Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Tuning G36C UMAREX/DOUBLE EAGLE


Recommended Posts

W związku z tym, iż otrzymałem pełno PW z zapytaniem o tuning G36C postanowiłem napisać ten oto poradnik. Oczywiście sam nie zrobiłem całego tuningu - jak zawsze pomagał nasz nieoceniony "rusznikarz" - Kurak :)

Obecnie jestem w trakcie przerabiania tego karabinu na wersje G36K co zauważyć można na tej fotce:

11yk.jpg

Tuning wizualny sobie odpuśćmy i przystąpmy do tuningu siłowego :)

Zacznę od lufy. "Stockowa" lufa z plastiku, o długości 12cm i średnicy ~6,3mm została zastąpiona aluminiową rurką z Castoramy o długości 42cm i średnicy wewnętrzej coś pomiędzy 6,01 a 6,05mm (trudno zmierzyć, ale lufa jest naprawdę ciasna i wystarczy najmniejsza nierówność na kulce by ta zablokowała się w lufie).

26ev.jpg

Nowa lufa umieszona została w starej lufie zewnetrzej, jednak średnica zewnętrzna aluminiowej lufy była zbyt mała, by ta mogła siedzieć bez problemu w obudowie od lufy zewnętrzej więc trzeba było ponawijać w kilki miejscach taśme izolacyjną, by zwiększysć średnicę o 1mm.

Jak widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu stworzyliśmy coś na wzór komory hop up:

56kd.th.jpg

Cała operacja polegała na wywierceniu dziurki w plastikowej obudowie w miejscu, gdzie powinien znajdować się hop up, nałożeniu metalowego płaszcza na obudowę (wzmocnił on ją bardzo) i wywierceniu w niej dwóch dziurek: jednej by skręcić te obudowę i drugiej do regulacji hop upu za pomocą śrubki.

Po zdjęciu obudowy od lufy wygląda to w ten sposób:

63aq.th.jpg

Widać miejsca, gdzie nawinięta została taśma izolacyjna oraz nałożoną na lufę gumke hop up ( http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...9ba7734f93d5f05 ). Gumka owinięta została taśmą izolacyjną, by jej średnica zewnętrzna pasowała do obudowy. Śrubka służąca do regulacji HU została odpowiednio stępiona, by nie przebiła gumki. Otwór na hop up wycięty został 6mm od początku lufy. Jako uszczelnienie lufy, użyłem tej samej uszczelki jaka została dołączona do tego karabinu.

regulacja hop upu polega na odciągniećiu zamka - wówczas widać tę srubkę.

Dysza cylindra została lekko spiłowana, by na 0,5mm mogła wejść w lufę, dzięki temu straty powietrza są minimalne:

78mi.jpg

Jeśli chodzi o "wzmocnienie" sprężyny to włożyłem 3x 1gr w tłok, dzięki czemu sprężyna mogłą zostać ściśnięta o 4mm. Na prowadnicę od sprężyny nałożyłem plastikową nakładkę o wysokości 7mm i owinałem ją taśma izolacyjną (tak na wszelki wypadek). Dzięki czemu sprężyna ściśnięta została łącznie o 11mm (więcej się już nie dało). Dodam, że sprężyna z wersji z allegro (firmy Double Eagle) jest krótsza o 5mm i znacznie słabsza.

89qc.th.jpg

Tyle jeśli chodzi tuning siłowy.

Osiągi tej zabawki są teraz bardzo obiecujące. Standartowo zasięg (na kulkach 0,12g) wahał się w granicach 17-20m, z czego celność (postać ludzka) nie przekraczała 7m.

Po tym tuningu zasięg (kulki 0,25g) waha się w granicach 50-60m, a z celnością wygląda w ten sposób, że można trafić w butelkę po mineralnej z około 25m, natomiast w człowieka z jakichś 40m (jeśli wiatr nie będzi za duży).

Jeśli chodzi o "test puszki" to "stockowa" wersja zostawiała jedynie wgniecenie na ściance puszki, natomiast po tym upgradzie przebija obie ścianki.

image51vj.th.jpg

Strzelając w spód puszki przebija ją (na środku "denka"), bliżej krawędzi powoduje tylko pękniecie:

10097740qt.th.jpg

Strzelając w puszkę od góry sytuacja wygląda następująco:

10097735or.th.jpg

 

Polecam bardzo ten karabin, gdyż za 189zł (70zł -wersja z allegro, ale gorsza i plastikowa) można mieć całkiem przyzwoity karabin o mocy przewyższający wiele firmowych sprężynek :)

 

Na koniec zdjęcie bebechów.

49pg.th.jpg

 

Jakieś wątpliwości, to pisać.

 

Pozdrawiam i udanego upgrade'u :)

 

EDIT: Podam jeszcze koszt całej operacji:

- G36C - 189zł (+19zł przesyłka),

- rurka na lufę - 4,30zł za 1m,

- hop up Clasic Army - 25zł

- drobiazgi typu: kropelka, podkładki, taśmy izolacyjne, aluminiowa rurka służąca za lufę zewn., śrubki itp. - ~25zł

 

Łączny koszt ~ 265zł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potwierdzam to co wyżej napisane :)

 

Dodam tylko, że z kolegą Vooyasem przy tunigu zasadniczo nie kierowaliśmy się żadnymi materiałami zaciągnietymi z innych źrudeł. Wszystko było robione "na chłopski rozum" i jest wynikiem wcześniejszych doświadczeń. Wyjątkiem może być otwór na HU w lufie :wink:

 

Należałoby także wspomnieć, iż traktowanie tłoka odpowiednim smarem, lub olejem, oraz przeczyszczenie lufy co jakiś czas ( trzeba pamiętać żeby wytrzeć olej ) pomaga uzyskać opisane rezultaty.

Trzeba także pamiętać, aby dobrze umiejscowić lufę właściwą, aby się nie przesuwała (do przodu), co może powodować rozszczelnienie, a co za tym idzie poważne straty mocy.

 

Jeśli chodzi o narzędzia, to niezbędne są pilniki do metalu. Przydałyby się takżę imadło, wiertarka i różne kleje. Wyśmienicie jest już jak ktoś posiada gwintownice (szczególnie takie małe) - niezastąpione przy np. robieniu regulacji HU.

 

Powyższe rady tyczą się zasadniczo nie tylko tuningu tego karabinu, ale naturalnie każdego "domowego" tuningu.

 

ps. Vooyas dzieki za credits 8)

Link to post
Share on other sites

Poradnik bardzo dokładny i fachowy - gratuluję Panom 8)

Proponowałbym jednak zastanowić się nad przeniesieniem go na inne forum - myślę o "Upgrade/Tuning", choć pewnie w pierwszej kolejności byłby potrzebny na "Sprężynowym", jednak nie do końca pasuje do tematyki tego forum (w końcu, to jest temat o tuningu :wink: ).

Ewentualnie - założyć jakiś nowy temacik na którymś forum z odnośnikiem, bo nie wszyscy zaglądają na ogólnodostępne fora grup.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ej, gdzie trzeba uciac stara lufe precyzyjna(tak zeby wymienic ja na aluminiowa) i czy jak sie wstawi ta wezsza (o mniejszej srednicy ) to czy kulka nie bedzie zachaczac o krawdzie (te nad i pod x), pewnie zle rozumuje, takze prosze o poprawke

 

________-----------------

x

-----------____________ <- stara lufa

(szersza)

Nowa lufa

(węższa)

POZDRO!!!!

 

[/img]

Link to post
Share on other sites
mam pytanie dotyczace lufy

tzn na jakim dziale w castoramie mozna znalesc te rurki.

pytam bo bylem ostatnio w kilku supermarketach budowlanych i nie potrafilem znalesc a obsluga tez nie okazala sie pomocne

 

z gory dzieki

 

W dziale z instalacjami sanitarnymi.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

witam vooyas mam małe pytanie przegladałem wczoraj temat "pokaz swój ryj vs twarz" i widziałem twoje zdjęcie z tym chyab karabinem ale ten ze zdjęcia wygladał jak G36a nie jak opisywany tutaj G36C czy moze tylko ja źle widziałem jaesli przerobiłeś go to wyszedł naprawde fajnie ale gdzie dokupiłes przedni chwyt zeby wygladał jak od G36 bo lufe wymieniłes i tak na dłuższa pozdrawiam i gratuluje swietnie opisanego tuningu oraz wszelkich dobrych rad udzielonych mi wcześniej

Link to post
Share on other sites

Jest to ten sam karabin. Jak widać na pierwszym zdjęciu w tym poradniku, też jest przedłużony chwyt przedni. Dokupiłem sobie do tego umarexowego, jeszcze jeden karabin, tym razem ten z allegro, stąd wiem jakie są różnice, gdyż posiadam oba. Ten drugi kupiłem by mieć cześci zamienne (wnętrza obu wyglądają identycznie) i drugi mag. Z tej allegrowej wersji wziąłem właśnie chwyt przedni, popiłowałem gdzie trzeba, pobawiłem się pilnikiem i przymontowałem go do chwytu umarexowej wersji. Problem jest tylko taki, że wersja z allegro jest z plastiku a z umarexu z absu i widać też różnicę materiałów niestety.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

śmiem się nie zgodzić. ja tam uznaję, że taki chociażby sprężynowy shotgun jest bardziej szybkostrzelny od krótkiej pompki. poza tym jeśli w "przeładowanie" trzeba włożyć dużo siły (albo np. jest ono niewygodne, bo jakaś część jest dziwnie zrobiona), to szybkostrzelność również poniekąd spada.

 

i myślę, że o to chodziło koledze powyżej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest mocny i do CQB się on raczej nie nadaje, ale do latania po lesie i strzelania z kilkudziesięciu metrów w sam raz. Wykorzystuję go jako "pseudosnajperkę" i staram się nie strzelac z niego z małych odległości, gdyż kulka sprawia dużo bólu. Powyżej 20-25m jest już ok, boli podobnie jak z AEGa, więc nie jest najgorzej.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
A gdzie można kupić takie gripy jak są na twoim pierwszym zdjęciu ?

Bo przeszukałem to Allegro i nie znalazłem na żadnym zdjęciu takiego gripa ?

 

Odpowiedź jest kilka postów wcześniej:

 

Jak widać na pierwszym zdjęciu w tym poradniku, też jest przedłużony chwyt przedni. Dokupiłem sobie do tego umarexowego, jeszcze jeden karabin, tym razem ten z allegro,(...) Z tej allegrowej wersji wziąłem właśnie chwyt przedni, popiłowałem gdzie trzeba, pobawiłem się pilnikiem i przymontowałem go do chwytu umarexowej wersji. Problem jest tylko taki, że wersja z allegro jest z plastiku a z umarexu z absu i widać też różnicę materiałów niestety.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

teraz ja mam pytanko - czy to jest ten gun ?? http://www.bron.pl/index.php?mnsubopt=79 czwarta pozycja -

 

4. Karabinek AIR SOFT GUN Mod. G36 C

 

wymiary: 720 x 330 mm

magazynek: 20 kulki 6 mm

system Hop Up

celownik kolimatorowy

bezpiecznik

energia: 0,5 J

 

mowicie o wstawianiu hop-up - w danych tego modelu jest przeciez hop-up (chyba, ze braliscie ten model z innej strony, jezeli tak to bylbym wdzieczny za podanie z jakiej) a jak czytalem to wlasnie taka wersje tuningujecie :)

sorry jezeli wale jakas gafe ale mysle o sprawieniu sobie takiego karabinka dlatego pytam.

 

ps. rozumiem, ze w tej cenie modeli lepszych/rownych/nie wiele gorszych nie jesli chodzi o celnosc i zasieg nie ma ? (pytam bo nie do konca podoba mi sie ten wyglad, no ale wyglad stawiam go dalej niz zasieg itp. :))

Link to post
Share on other sites

Tak, to ten model i podkreślam nie ma on systemu Hop Up, na stronie sobie piszą, że go ma, ale niestety opis ze strony nie zgadza się z rzeczywistością. Chyba, że wypuścili jakąś nowszą wersję z Hop Upem, w co wątpię...

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Musze powiedziec, ze rozmawialem z pracownikiem www.bron.pl i powiedzialem o tym, iz w modelu, o ktorym mowimy nie ma systemu hop-up. Po kilku godzinach wchodze jeszcze raz do sklepu - pozytywne zaskoczenie - zamiast (w parametrach karabinku)

- system hop-up ujrzalem: system Shoot-Up :!:

wielki plus dla sklepu, mimo iz mogli zostawic ta informacje (taka dostali od producenta) zmienili na prawdziwa co swiadczy o tym, ze dbaja o klientow :D

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie czy ten upgrade plan dalby sie zastosowac do elektrycznego g36 z double eagle?

 

Nie miałem tego AEGa w rękach, ale bardzo wątpie by dało zrobić się w nim taki tuning... tzn tuning z lufą i hu by się dało, ale siłowy zapewne odpada.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...