Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika o podobnych osiągach.


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam repliki AK 74, która miała by podobne osiągi do M4 ICS'a. Strzelałem tą M'ką i bardzo spodobały mi się jej osiągi lecz wolał bym jakąś replikę ze stajni AK. Czy ktoś mógł by powiedzieć mi jakiej firmy mam szukać AK ? Cena lepiej żeby była podobna do ceny M'ki.

Link to post
Share on other sites

Jak znajdziesz, to do 800 zł masz kałasza cymowskiego full drewno i trochę stali, wytrzymały GB, wsadzisz M90 albo coś takiego i masz osiągi jak w ICS. Ew. dorzucisz jeszcze preckę i będzie git. I oczywiście gumkę.

Edited by PiVoSH
Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, mam taką, najpierw 25k kulek na 110 springu, teraz po wzmocnieniu prowadnicy i dyszy (reszta GB to stock) na 150 od 10k kulek i nic się nie dzieje. A naprawdę pięknie strzela. A co do ICS, ta e-M-ka, to wyjątek jest, nawet chinole za tyle nie chodzą. Więc albo to, albo AK cymy.

Link to post
Share on other sites

Na 110 springu, precce guardera 6.02 i sylikonie też guardera miałem 60 skutecznego i 410 fps. Po uszczelnieniu. Praktycznie żadnych śladów zużycia po tych 25k. Naprawdę, pomyśl, bo warto. A ten ICS'a nie jest tak podatny na tuning, przy M120 już trzeba go wzmacniać. A kałasz stockowo jest przygotowany pod nawet 140.

Link to post
Share on other sites

Na 110 springu, precce guardera 6.02 i sylikonie też guardera miałem 60 skutecznego i 410 fps. Po uszczelnieniu. Praktycznie żadnych śladów zużycia po tych 25k. Naprawdę, pomyśl, bo warto. A ten ICS'a nie jest tak podatny na tuning, przy M120 już trzeba go wzmacniać. A kałasz stockowo jest przygotowany pod nawet 140.

Sam mam w swoim 036 m145, potwierdzam, stockowe części gb rewelacja - wymieniłem tłok(na wszelki wypadek), a okazało się, że nie było nawet takiej potrzeby :D

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Sam mam w swoim 036 m145, potwierdzam, stockowe części gb rewelacja - wymieniłem tłok(na wszelki wypadek), a okazało się, że nie było nawet takiej potrzeby :D

A 048 to już generacja wyżej. Czyli prowadnica i dy6sza nie są potrzebne do działania na 150. A wtedy podchodzi już pod 480-490 fps. Ale nie dla nowych. Jednak jeśli już się strzelałeś, to dobry, baaardzo dobry wybór. Np to Faajny kałaszek. Ta kolba się nie rozwali tak szybko. Tylko dobrą batkę stick, najlepiej lipola trzeba kupić. I ładowarkę.

Edited by PiVoSH
Link to post
Share on other sites

Ale to nie AK74, o którym mówiłeś od początku. Ale tak, to jest równie dobre, i nawet tańsze. Kup do tego gumkę, ew. precrurkę i może springa 140, mocniejsza nie ma sensu, potem teflonik i masz równe 470 fps. Ale pamiętaj o dobrych kulkach, w precce to konieczność. G&G albo excel'e, ew. madbulle.

Link to post
Share on other sites

Ale to nie AK74, o którym mówiłeś od początku. Ale tak, to jest równie dobre, i nawet tańsze. Kup do tego gumkę, ew. precrurkę i może springa 140, mocniejsza nie ma sensu, potem teflonik i masz równe 470 fps. Ale pamiętaj o dobrych kulkach, w precce to konieczność. G&G albo excel'e, ew. madbulle.

Link to post
Share on other sites

Skoro używasz to może mógł byś coś powiedzieć o jej konkretnych osiągach?

 

 

Te AK co podałem z linku to jest AK-105, które o ile się nie mylę właśnie wywodzi się z rodziny AK 74. Strasznie podobają mi się repliki z takimi składanymi kolbami.

Edited by Faith
Link to post
Share on other sites

Konkretnie - o stocku nic nie wiem, nie wystrzeliłem nawet hi-cap'a, więc nawet gumki nie dotarłem. Z góry założyłem M110, czyli osłabioną w porównaniu ze stockiem, sylikon guardera, preckę systemy i teflon-fix, co dło zasięg skuteczny 55m, max nawet 70. Dawało to ok. 405-410 fps. Teraz dołożyłem springa 150, wzmocnioną prowadnicę i dyszę, i 10k kulek - żadnego problemu. A zasięg to w porywch 65-70m! Prawie 500 fps.

Link to post
Share on other sites

ale i jak na stocka ciągnie porządnie, tylko musisz się przyzwyczaić do tego że kolba ma jakieś pól mm luzu tak samo jak dekiel oraz atrapa suwadła, ale to chyba norma we wszystkich ak, przy okazji nie polecam do niej tych śliwkowych mid capów PJ'ta do niego bo raz mają duże luzy dwa nie podają prawidłowo kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...