Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulatory modelarskie LiPo w broniach ASG


Recommended Posts

Witam serdecznie. Ostatnio nabyłem JG608-4 (G36), zabieram się za jej upgrade pozbywając się stockowych elementów w tym akumulatora, który chcę wymienić na LiPo. Wpierw nastawiony byłem na zakup GE Power 2200mAh 20C z małym wtykiem tamiya, jednak podczas szukania na allegro ładowarki Turnigy Accucell 6 rzuciły mi się w oczy pakiety sygnowane docelowo do modelarstwa. Poczytałem trochę i rzekomo prosta przeróbka w kabelkach polegająca na zamianie standardowej wtyczki na małą tamiyę rozwiązuje całą sprawę? Jak to się ma w praktyce? Czy rzeczywiście mogę wpakować do repliki takie akumulatory? Poniżej egzemplarze które by mnie interesowały.

 

http://allegro.pl/li-pol-4000mah-2s-30c-7-4v-turnigy-twarde-opakow-i1322723158.html

 

http://allegro.pl/lipol-7-4v-turnigy-5000mah-20-30c-selekcja-li-pol-i1322535185.html

 

http://allegro.pl/akumulator-li-po-2200mah-7-4v-20-30c-asg-i1326533096.html (ten docelowo przeznaczony do ASG)

 

Czy akumulatory o pojemności 4K i 5K mAh mogą działać w replice?

 

I ostatnia sprawa. Zamontowałem w replice sprężynę 120M Systemy, zamiast stockowej 110-tki. Czy zamiana kabli na niskooporowe ewentualnie zastosowanie mosfetu poprawi ROF i reakcję na spust.?

Link to post
Share on other sites

Major, zawsze byłeś taki miły?

 

Do autora:

 

Co do lipo - napisz do użytkownika seager, powinien ci pomóc. Odnośnie kabli i mosfetu - tak, wstawienie tego poprawi reakcję na spust i ROF. Co prawda, wzrostu ROFu możesz tak naprawdę nie odczuć, bo to mogą być małe wartości, aczkolwiek reakcja wzrośnie. Polecam dołożyć jeszcze wtyczki T-Connector.

Link to post
Share on other sites

Tylko 64 strony samej wiedzy odnośnie LIPO w Asg. Ciekawe - nie miał czasu poszukać, ale na brandzlowanie się z avatarem to miał czas. Na każdym forum rejestrujesz się i od razu walisz post bez czytania co na nim jest ?

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/19780-pakiety-lipo/page__st__1260__p__1435881__hl__lipo__fromsearch__1#entry1435881

 

Edit.

Widzę, że nawet miał czas wymyśleć sobie podpis. Ręce opadają :bialaflaga:

Edited by Reset
Link to post
Share on other sites

@Major

 

Bronie to sobie możesz na dyskotekach bałamucić. Szukać się naucz to się dowiesz co Ci potrzebne.

 

Kolego wyhamuj trochę bo nie brylujesz na tym parkiecie. Polecam dobry (z naciskiem na "dobry) słownik języka polskiego i przewertowanie tematu o odmianie rzeczowników niepoliczalnych (których de facto w języku polskim praktycznie nie ma). Ułatwię Ci nawet sprawę pomagając w szukaniu, o którego nauce systematycznie upominasz innych

 

"Rzeczowników nie mających liczby mnogiej (tzw. niepoliczalnych) właściwie nie ma. Chyba każdego można użyć w tej liczbie, byle znaleźć powód. Przy wielu hasłach w słownikach polskich podano skrót blm, co znaczy '(w zasadzie) bez liczby mnogiej', ale przy wielu podano go niepotrzebnie."

 

"języku specjalistycznym rzeczowniki niepoliczalne często jednak występują w liczbie mnogiej. Wynika to stąd, że specjaliści znają różne odmiany czegoś, co laikom wydaje się istnieć tylko w jednej postaci."

 

Pozdrawiam.

 

@Karmazyt dziękuję za radę, zawsze miło przeczytać, że ktoś jeszcze podtrzymuje znaczenie słowa "forum" przy życiu.

 

@Reset zdecydowana liczba postów z tematu o LiPo który przeglądałem uprzednio przed napisaniem topicu tyczy się albo tego "czy bateria mi się zmieści", albo "czy ładowarka jest dobra", albo "czy bateria da rade" - wyszukanie skrawka materiału który mógłby mnie zainteresować, przypomina szukanie krojów dla strojów na forum odtwórstwa historycznego freha - 100 stron kłótni by znaleźć jeden link, na dodatek niedziałający - WMASG ukierunkowało się na ten sam styl?

 

PS. Być może komuś kiedyś się to przyda http://www.dpma.pl/akcesoria/69-baterie-lipo-ladowarka-turnigy-accucell-6.html

Edited by Iommi
Link to post
Share on other sites

Gdybys poczytal topic to bys wiedzial ze:

1. Akumulatory modelarskie sa lepsze niz te do asg - tansze i wydajniejsze. Tylko musisz zwracac uwage na wymiary pakietow czy ci sie zmieszcza (dlatego jest wlasnie tak duzo postow "czy sie zmiesci"). Do giety np 5000 mAh sie NIE zmiesci. za szeroki i gruby ... Masz podane na stronie pakietu jego wymiary - masz giete pod reka - sprawdz...

2. Nie wymienia sie porzadnego zlacza modelarskiego na denna tamaye. Na odwrot - zakladasz sobei deansy albo inne sensowne konektory modelarskie przystosowane do przenoszenia wiekszych pradow, ktore nie maja takiego oporu i bledow jak tamaya. Tamaya nadaje sie do stockowych replik TM a nie tuningownych z porzadnymi springami.

3. Mosfet mi przynajmniej dal skok z 25 rps na 29 rps. Praktycznie 20 % - jest zauwazalne.

4. Lipol 11.1 poprawi tez rof i to znacznie. Ale musisz sie liczyc ze zmieleniem tloka o ile nie wymienisz go na taki z pelna szczeka metalowa.

5. Masz temat dotyczacy lipoli - zamknac ten bo tylko zasmieca.

Link to post
Share on other sites
Major, zawsze byłeś taki miły?

Staram się hamować bo to forum i to co chciałbym napisać nie nadaje się do publikacji, ogólnie jestem jeszcze bardziej "miły".

 

Kolego wyhamuj trochę bo nie brylujesz na tym parkiecie. Polecam dobry (z naciskiem na "dobry) słownik języka polskiego

A ja Tobie polecam przeczytanie czym jest broń, jak działa, czym jest replika, czego się w Airsofcie używa. Ułatwię Ci - w Airsofcie używa się REPLIK, a w broni ostrej bateria LiPO się nie przyda. Resztę informacji uzupełnij sobie sam czytając odpowiednią literaturę i strony internetowe.

 

 

WMASG ukierunkowało się na ten sam styl?

Nie, WMASG schodzi na psy i robi się tu syf przez takich ignorantów jak Ty którzy są na tyle leniwi że im się nie chce trochę poczytać bo po co, lepiej walnąć temat i czekać z tyłkiem na gotowe.

Link to post
Share on other sites

Staram się hamować bo to forum i to co chciałbym napisać nie nadaje się do publikacji, ogólnie jestem jeszcze bardziej "miły".

 

 

A ja Tobie polecam przeczytanie czym jest broń, jak działa, czym jest replika, czego się w Airsofcie używa. Ułatwię Ci - w Airsofcie używa się REPLIK, a w broni ostrej bateria LiPO się nie przyda. Resztę informacji uzupełnij sobie sam czytając odpowiednią literaturę i strony internetowe.

 

 

 

Nie, WMASG schodzi na psy i robi się tu syf przez takich ignorantów jak Ty którzy są na tyle leniwi że im się nie chce trochę poczytać bo po co, lepiej walnąć temat i czekać z tyłkiem na gotowe.

 

Spasi Chryste, gdy czytam o jedynym poprawnym terminie "replika" i uświadamiam sobie, jak poważnie musiałem nabruździć pisząc "broń" nie pozostaje mi nic innego jak pochylić pokornie czoło...

 

Może i schodzi, może nie, ale skoro forum w swojej strukturze oferuje jedynie możliwość przeglądania wątków po 60+ stron, w których interesująca kogoś treść zawiera się w kilku procentach (jeżeli nie w promilach) to faktycznie coś jest na rzeczy. Wszystko fajnie kiedy przyklejone są tematy, w których opisane jest tylko jedno zagadnienie bez całego tego chaosu w postaci mnożenia co drugą stronę tych samych pytań, pierwsze co robię to zaglądam do takich wątków.

 

Temat do zamknięcia, google okazało się jak zwykle niocenione, ostatecznie tutaj też coś uzyskałem. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...