma, ale nie jest to dla mnie rzecz najważniejsza), oraz precyzyjna lufa w G&G (6.03mm, w ICS jest standard chyba 6.08mm)

z drugiej strony emka ICS ponoć lepiej się rozkłada (tak jak ''ostry'' odpowiednik), umożliwiając łatwiejszy tuning.

Cenowo nie ma wielkich różnic, a ja również nie faworyzuję żadnej z firm więc liczę na wasze doświadczenia

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Combat Machine'y są be. Jak chcesz coś taniego od G&G to jedynie GR16 Eco. G&G ma w stocku 6.04, nie 6.03, ale nie jest to precka jakiejś bardzo dobrej jakości. Za to w replikach G&G są świetne gumki.

 

ICSy "łamią się" podobnie jak prawdziwe, ale to jest IMO bajer, który jest niepotrzebny, jeśli nie zmieniasz co chwilę sprężyny, czy nie liczy się dla Ciebie lans.

Poza tym jeśli będziesz chciał wymieniać body na metalowe, ze względu na "łamanie", musisz kupić body tylko od ICSa (250zł dół i 250zł góra).

 

W G&G możesz wybierać spośród tańszych chińskich korpusów za 100zł do lepszych po 400-500zł ze względu na kompatybilność.

 

Jeżeli chodzi Ci o porównanie ICS Universal a Combat Machine to wybrałbym ICSa

 

P.S. Bóg wie po co BlowBack w AEGu. Średnio to działa. Jak dla mnie zero przyjemności z BB.

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...