Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Posiadam replikę SR16 M4. Jest to pospolita emka. Siedzi w niej [nie stockowa ! ] sprężyna m130, włożona przez poprzedniego właściciela. I teraz chcę zamontować tam słabszą spręzynę [pierwsze pytanie] m110 / m120? i czy się to opłaci ?

Myślę też żeby wymienić może gumkę HU i jakaś precke wsadzić.

 

Co o tym myślicie? Wypowiedzcie się.

Chcę aby replika była wytrzymała i długo mi służyła, dlatego mogę zamontować słabszą spręzynę i troche doszczelnić.

Link to post
Share on other sites

Opłacalne to jest inwestowanie w złoto. Tuning replliki moze być sebsowny lub nie. Przykładem tuningu bezsensownego jest robienie drugiego poziomu do repliki uzywanej w budynkach.

Jak już ci powiedział kolega wyżej słabsza sprężyna pozwoli ci uzyskać większy ROF na standardowym zestawie części gerboxa. Mocne tuningi nie kończą się na samej wymianie sprężyny ponieważ stokowe części nie wytrzymają takich wysokich mocy. Na dobrą sprawę do sprężyn powyżej m130 powinny być już wkładane wznocnione części gerboxa i tłoki z culindrami (o silnikach nie mówię. Tuningi powyżej 450 fps w zasadzie wymagają wymiany części wewnętrznych w całości.

Natomiast wymiana lufy na precyzyjną , gumy hopa na porządną i podkładkowanie wraz z łożyskowaniem zębatek gerboxa jest czynnościa jak najbardziej sensowną ponieważ rośnie ci kultura pracy repliki (znaczy pracuje ciszej, sprawniej i ma mniejsze wibracje) oraz rośnie celność i powtarzalnośc każdego strzału.

Link to post
Share on other sites

Zadając to pytanie nie oczekiwałem na sprecyzowanie odległości co do ~0,1. Chciałem orientacyjnie zbadać czym mogę dysponować po takiej wymianie. Jeśli nie chcesz nie musisz odpowiadać.

ale to zależy także od szczelnosci gearboxa i jakosci lufy/komory hu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...