Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna


Recommended Posts

Firma dobra, aczkolwiek nie widze zastosowania dla tego. Po dokupieniu ladownic moze wyjsc za drogo. Pozatym, pasoszelki beda wygodniejsze, i mozesz zamowic sobie nawet w wz.93. Ten Chestrigg, ktorego ci podalem, mozna dorwac go w oliwce, wiec tez bedzie sie dobrze komponowal :)

 

PS. Pasoszelki lub ten chest co podalem, beda mega wygodniejsze.

PS2. Sory za brak polskich znakow, inna klawiatura.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plate carrier. Można.

 

Pod jednym warunkiem: będziesz w tym nosił płyty pancerne. Inaczej mija się to z celem. Czy na strzelankach, w których uczestniczysz, są jakieś zasady używania pancerzy? Bo jeśli nie, to po co się obciążać?

 

Co więcej: cokolwiek w to wsadzisz, będzie Ci wisieć na ramionach. Ergo, będzie męczyć ramiona i plecy. Sugerował bym wieszać na tym jak najmniej, a ciężkie graty - takie jak np. manierka - dać na pas. Acz tu wracamy do problemu pasa 1 linii / pasoszelek.

 

I tu zataczamy krąg: możesz mieć chest'a, który pomieści wszystko czego Ci trzeba, za 80-100zł. DPM z Panterą się nie gryzie (nosiłem akurat odwrotnie: kamizelkę w Panterze do combat jacket w DPM'ie), a Condor'y bywają zielone. I też wisi na ramionach.

Albo możesz mieć plate carrier za 150 + ładownice (manierka, 1-2 cargo, 3x2 ładownica do M4) za kolejną stówę jak nie dwie. Plus opcja noszenia płyt pancernych no i fakt, że jest toto modułowe.

 

@ Yfronus - pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić (o Matko Amunicjo, jakiż piękny, staromodny zwrot :happy: ) : Wasatch to jest bardzo ciekawe oporządzenie, ale dla Turasa ma 2 wady:

1. Jest drogie, 290zł oznacza, że na żadną kieszeń już nie starczy mu kasy (budżet do 300zł), a w wersji "gołej" rozwiązuje tylko problem magazynków.

2. Nadal jestem zdania, że dla kogoś początkującego w dziedzinie oporządzenia lepsze są rozwiązania proste, żeby sobie taka osoba nie zamieszała bez sensu, układając moduły po swojemu. Przerabiałem to na swoim przykładzie: póki miałem pas z szelkami (antyczny już zestaw pasoszelek LWP), to nawet wieszając na tym cuda, jakoś się ogarniałem. Kupiłem modułową KP-9 z Miwo, i dostałem małpiego rozumu... straszne głupoty mi na tym wychodziły. Kolegom dookoła zresztą też.

 

Edyta: co do kamuflażu - sugeruję Ci, Turas, trzymanie się jednolitych barw - całość zielona, oliwkowa, czy Coyote Brown. Względnie elementy według dostępności w jednolitych barwach, choćby i różnych. Trzymanie się jednego kamo, zwłaszcza tak lokalnego, jak wz.93, ogranicza Ci wybór producentów do zaledwie kilku. To potrafi potem ugryźć w tyłek, gdy masz modułowy szpej i go rozbudowujesz.

Albo gdy postanowisz z jakichś przyczyn wybrać inny kamuflaż (bo np. zmieniasz ekipę)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Boś się bracie napalił: "kamizelka, kamizelka :wub: ". A kamizelki, choć są koncepcją ciekawą i dobrą, to jednak dobrą do pewnych zastosowań. Od początku mówię, ze nie do Twoich :icon_idea: .

 

Poza napaleniem - co Twoim zdaniem przemawia za kamizelką, a przeciwko chestowi lub pasoszelkom? Rozpisz za i przeciw, i je przeanalizuj.

 

Za 300zł dało by się złożyć modułowy zestaw pasoszelkowy, całkiem przyzwoity.

Za niecałą stówę możesz mieć naprawdę fajnego chesta, zupełnie przyzwoicie wykonanego. Pobiegasz w nim, nauczysz się co Ci pasuje, a co nie. Czego będziesz chciał od swojego następnego oporządzenia - bo jestem pewien, że jeżeli się wciągniesz, to za jakiś czas zmienisz szpej. A wtedy będziesz bogatszy o doświadczenie, i - miejmy nadzieję, nie utopisz fortuny w byle czym (vide IBA :dry: z początku tematu). Co więcej, chest dobrze współgra z pasoszelkami, gdybyś miał na takie ochotę - i wtedy będziesz mógł je kupować po kawałeczku.

Link to post
Share on other sites

Rozpisuj za i przeciw. Po kolei, dla każdego typu oporządzenia. Te ważne i te nieważne (potem je wykreślisz z listy, ale zmusi Cię to do zastanowienia się czy aby na pewno były nieważne). Jeśli chcesz - wrzuć listy tu, podyskutujemy o poszczególnych wadach i zaletach. Odzywali się już fani najrozmaitszych typów sprzętu, a pewnie pokaże się jeszcze kilku :)

Link to post
Share on other sites

No i znów nie wiem co zrobić... :P A właściwie kupić...

 

Bo sam nie wiesz czego chcesz i tak po prawdzie, to nie masz pieniędzy na oporządzenie. Jak mamy Ci pomóc? Zdecydować za Ciebie i powiedzieć Ci co masz kupić? Jak nie wiesz, to nic nie kupuj. Szkoda pieniędzy.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu - Erehile dobrze prawi. Sam aktualnie noszę chesta + pasoszelki, rozwiązanie wygodne, i to nawet bardzo.

 

Co do chesta, którego podałeś - tak chodzi o ten model. Najzwyklejszy, najprostszy, bez cudów i udziwnień. Jeśli go dobrze wyregulujesz, będziesz miał dostęp do dolnych kieszeni w bluzie, czyli znowu trochę miejsca, na dodatkowe graty.

 

Zastanów się nad tym ;)

Link to post
Share on other sites

A co powiecie o tym? Wiem, że chińczyk, ale mam rzeczy od nich i się dobrze trzymają... A na pasie z przodu można te ładownice odczepić i jakieś cargo walnąć.

 

Jeśli mnie oczy nie mylą, to klon Wasatcha, którego sugerował Ci Yfronus stronę wcześniej. Tyle, że jakość nie ta (ale czego się spodziewać, jak kosztuje to w przybliżeniu 1/3 ceny Flyye'a wskazanego przez Yfronusa i przychodzi z kilkoma ładownicami w cenie?). Wierz mi, lepiej być orżniętym na cenie, niż na jakości...

 

Z drugiej strony, chcesz - a kup sobie :dry: - nie moje pieniądze, nie ja to będę nosił, nie ja się będę z tym szajsem użerał. Duży jesteś, możesz swoją kasę wyrzucać na co chcesz...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...