Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Popularność Airsoft w U.S.A


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ah niestety w Chicago nie kupi się żadnego modelu .

W stanie Illinois trudno kupić jaki kolwiek model ASG ,ze względu na prawo jakie obowiązuje w tym stanie [ciach] Ale wiozac je do domu uwaga na patrole policyjne , oni tam są uczuleni na broń

 

to moze tytulem wyjasnienia, w Chicago i w calym stanie prawo mowi ze ASG jest, nie wiem jak to przetlumaczyc dobrze, czyms w rodzaju "uzytkowej reliki broni palnej" i traktowane jest jak u nas bron czarnoprochowa czyli musisz miec 18lat zeby posiadac i odpowiedni dokument ze sklepu. Nie kupisz natomiast w sklepie z bronia asg dlatego ze sklepy potrzebuja odpowiedniego papierka zeby moc asg sprzedawac i kupujacym odpowiedni papierek wydawac - taka delikatna paranoja. W Chicago sklep z ASG widzialem jeden i ceny byly srednio 10% wyzsze niz w innych sklepach wysylkowych w usa.

 

Natomiast mimo zagrozen terrorystycznych ja mialem mile wspomnienia ze spotkac z policjantami (dla scislosci na obrzezach miasta, nie w centrum) moze dlatego ze bylo nas kilku w ubrankach SWATowych a nie z ak47 ;)

 

Jakby ktos mial jakies pytania dot. Chicago to ja tam regularnie bywam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zakładając,że udało mi się kupić ak47s w amerykańskim sklepie internetowym z poza Chicago i stanu Ilinois to co z transportem z Chicago do Polski?Czy po rozebraniu go na części byłby problem z wysyłką do Polski?Nowy AEG za 600zł z baterią i ładowarką ze stanów to niezła cena(można się dogadać na ebay z jednym sklepem).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...

jeżeli chcecie wyszukać jakieś sklepy z airsoftem w różnych stanach, miastach itp. to polecam google earth - taki program do wyszukiwania sklepów itp itd... wystarczy wpisać na google google earth i tam chyba na pierwszej stronie będzie link do ściągnięcia... później jak już ściągniecie to klikacie na zakładkę znajdź firmę i wpisujecie w co airsoft a poniżej stan i najlepiej jeszcze dopisać po przecinku usa... za niedługo jadę do new jersey to na pewno będę chodził po sklepach i orientował się co i jak... zresztą, na www.airsplat.com są dość tanie repliki... na amerykańskim ebay.com można już dostać coś z icsa albo ca za 600zł bo już sobie nawet wypatrzyłem karabin :D... pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tym jest bardzo marnie. Praktycznie brak jest profesjonalnych sklepow ASG w Chicago. ASG ale te tansze mozna kupic w marketach Wall Mart i K - Mart. Wiekszosc Airsoftowcow zaopatruje sie w sklepach internetowych. Moim zdaniem najlepszy z nich to www.airsplat.com. W Joliet pod Chicago byl duzy sklep ASG, ale ostatnio bardzo podupadl.

Link to post
Share on other sites

Jak ja byłem, to pod Chicago , w Glenview, w jakimś tam Hardware store, można było kupić gaziaków parę, elektryków troche , ale wszystkie Made in People's Republic of China. no i sprężyniaki są, niezłe nawet.

 

ale przycinka na tym wszystkim straszna. Lepiej zamówić, ja np. zamawiałem w www.airsoftgi.com, ale można też w www.hotspotairsoft.com.

 

 

Jak masz zamiar tam coś kupować, to pogadaj z mr_ffox 'em. Jest z NJ, i mi pomógł troszkę.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Heja

Widzę, że dawno nikt tu nie pisal, więc może chociaż zostawie znak, w razie gdyby ktoś z Polaków chciał wybrać się na jakąś strzelankę w okolicach NY to zapraszam na priv. Ja jestem tu od niedawna i własnie staram się ogarnąć gdzie najbliżej od NYC można sie postrzelać.

 

Pisz proszę poprawnie i starannie. MODERATOR

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja szukam czegoś w San Diego, albo Los Angeles, kilka sklepów znalazłem m.in www.airsoftextreme.com ale szukam głownie sklepów z mudurami, butami itd. Macie jakieś namiary itd? ( Szukałem na google, ale zawsze warto spytać :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Mam pytanie czy airsoft jest w ogóle popularny w U.S.A? "Oni tam w supermarketach ostre kałachy kupują", chce im się bawić "zabawkami" z ABS? Bardzo mnie to ciekawi, więc jak ktoś był i widział albo wie z drugiej ręki to ciekawi mnie ilu ludzi w to gra. Kiedy trwa u nich sezon itp. Czy milsimy są tam bardziej popularne?

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie trochę dziwny temat... poszukaj na youtube to zobaczysz co i jak np. film z operacji Irene naprawdę google nie boli, a ile tam ludzików w to gra to może być trochę trudne do oszacowania.

Z drugiej strony przecież US ARMY, ćwiczy na "broni" pneumatycznej... dużo o tym filmów choćby i na Discovery się znajdują.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego dziwny? Całkiem normalny jak na nowego użytkownika, któremu nie chce się samodzielnie poszukać i woli mieć podane gotowe na tacy.

 

Czy ja wiem czy mi się nie chciało szukać... Dziękuję za odpowiedzi ludziom, którzy rozgrywkę airsoftu w U.S.A to tylko na youtube widzieli. Jasno zaznaczyłem, że chodzi mi o opinie osób które osobiście widziały co i jak. Swoje przemyślenia na podstawie google mam i chciałbym je potwierdzić. Czy wy rozpoznanie terenu też tylko w google maps robicie? :/

 

a google gryzie ?

jest to bardzo popularne w stanach ale poszukaj, z resztą są tematy opisujące akcje w stanach zjednoczonych. Obejrzyj sobie filmiki na yt.

 

Nie jest "bardzo" może po prostu "popularne". SGMA (wygooglaj sobie co to jest ) nie uwzględniła airsoftu w żadnym ze swoich raportow do 2008 włącznie (z 2009 nie czytałem). Około 2004 paintball zaczął tracić popularność z 9 do 4 mln i zastanawia mnie ta nagła zmiana ilości graczy. Wspominam o Paintballu, bo wciąż uważa się, że to on jest "bardzo popularny" wśród tego typu sportów, chcę opinii kogoś z wewnątrz, kogoś kto ma porównanie z Polską (Amerykanów już wypytałem).

 

Jak dla mnie trochę dziwny temat... poszukaj na youtube to zobaczysz co i jak np. film z operacji Irene naprawdę google nie boli, a ile tam ludzików w to gra to może być trochę trudne do oszacowania.

Z drugiej strony przecież US ARMY, ćwiczy na "broni" pneumatycznej... dużo o tym filmów choćby i na Discovery się znajdują.

 

U.S. Army ćwiczy na różnym sprzęcie i airsoft nie jest najpopularniejszy. BCT trwa tylko 10 tygodni i nie sprawi, że wszyscy będą ekspertami i fanatykami airsoft.

Link to post
Share on other sites

Skoro robisz taki monitoring statystyczny to co Ci da informacja od osoby grającej w USA? To, że u niego w mieście gra 100 osób? Tyle samo co o popularności i rozprzestrzenieniu się airsoftu w Polsce da Ci rozmowa z osobą grającą w dowolnym miejscu w Polsce. Powie Ci co i jak jest u niego lokalnie. Skoro potrzebujesz danych przekrojowych pozostaje Ci google i wertowanie wielu for.

Link to post
Share on other sites

Skoro robisz taki monitoring statystyczny to co Ci da informacja od osoby grającej w USA? To, że u niego w mieście gra 100 osób? Tyle samo co o popularności i rozprzestrzenieniu się airsoftu w Polsce da Ci rozmowa z osobą grającą w dowolnym miejscu w Polsce. Powie Ci co i jak jest u niego lokalnie. Skoro potrzebujesz danych przekrojowych pozostaje Ci google i wertowanie wielu for.

 

Stosuję metodę Top-Down w weryfikacji informacji, której potrzebuję. Prawdopodobną ilość graczy znam i nie wystarczyło wertowanie for i googla. Jeśli ktoś mi napisze, że w jego miejscowość x% gra (sam mogę sobie obliczyć procent z ilości graczy i nazwy miejscowości) i stu innych też napisze, to wyciągnę sobie z tego średnią i porównam z tym co aktualnie uznaję za możliwe. Jak będą to zbliżone wyniki to się ucieszę.

 

Dlaczego tak krytycznie patrzysz na moje pytania? Wynik jako ciekawostka może być ciekawy dla użytkowników tego forum...

Edited by warmir
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...