Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS tuning 420fps


Recommended Posts

Tak naprawde to kupujesz tylko:

- wymiana sprężyny na M130 MadOnion

- wymiana tłoka na wzmocniony ICS

- wymiana prowadnicy na wzmocnioną ICS

Reszta to takie standardowe serwisowe pitolenie.

sprezyna - 29 zl (slaba)

tlok - 99 zl (drogi jak na pomowy z jednym zebem)

prowadnica - 68 zl (jak na prowadnice to drogo)

Razem - 196

Wiec cala ta reszte smarowania podkladkowania itp pierdoly masz za darmo.

Z drugiej strony - czesci sa drogie. Sam nie kozystalem z icsa - musialby ktos inny sie wypowiedziec.

Link to post
Share on other sites

Czyszczenie, smarowanie itp. nie warto zrobić? Płacisz tyle co za części osobno, a do tego repliczka będzie popieszczona przez Pana z serwisu. Raz miałem kontakt z serwisem u MadOniona i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Można dopłacić 20zł. i mieć sprężynę Guarder.

Ten tuning poprawi osiągi repliki o ok. 10m. czy raczej nie?

Link to post
Share on other sites

Raz u nich zostawiłem replikę bo był problem z silniczkiem (wada produkcyjna). Wysłałem ładnie kurierem do Dębicy w pon. a kurier z naprawioną repliką przyjechał w czwartek.

 

Dlaczego prymitywny? Co ja tam mogę doszczelnić? Bo pewnie o to CI chodzi Lambert :)

 

edit:

Czy pozostałe części wytrzymają przy tej sprężynie 130? Chodzi mi o zębatki itp.

Edited by BilliKostnica
Link to post
Share on other sites

@AnR: Ciebie "szowinisto" to nie dotyczy. :icon_biggrin:

 

@Billi:

Nie tylko, mam na myśli coś więcej niż tylko wrzucenie silnego springa.

Np. zestaw BU + doszczelnienie układu na M120 dałoby więcej a te 410 to i na M110.

Poza tym przy proponowanym M130 to już warto się nad innymi zębatkami zastanowić.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Ale co i jak tam doszczelniać? Myślałem żeby na razie zrobić ten tuning tylko dać springa Guarder, a po nowym roku coś doszczelnić ewentualnie. Myślisz że te zębatki mogą sie połamać przy M130? Ze strony wyczytałem:

Standardem ICSa są wzmocnione części wewnętrzne, m.in. zębatek współpracujących ze sprężynami do M140 włącznie. M4A1 jest bardzo podatna na tuning, dzięki m.in. wzmocnionego szkieletu gearboxa oraz stalowych, samosmarujących się łożysk.
Link to post
Share on other sites

Zebatki powinny wytrzymac - ale niekoniecznie, przy zacince kazde moga pasc.

Ale jak padna - to wymienisz innego sposobu na to nie ma ;)

Zmiana samego springa - owszem prymitywny tuning.

Lozyska z tego co piszesz metalowe slizgi wiec wytrzymaja.

Nie znam sie na replikach ICS - dysza uszczelniona ? Ladnie zgrywa sie z komora ?

Oring na glowicy tloka jest ok ?

 

Ogolnie serwis zazwyczaj sie spieszy - robi to co musi i nic wiecej. Takie porzadne przejrzenie repliki, sprawdzenie szczelnosci kazdego elementu, wypodkladkowanie (zwlaszcza emki) to godzina - dwie jak dobrze idzie.

Jaka baterie planujesz do tej repliki ? Rozumiem ze masz w stocku porzadny neodymowy silnik ICS ? Czy tez moze jakis starszy ?

Wlasciwie po co wymieniac tlok ICS na ICS ? W stocku co jest ?

Prowadnica sprezyny na lozyskowana - dziala raczej jak podkladka i ulatwia montaz (no przy m130 to juz jest ciezko stockowa plastikowa zalozyc).

 

Tak jak koledzy pisali = 420 fps to mozna uzyskac z bore up na m110-m115 guardera.

M130 powinno z bore up dawaj juz raczej pod 500.

Link to post
Share on other sites

To jak jest uszczelniony układ mogę sprawdzić np. tak że poproszę o przestrzelenie jej na chrono i jak wyniki będą się wahać ~5fps (np. 415fps, 418fps, 420fps.) tzn. że raczej wszystko jest ok?

 

Tak mam silnik ICS TURBO 3000, podobno jest całkiem dobry.

 

Tłok wymieniają na wzmocniony, stockowy by tego nie wytrzymał.

 

Stockowa prowadnica jest plastikowa i często się łamała, tutaj dają wzmocnioną, powinno być ok.

 

Na razię będę używał baterii 9,6V KAN.

 

Sądzisz że w tym serwisie nie wypodkładują mi emki? Myślę że za taką kasę nie robią klientów w bambuko.

Link to post
Share on other sites

Sorry za post pod postem, ale nie mam możliwości edycji.

Jutro pojadę rano do Madonionu z repliką, myślę że to 420fps sie przyda, bo jak sie strzela z chinolami mając 330fps to czasem nie fajnie :happy:

Ponawiam jeszcze tylko pytanie odnośnie uszczelniania:

 

To jak jest uszczelniony układ mogę sprawdzić np. tak że poproszę o przestrzelenie jej na chrono i jak wyniki będą się wahać ~5fps (np. 415fps, 418fps, 420fps.) tzn. że raczej wszystko jest ok?
Link to post
Share on other sites

Niezupełnie.

 

Szczelny układ to dobrze złożona komora HU z lufą + dysza i GB osiowo względem komory.

Oczywiście zakładam, że zespół cylindra już jest szczelny.

Lufa KMH jest nieco "wąska" po obwodzie - warto doszczelnić jej położenie w komorze za pomocą taśmy teflonowej.

Sama komora ICSa jest niezła ale trzeba to ładnie, bez pośpiechu spasować.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Dzięki Lambert.

 

Jeżeli liczba fps na chrono będzie taka jak powinna być (ok.330fps) tzn. że układ jest szczelny, jeżeli nie to trzeba uszczelnić?

Gdzie dostać taką taśmę teflonową? Tą taśmę przykleić pod gumką HU czy jak? Sorry za moje pytanie ale po prostu nie uszczelniałem nigdy i jedyne co robiłem wew. repliki to zmieniałem lufę na preckę.

 

Pozdrawiam,

Billi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...