Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulator Batmiex


Recommended Posts

Witam, podłączę się pod temat.

[standardowa formułka] Powertowałem trochę (/dużo) forum w poszukiwaniu informacji, jednak niczego sensownego nie znalazłem. Uznałem, że tematy z 2005 roku trącają prehistorią :) [/standardowa formułka]

 

Mianowicie szukam odpowiedniej baterii 8.4V do MP5 pdw Galaxy, czyli sticka. Maksymalna średnica ogniw to 17mm, długość pakietu 200-207mm (28.5-29.5mm na ogniwo). Chciałem zmontować własny pakiet, szukałem chwalonych wszędzie ogniw Sanyo, jednak te, jeżeli już są, to mają średnicę 22mm.

Jedyne pasujące ogniwa, jakie znalazłem to Intellect 1400mAh 1.7Wh NiMH, KAN 2/3A(29)1050 1050mAh NiMH oraz Batimex H-2/3A1500P 1500mAh NiMH gdzie z tych ostatnich jest gotowy pakiet na Taiwangunie (notabene wychodzi taniej niż własnoręczne składanie).

Jestem niemalże zdecydowany na tego Batimexa z Taiwanguna, jednak chciałem się zapytać, czy może będzie pasować coś lepszego? Oczywiście skoro giwera jest tania, to nie chciałbym 2 stów na baterię do niej wydawać :)

 

Alternatywy, które sądzę, że też się zmieszczą, ale nie jestem pewien:

Classic Army NiMH 8.4V 1400mAh

ICS NiMH 8.4V 1500mAh

King Arms NiMh 8,4V 1600mAh

 

O zakupiony pakiet zamierzam dbać ładowarką TURNIGY ACCUCEL-6 lub podobną.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Edited by pzn
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za podbijanie tematu, nie mogę już edytować posta.

Znalazłem jeszcze takie ogniwo: VTEC 2/3A 1600UP tylko nie ma nigdzie jego specyfikacji, stąd nie wiem, czy będzie się nadawało do repliki.

 

Z kolei to ogniwo GP 1300 NiMH 2/3 A na pewno się nada, ale ma trochę mniejszą pojemność i wyższą cenę.

 

Mam już totalny mętlik we łbie... :icon_eek2:

 

[Edit]

Dla potomnych: Ogniwa VTEC 2/3A 1600UP mogą pracować na prądach chwilowych do 30A, czyli jak najbardziej się nadają.

Edited by pzn
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

@pzn masz cięzki orzeszek do zgryzienia. Na pewno nie warto kupować chińskich ogniw, także intelecty odpadają. Nie mam pojęcia jakie tak na prawdę ogniwa siedzą pod nalepkami w bateriach ics czy KA...loteria. Chyba ,że ktoś na 100% wie.

Myslę ,że ogniwa batimexa sprawdzą się i byłbyś z tego zadowolony, przynajmniej ktoś już coś takiego ma i można o tym znaleźć opinie.

Co do lutowania samemu....można, tylko po co ? :) Trzeba uważać ,żeby nie przegrzać pakietu, a zrobienie małych odległości między pojedyńczymi ogniwami tak jak to robią fabrycznie jest trudne. BCB. skoro masz dobrą ładowarkę, i na pewno nie masz jakiejś mocarnej sprężyny w tej mp5, to kup coś z tego co wymieniłeś i powinieneś się tą baterią dość długo cieszyć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę odgrzewam temat, ale wypada odpowiedzieć :)

Zakupione zostały ogniwa GP 1100 ponieważ VTECów sklep nie miał na stanie. Zlutowane trochę po partyzancku przez co pakiet jest znacznie dłuższy (na oko o pół ogniwa) i musiałem wyjąć rączkę przeładowania, aby się zmieścił ;)

W każdym razie już kilka strzelanek przeżył sprawując się wyśmienicie i na dniach zrobię mu pełen cykl rozładowania i ładowania celem sprawdzenia pojemności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...