Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm 048 i 8,4 NimH 1200 na ile starczy ?


Recommended Posts

Tak jak w temacie , przymierzam się do kupna http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048m_cm-1415.html i jest tam batka 1200maH Nimh na długo mi ona wystarczy, czy dokupić inną ?

Wiem że po zakupie należy sformatować baterie i z tego względy mam zamiar kupić to http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/rozladowywarka_do_akumulatorow_guarder-1589.html

Czy to będzie dobry wybór? Taka rozładowywarka ma jakąś regulacje czy coś w tym stylu , czy ma zapsane ,że po niżej takiego na pięcia dioda gaśnie?

Link to post
Share on other sites

A czy ten (http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_8_4v/akumulator_nicd_8_4v_2000mah_large_do_kolby_stalej_firefox-847.html ) akumulator wszedłby do kolby od cm. 0.48 , akurat ta bateria ponieważ to NicD . O NimH słyszałem że szybciej sie rozładowują, i mają krótszą żywotność. Nie wiem czy to prawda bo jeszcze takiej nie miałem , mam NicD i jeszcze nie miałem problemów.

Link to post
Share on other sites

mam ten akumulatorek... jako zapasowy mi się trafił taki co pada po 1000 kulkach, rof nie zadowala, a w zimie ehh zamarza dość szybko- co do dużych batek mam sanyo cadnica i trzeba trochę w środku kolbę rozwiercać bo 1-2cm wystaje bateria i się nie da zamknąć klapki

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. z baterią jednak się jeszcze troche wstrzymam, póki co kupie tą ladowarko/rozladowywarke (co podalem wyżej), to że kupię tą

cyme to jest raczej pewne i mam pytanie może ono wydawać się głupie , ale wole wiedzieć... Więc jak przyjdzie replika, a wraz z nią stockowy akumulatorek i nie będzie on wstanie naciągnąć sprężyny (odrazu po wyciągnięciu z pudełka) to w ładowarce ustawić opcje rozładowania czy ładowania (gdzieś wyczytałem że gdy aku. nie może naciągnąć sprężyny to jest w nim jeszcze moc i trzeba rozładowac , ale niewiem czy to prawda i wole się upewnić[czytałem tu na forum o bateriach ale sie nie dowiedziałem tego co mnie dokładnie interesowało] ) ? Drugie pytanie to jakim prądem mam ładować , dużym czy małym ?

Da się obliczyć w ile czasu mniej więcej ładowarka rozładuje naładowany pakiet pakiet ?

Link to post
Share on other sites

Kiedys uzywalem NiCd 4000 mAh 9,6V aku do swietlowek - jako zasilanie awaryjne.

Kosztowalo 20 zl... trzymalo 2 miesiace. Nawet po zwarciu kiedy spalily sie przewody i rozlutowaly dawalo rade.

Mialem kilka takich i jako zasilanie awaryjne - zewnetrzne na kabel bylo idealne.

Mp5 z 2 m kablem wygladalo komicznie ... ale dzialalo zima.

 

Aku do asg czesto sa slabe i przecenione 200-300 %.

Duzo taniej da sie dorwac modelarskie pakiety - nawet poszperac jak juz ktos naaaaprawde nie chce lipola - starsze nimhy modelarskie.

Ale kwestia jest omawiana dziesiatki razy.

Lipol konkretny kosztuje 60 zl. O duzej pojemnosci i duzej wydajnosci. Nie zamarzajacy w zime.

Ladowarka do niego - 100-130 zl.

Dobra batka nimh - 150 - 200 zl.

W tej cenie kupi sie i lipola i ladowarke.

 

Wiem co mowie - mam 3 repliki z lipolami plus nawet glocka cymy ktory ma deansy i lipo 7.4

Nie ma co sie bac lipoli. Filmiki jak pala sie - robione sa wtedy kiedy podlaczy sie niewlasciwa ladowarke.

Link to post
Share on other sites

Przeglądając te baterie LiPo zobaczyłem zdanie : Nigdy nie dopuszczać do rozładowania pakietu poniżej 70% napięcia nominalnego, więc jak replika przestanie strzelać to ile % tego napięcia w niej będzie ?

Kocur ma racje kupując baterie LiPo rzeczywiście taniej wyjdzie i ma też zalety -brek efektu pamięci , małe samorozładowanie tylko te wybuchy tych bateri mnie troche zniechęcaja :biggrin: .

Nieiwem tylko jak to sie ma w praktyce, chodzi mi o awaryjność, czy jak bateria popsuje sie, to podczas ładowania albo przechowania nie zrobi ,,bum'' :icon_razz2: .

Coś mnie kusi żeby dziabnąć jakiegoś Lipokla tylko nie wiem którego producenta - doradzicie ? Prosił bym link tylko ze zbrojowni bo tam dokonam zakupów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...