Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio, dobrze i samemu-czyli jak zrobić okablowanie do naszego aega.


Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna!

 

Pewnego pięknego poranka doszedłem (lub doszłem jak kto woli) do wniosku, że pora zmienić coś w mojej nudnej replice i nagle mnie olśniło...aniołowie obwieścili, że to musi być okablowanie. Czym prędzej udałem się w stronę komputera włączyłem WM i wpisałem "wymiana okablowania" i tu czar prysł. Znalazłem wprawdzie jeden temat, który co nie co poruszał tą kwestie, ale nie zadowoliło mnie to. Poszperałem dłużej i dalej nic. Więc apeluje do was drodzy airsoftowi elektronicy pomóżcie!

 

Jak na razie wiem tyle: kable można kupić w internetowym sklepie modelarskim i złączki też można kupić tam i jeszcze bezpiecznik itd. Lecz tu pojawiają się następujące pytania:

1. Jakiej średnicy mają być nowe przewody? (wzory, tabele, wykresy, ofiary z kobiet...jednym słowem co zrobić żeby średnica była dobrana idealnie)

2. Jaki bezpiecznik będzie odpowiedni?

3. Jeżeli będę lutować przewody ze złączkami to jaką techniką to robić, czy stosować jakieś wytrawiacze itp.?

 

Proszę o odpowiedzi w stylu "1. FFc vcv CXcvVF ajcfQFVav cFCVcb A"

 

Dziękuję za wasz poświęcony czas

$wiatek

Edited by swiatek
Link to post
Share on other sites

Do potrzebnych rzeczy dodałbym jeszcze kawałek koszulki termokurczliwej, przydaje się szczególnie przy ładnym izolowaniu styków. Oraz w przypadku chęci mienia odłączanego silnika - dwóch żeńskich, pozłacanych konektorów - koszt całe 0,5 PLN`a sztuka.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze jaka replika ?

do sporej ilosci modeli nie wdusisz 1,5mm tylko 1mm ( starczą i takie) (6,5zł za 1m czarnego i 1m czerwonego) deans męski x2 (1,5zł za sztukę) jeden do repliki, drugi do ładowarki, deans żeński ( też 1,5zł) do baterii, 2x nasuwka 2,8mm do kabli ( dostaniesz w sklepie audio lub u elektronika ( 0,2zł- 0,6zł za sztukę) 10-15cm termokurczki ( 1m termokurczki zwykłej 4mm ok 1zł) wychodzi max 15zł. 2 piwa - 7-8zł, godzinka max roboty i gotowe :) przewody GS Racing lub muldentalelektronik. ( muldeny wg. mnie sa lepsze. )

po drugie po co Ci bezpiecznik :D ?

Link to post
Share on other sites

U siebie użyłem złącz typu banan :). Przewody chyba 1.5mm2, może 1, ale nie ma to raczej większego znaczenia. Jeżeli dobrze dobierze się długość przewodów to sądzę, że pomogą zaoszczędzić trochę miejsca. Z odciętej wtyczki baterii robisz przejściówkę na ładowarkę. W przypadku mojej giety potrzebowałem 5 bananków: 2 do połączenia lufy z GB, dwa lufa-bateria i jeden na przejściówkę do ładowarki i po jednym metrze kabla na kolor. Bananki bardzo fajnie się lutuje - trzymając złącze w szczypcach wypełnia się otwór cyną po czym wkłada się przewód. Po zlutowaniu złącza trzeba zaizolować koszulką termokurczliwą, aby nie przewodziły gdzie popadnie :). Wieczorem postaram się zamieścić fotki.

Jeśli wcześniej nie rozbierałeś repliki to radzę uważać na płytkę selektora :) W moim chińskim G36 jest bardzo delikatna i ją przez przypadek złamałem. Na szczęście dało się skleić :)

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Następna rzecz - na kiego tyle połączeń?

Tyle było stockowo, ale w zasadzie racja, mógłbym wyciągnąć z obudowy lufy kable i zrobić bezpośrednie połączenie gb-bateria, ale już mi się nie chce :). Na razie jest dobrze, niczego więcej nie ruszam :) Przy ewentualnym tuningu, na który na razie się nie zapowiada pomyślę nad ograniczeniem połączeń, i być może mosfetem.

 

W każdym razie temat nie o mojej replice :)

Dzięki za opinię, następnym razem Deansy zastosuję.

Edited by pzn
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...