Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oznaczenia M4


Recommended Posts

Moim zdaniem to są bicia. Zaryzykuję stwierdzenie, że ostre modele AR nie mają malowanych oznaczeń (chyba, że te na rynek cywilny), jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Nie pamiętam, żebym widział na jakiś fotkach malowane oznaczenia.

Edited by Kudłaty
Link to post
Share on other sites
Czyli jasne oznaczenia, to celowy zabieg producenta, czy też po prostu w zwykłym biciu nazbierały zanieczyszczenia i stąd taki efekt wizualny.
Przede wszystkim to są bicia, a jasny kolor wynika z wytarcia ich krawędzi i odpowiedniego oświetlenia, a nie żadnych "zanieczyszczeń" (choć może i tych troszeczkę również). Przy innym świetle byś tego nie zauważył ;) Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

Białe oznaczenia się zdarzają, jednak z tego co mi wiadomo napewno nie Colta. Co do zdjęcia to trudno powiedzieć... Zgodziłbym się z REMOVem że są to otarcia ale z doświadczenia wiem że wyciera się raczej płaszczyzna wokół oznaczeń, a sama "czcionka" pozostaje czarna (trudno jest wytrzeć powłokę w zagłębieniu) Tutaj wygląda jakby oznaczenia były jasne... czyli raczej stawiałbym na zabrudzunie a może własną inwencję użytkownika? :wink: Sam nie wiem... :zastanawia:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przepraszam za odgrzanie tematu.

Chciałbym zauważyć, że "broń" na zdjęciu to może być "ersoftowa" wersja ArmaLite, prawdopodobnie produkcji ClassicArmy.

Tam oznaczenia były/są wypalane laserowo, co pozostawia jasny ślad na farbie. Dodatkowo lower receiver posiada tylko jeden pin, który umieszczony jest nieco za osią języka spustowego. W ostrym odpowiedniku jak wszyscy wiemy mamy 2 piny (jeden do osi języka spustowego, a drugi do osi młoteczka).

 

Z drugiej strony "take down pin'y" wyglądają jak w ostrej. Pomogło by zdjęcie w większej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edited by dust in the wind
Link to post
Share on other sites

A ja może powtórzę moją odpowiedź, aby się utrwaliła w umysłach wszystkich poszukujących prawdy i wypełnionych generatorami sztucznej mgły: "To jest aluminium, to co widzisz to przetarcia w odpowiednim oświetleniu". I sugeruję, aby nie kombinować, a w wolnej chwili dowiedzieć się, jak działa brzytwa Ockhama.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...