Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

"Wizyta VIP'a"

1. Dwóch ( w tym snajper) chowa się wcześniej "na trasie" (ten drugi może pomóc w maskowaniu, odwrócić uwagę, dać sygnał dla snajpera).

2. Po znanej wszystkim, ustalonej trasie porusza się pozostała szóstka, z której jeden (charakterystycznie oznaczony) jest VIP-em, a reszt ochroną.

3. W przypadku kłopotów, ochrona wycofuje się z VIP-em.

Link to post
Share on other sites

Temat o taktyce, więc coś mi tu nie gra.

1. Nie lepiej dwójka snajperska (strzelec+obserwator)?

2 i 3 akurat na żadnym szkoleniu z ochrony VIP'a jeszcze nie byłem, ale po jaką cholerę VIP ma być charakterystycznie oznaczony a trasa znana przeciwnikowi? Można by np. poinformować snajperów o jednej trasie, takiej samej jak podanej eskorcie, ale nie mówić im (eskorcie), że przeciwnik ją zna i dać im możliwość zmiany tejże trasy.

Wiem, wiem, chodzi o scenariusz, ale przecież to dział o taktyce. Choć wydaje mi się, że takie "urealnienie" i utrudnienie było by chyba ciekawsze. Jak mówiłem, na żadnym szkoleniu z tego zakresu nie byłem, może ktoś, kto był mógłby się wypowiedzieć na temat "jak by to naprawdę zrobili".

Edited by B4rt
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po co obserwator w ASG? Zbędny a zmienia rozkład sił i szans na zwycięstwo. Po to znana trasą żeby eskorta z VIPem nie odeszła całe 50m dalej poza zasięg snajpera. To jest ASG i trzeba upraszczać. Szkolenie z tego zakresu nie bierze pod uwagę zamachów z użyciem replik ASG więc sie przyda jak wrzód na tyłku ;].

 

Możliwość zmiany trasy? Replika snajperka ma zasięg skuteczny jakieś 90m maks. Wyjście poza zasięg snajpera wymaga pokonania uśredniając mniej więcej 40-50m i wtedy zabawa traci jakikolwiek sens. Z góry ustalona trasa jest dobrym pomysłem.

 

Charakterystyczne ubranie VIPa nie jest konieczne ale można mu dać np tylko klamkę lub w ogóle nie dac broni. Albo przed grą ustalic kto jest VIPem ale replikę dać mu normalną. Wtedy trzeba będzie zidentyfikować cel.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odbicie zakładnika

1 zakładnik

1 snajper + 2 komandosów ,którzy mu towarzyszą.

4 porywaczy.

Walka niech kończy się tym ,że jeden z porywaczy zasłania się zakładnikiem ,a snajper musi go zestrzelić nie trafiając w zakładnika. No i dodatkowo snajper strzela jako pierwszy w nieprzygotowanego przeciwnika.

Bardziej szczegółową fabułę sobie wymyślicie.

Edited by Bibensztain
Link to post
Share on other sites

Odbicie zakładnika

1 zakładnik

1 snajper + 2 komandosów ,którzy mu towarzyszą.

4 porywaczy.

Walka niech kończy się tym ,że jeden z porywaczy zasłania się zakładnikiem ,a snajper musi go zestrzelić nie trafiając w zakładnika. No i dodatkowo snajper strzela jako pierwszy w nieprzygotowanego przeciwnika.

Bardziej szczegółową fabułę sobie wymyślicie.

 

A jak się nie skończy jak piszesz to snajper mówi przez radio "chłopaki nie tak mieliście robić" i płacz? Jeżeli porywacz zobaczy snajpera - ciamajdę nim, ten zobaczy jego musi go ostrzec - bo "snajper strzela pierwszy"? To chyba scenariusz filmu a nie strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Można się pobawić w "Ukradnij flagę". To chyba jasne co? Tu jedna flaga, tam druga. Jeżeli któraś drużyna zdobędzie obie flagi - wygrywa. Snajper dobry do osłony własnej flagi. Sam też często tak robię. Trzeba podać tu jeszcze więcej informacji: teren leśny czy miejski, ilu snajperów, wszyscy?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie wiem, czy to można nazwać scenariuszem ale:

 

Potrzeba kawałka lasochaszczołąki (udział składowych dowolny, dobrze jak ma jakieś górki i dołki), dla 8 osób powinien mieć wymiary 200x200m.

One shot, one kill, bez respów

Czas trwania: 40 minut.

 

Dwójka snajperska wchodzi w teren 15-20 minut przed pozostałymi i szuka dobrych miejsc do kampowania. Zajmuje pozycję w jednym z nich.

Pozostałe 6 osób dzieli się na dwójki i szuka snajpera i jego kumpla.

I już. Proste i działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...