Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak w temacie, mam zamiar zakupić sobie karabinek GBB. Oczywiście emki mnie interesują, rozważam wybór M16A4 pod linkiem http://gunfire.pl/product-pol-1152193565-Replika-M16A4-RAS-G-P-.html oraz M4 http://gunfire.pl/product-pol-1152194377-CUSTOM-RA-TECH-WE-GBB-NPAS-M4.html . I tutaj pojawia się moja prośba, miałem wcześniej chińczyka 360 FPS Famasik, niestety dziś już jest historią. I rozważam zakup czegoś konkretnego, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy tych replik o opinię, G&P wiadomo renoma sama w sobie o WE słyszałem niepochlebne opinie i nawet na youtubie jest film w którym jest pokazane jak WE się tnie itd. A za taką kasę oczekuje się czegoś konkretnego. Z góry dziękuje za opinie.

 

PS: jeśli ktoś chce to mam do odsprzedania części od FAMASA F1 za 35 zł (Bo tyle akurat kosztuje Green Gas :) )

- kolba ABS stan b.dobry

- chwyt ABS stan bardzo dobry

- celowniki stan b.dobry

- dwójnóg stan b.dobry choć ma luzy ale od nowości miał

- magazynek

- grebox, tłok, sprężyna, silnik, ładowarka, bateria. Wszystko w b. dobrym stanie

- nawet pudło mogę dodać

Karabinek uległ małemu wypadkowi i miał pęknięty korpus więc już się go pozbyłem, ale zostały mi części więc jak ktoś chce to zapraszam.

Edited by zwiadowca88
Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postrzelam postrzela no mam świadomość, że do zestawu trzeba dodać jeszcze z 4 magazynki tak przynajmniej więc to będzie kosztować. Ale gazówki są typowo letnim sprzętem, więc praktycznie od maja sezon się dla nich zaczyna. A to jeszcze daje z 6 miesięcy, a w tym czasie dokupiłbym sobie raz na miesiąc jeden mag. Sprzęt zamierzam kupić w połowie grudnia, więc będę wdzięczny za udzielani opinii gdzieś tak do 15 grudnia za które z góry dziękuje. I prosiłbym głównie o opinie posiadaczy owych sprzętów.

 

ILOŚĆ OPINII = 1

- M4 WE = +1

- M16 G&P = 0

Link to post
Share on other sites

z opinii na forum o karabinkach które podałeś można wywnioskować, że m4 WE będzie dawać rade (dla pocieszenia dodam, że na obecny czas do tego systemu jest multum wewnetrznych części zapasowych więc gdyby coś padło w skrajnych sytuacjach można poratować karabinek ;) ale, że jest to custom ratecha to też części są wzmocnione więc ryzyko usterek raczej spada) zapytaj czy ta wersja którą mają w sklepie (bo nie dali info i zdjęć) to open blot czy stara wersja z tubą gazową za zamkiem, chyba, że to Ci nie przeszkadza

osobiście polece Ci coś innego :) m4 KSC i KWA dobrze sie zapowiadają ale jeszcze u nas chyba ich niema i są dosyć krótko na rynku więc niewiem czy mają wady jakieś (filmy promujące te karabinki pokazują, że kopią mocno i działają prosto z pudła, że bolt lokuje sie w tylnej pozycji po ostatniej kulce i są bdb poskładane ale puki ktoś się nie wypowie kto ma to ustrojstwo wolałbym poczekać) , może jakaś firma będzie sprowadzać (kumpel bodaj w coyoteasg pytał o nią i chyba odp. była pozytywna),

ze swojego doświadczenia moge polecić m4 KJW ale magi (wygląd termholdów i problem z ich dostaniem) i brak oznaczeń na body mogą Cie od tej opcji odrzucić, ale jak to mówią "its your call"

w sumie mamy zime i gaziaki będą raczej odpoczywać, narazie zbieraj info i kase jak przyjdzie sezon kupisz co Ci przypasi

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Magazynki faktycznie nieco odstręczające, i problematyczność z ich dostaniem. Jednak pozostanę ja na razie przy tych 2 opcjach które przedstawiłem. Gdyby nie magazynki to rozważyłbym tą opcje zwłaszcza, że cena znacznie niższa niż przewidywałem. Ale jak wydawać dużo to raz a porządnie, faktycznie WE ma tą zaletę, że ma dużo części na rynku i jest wzmocniony. No i prędkość kulek całkiem przyzwoita 450 FPS w porównaniu do G&P 400 FPS, no i G&P ma tą wadę, że nawet nie mogę znaleźć lufy precyzyjnej do tego modelu. Ale poczekamy zobaczymy. Czekam dalej na wasze opinie.

 

ILOŚĆ OPINII = 2

- M4 WE = +2

- M16 G&P = 0

Link to post
Share on other sites
No i prędkość kulek całkiem przyzwoita 450 FPS w porównaniu do G&P 400 FPS, no i G&P ma tą wadę, że nawet nie mogę znaleźć lufy precyzyjnej do tego modelu.

 

Tu masz lufe

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3322

 

Jak chcesz powoli dokupować szpej, to może wejdź w magi CO2, do tego WOC-a no i wtedy suwadło stalowe od RaTecha i będą osiągi i zabawa, ale tu już idziesz w koszta.

Druga sprawa w niku masz "zwiadowca88" po co Ci więc taka długa giwera :wink: ciężko Ci będzie się skradać przez krzaczory :wink: Dlatego w twoim wypadku chyba lepszy będzie WE M4A1, tylko szukaj takiego który jest przystosowany do CO2

magi chyba są w takiej samej cenie co do WA

Co do nowych replik GBB, to byłbym ostrożny z optymistycznymi okrzykami dotyczącymi m4 VFC , uważam że trzeba poczekać niech troch "porobią" w terenie i zobaczymy co sobą prezentują. Jak mawiają Rosjanie "поживём увидим"

Link to post
Share on other sites

Na opinie z forum typu "+1, -2" trzeba patrzeć z dystansem a użytkowników WE jest wielu więc wyniki będą oczywiste, więcej osób je kupiło bo sa sporo tańsze od WA. Ale czy lepsze..... to można sie spytać dlaczego capri nie trzyma juz w magazynie WE?

Edited by r2d2
Link to post
Share on other sites

Sprzęt zamierzam kupić w połowie grudnia, więc będę wdzięczny za udzielani opinii gdzieś tak do 15 grudnia za które z góry dziękuje.

 

Czyli masz jeszcze przeszło 2 tygodnie.

Życzę miłej lektury:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/forum/341-karabiny-i-karabinki/

http://forum.wmasg.pl/index.php?/forum/195-porownania-modeli/

http://www.gasguns.info/forum/index.php

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/index.php?showforum=292

Link to post
Share on other sites

Stale czytam różne artykuły na temat tych modeli, jak i opinie różnych użytkowników. I prawdę mówiąc to jak na razie nie mam zielonego pojęcia, bo woda z mózgu może się zrobić przy takiej ilości, a trzeba przecież dobrze wybrać. Zawsze miałem zaufanie do G&P i dlatego rozważałem zawsze ten model, gdy miałem kupić coś z górnej półki. Ale to było dawno i teraz może pojawiło się kilka przyzwoitych sprzętów, ten WE mnie bardzo ciekawi bo ma możliwość zasilania CO2 jak i też opcja z GG. Natomiast jeśli sporo osób kupuje ten model, to też można usłyszeć od użytkowników opinie odnośnie tego modelu. Może też, znajdzie się w końcu jakiś użytkownik od G&P. Dobrze jest poznać opinię od użytkowników, bynajmniej zawsze biorę ją pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Stale czytam różne artykuły na temat tych modeli, jak i opinie różnych użytkowników. I prawdę mówiąc to jak na razie nie mam zielonego pojęcia (..)

 

Problem w tym, że nie sprecyzowałeś jakie konkretnie wymagania ma spełniać GBBR dla Ciebie.

A bez tego ciężko jest cokolwiek doradzić.

 

BTW Problem z dostępnością magazynków do KJW/TK to mit.

http://www.airsoftglobal.com/product_info.php?manufacturers_id=27&products_id=10141

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_KJ_GBB_Sniper_Rifle_KJ_30rds_Magazine_for_Tanio_Koba_Gas_Blowback_M4A1.htm

http://shop.ehobbyasia.com/magazines/rifle-smg-magazine/for-gbbr/kj-works-30rd-magazine-for-m4a1-gbb.html

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze rzeczy jakie cenię to:

- precyzja wykonania

- solidność

- zasięg

- realizm

 

Wiadomo, ma to być sprzęt który ma służyć troszkę, mój ostatni chińczyk ledwo po wyciągnięciu z pudełka poszedł na gwarancję. I niestety kosztowało mnie to nieco więcej bo musiałem odsyłać sprzęt i czekać długo. Więc wiadomo sprzęt z górnej półki musi być solidny i wytrzymały, oraz bardzo dobrze wykonany. Przy okazji znalazłem M4A1 GBB G&P za 1.689 zł http://www.madonion.eu/M4A1_GP_GBB_p910.html z tym, że za nieco więcej można mieć M4A1 GBB WE z mocą 450 FPS, co daje różnice bo G&P z tej półki ma 380 FPS i to w standardzie. Znalazłem jeszcze WE w cenie dość nawet przyjaznej bo około 1.400 zł http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny-c023001.html . Przy czym są tu przyzwoite moce jak na taki sprzęt bo około 450 FPS. Więc jeśli chodzi o broń to jak pisałem, solidna, dobrze wykonana z dobrym realizmem. Lubie jak karabinek troszkę waży, aby czuć go w rękach. Choć nie jestem wysoki bo mam 172 cm to dobrze czuje się z bronią długą jak M16. Choć z Famasikiem też dobrze się czułem, bo wyglądał na taki troszkę masywniejszy. No choć trzeszczał co jest zrozumiałe jak na chińczyki. Ale czytałem też, że w M4 zdarzają się luzy kolby, szlak by mnie trafił, gdybym kupił sprzęt z górnej półki i takie niedociągnięcia by się trafiły. A czytałem dziś na forum o problemie z M4A1 GBB G&P, właściciel nowego karabinka kupił go i miał problem przy strzelaniu bo ponoć się posypał i po kilku strzałach następne kulki ledwo co wylatywały. Czytałem gdzieś tu na forum o tym. Oczywiście uważam, że można wydać więcej ale aby to miało sens. Bo nie ma specjalnie sensu płacić za samą markę, jeśli odpowiednik z tej samej półki jest tańszy i tak samo dobry. Co mnie zdziwiło to wyczytałem gdzieś tu na forum, że G&P ostatnio zeszło na psy ?? A więc lubię M16, ale oczywiście też i M4 lubię z tym, że są lżejsze. Więc karabinek chciałbym aby miał te 450 FPS, dobrze byłoby z częściami gdyby były łatwo dostępne, ale przede wszystkim aby był to sprzęt bezawaryjny. Jak patrzyłem magazynki do WE kosztują 165 zł sztuka 30 naboi każdy. Do G&P kosztują od 260 zł do 320 zł od 40 do 50 naboi. Na youtubie wyczesałem ten film odnośnie WE

.

Ja rozumiem, że w niskiej temperaturze sprzęt może się ciąć. Ale aby zaraz gas wylatywał przez zawór z magazynka. Dlatego chciałbym uzbierać opinię od użytkowników, aby podejmując ostateczną decyzje mieć klarowną sytuacje.

 

Dodam jeszcze, że lubię otwarte przestrzenie. Lubie lasy oraz dobrze się czuje gdy mam zabezpieczać teren. Zwiad też jest ok, bo adrenalinke można poczuć. Nie zależy mi specjalnie na dodatkach, jak latarki, czy lasery. Klasyczne celowniki są dla mnie wystarczające, takie dodatki dla mnie są zbędne. Jeśli przychodzi szturmować budynek to wole go zabezpieczać, niż penetrować. Może to wzięło się stąd, że lubię przestrzeń. To też lubię walczyć na otwartej przestrzeni. Gdzie jednak zasięg jest ważniejszy. Ulice, wioski, zabudowania, ale penetrowanie budynków w takim sensie jak to niektórzy uważają za śmietankę, to ja przy okazji lubię robić. Stąd też, lubię broń dłuższą, też ze względu na celność. Ale dodatki dla mnie są zbędne, niepraktyczne a noszenie ich dla szpanu to nie dla mnie, co najwyżej ewentualnie kolimator może spełniać dodatkowe funkcje. Ale całkiem dobrze czuje się przy klasycznej muszce.

Edited by zwiadowca88
Link to post
Share on other sites

Jeśli cenisz sobie niezawodność to imho tylko KJW/TK. Replika doskonale strzela prosto z pudełka, wygląda całkiem OK i bez fochów przyjmuje precfifki i konwersje RIS od AEGów. Magazynki nie syfonują, mają idealną szczelność (mam cztery sztuki i każda jedna szczelna), podają do ostatniej kulki i ładnie łapią bolta. Fakt jest faktem-kolba się nieco gibie, ale ja podkleiłem izolką i teraz ani drgnie. Tak jak już Amadem udowodnił kupienie magów do tej repliki to nie jest żaden ból, co więcej są to realcapy, więc strzelanie daje jeszcze więcej frajdy. Nim zdecydowałem się na GBB miałem w łapach i produkty WA i WE, KJW/TK i Inokatsu. KJW/TK ma imho najlepszy stosunek jakość/cena.

Link to post
Share on other sites

N cóż, WE nie jest z wysokiej półki, zastanawiałbym się nawet czy nie umieścić ich produktów w "chinolach"[pomijam m14 i g36 bo nie miałem kontaktu]. Są to repliki których środek jest z bardzo badziewnych elementów - oczywiście są to najważniejsze elementy repliki : spust, kurek, "iglica". Kupując taką replikę masz system do którego magazynki są stosunkowo tanie, a sam mechanizm gazowy jest dość wydajny[miedziany cylinder]. Niestety może być tak, że trafisz na dobrą replikę może być też tak że trafisz na tragedię, która będzie się sypała na każdym kroku.

Oczywiście po wymianie części na np. RA-Tech problem znika i masz już replikę prawie nie do zajechania, część tych elementów dostajesz w zestawie z GF do którego dałeś link w 1 poście - gdyby się posypało po jakimś czasie to dorzuciłbym do tego jeszcze kupno spustu i kurka i masz już przyzwoitą replikę z regulacją fps. III seria ma też bicia więc wygląd może być.

Nie ma jeszcze systemu open bolt dla emek, skarów i być może jeszcze długo nie będzie - więc na razie byłbyś narażony na posiadanie złotego cylindra w komorze zamkowej[zawsze można pomalować na czarno i nie widać]. Musisz też wiedzieć, że jest to zabawka nad którą trzeba trochę posiedzieć - jeśli nie masz tzw. "zdolności manualnych" albo nie chciałoby Ci się siedzieć i grzebać w replice, to na starcie sobie daruj.

 

Mając 2 kawałki zastanowiłbym się poważnie jaką replikę wybrać - myślę że nie wziął bym ani WE, ani GP, ani TK i poobserwował jak sprawują się KSC, VFC, KA.

Link to post
Share on other sites

a VFC i KA to nie przypadkiem system WA czyli coś na kształt g&p (co do VFC nie jestem pewien, mają ciut inne magi )

 

KA to niskobudżetowe WA/WOC czyli niestety bez wymiany sporej części podzespołów działać ta replika nie będzie (choć wciąż wyjdzie taniej niż WOC).

VFC natomiast nie jest kompatybilne z Magną.

W odwzorowaniu poszło jeszcze dalej niż Inokatsu i zastosowano m.in Bolt Catch przymocowany do Lower Receivera na pinie.

A co za tym idzie cały mechanizm Firing Pin także jest inny niż w Magnie.

 

W skrócie:

- BCG po przeróbkach pasuje od Inokatsu lub WA/WOC gdy doda się przedłużkę (Receiver ma wymiary RS),

- Magazynki nie są kompatybilne z WA/WOC (za to są tanie($34) i nie ciekną),

- pasują rączki przeładownia i kolby od RS,

- lufa wewnętrzna oraz gumka pasuję od AEG,

 

Części(w tym stalowe Lower Receivera) są tanie i bez problemu dostępne m.in u producenta jak i w sklepach które sprzedają GBBR VFC.

 

Mając 2 kawałki zastanowiłbym się poważnie jaką replikę wybrać - myślę że nie wziął bym ani WE, ani GP, ani TK i poobserwował jak sprawują się KSC, VFC, KA.

 

Dokładnie. Przez ostatnie 2 lata sporo się wydarzyło w temacie GBBR.

Teraz za cenę pionierów($500) WA/WOC czy WE(na częściach Ra-T) możesz mieć replikę wykonaną i odwzorowaną podobnie(custom KA), a nawet lepiej (Viper, VFC).

Do tego dochodzi platforma System7Two (KSC) które jak widać mimo podobieństw do Magny wyciągnęło lekcję i przeprojektowało m.in Bolt Catch + wstawiło w stocku wszystkie flaki stalowe.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Amadem, a mógłbyś polecić jakieś sklepy gdzie mogę znaleźć te sprzęty ? Bo jak na razie najczęściej trafiam na WA G&P lub WE. Z tym, że najbardziej zależałoby mi na M16, w następnej kolejności na M4. Chodzi mi o klasyczny karabin, bez dodatków, szyn RIS. Klasyczna M16, właśnie przeglądam sklepy ale nie mogę trafić. A chciałbym się zaznajomić z konkurencją.

Link to post
Share on other sites
- Magazynki nie ciekną),

 

Ale posiadasz taką replike (VFC) i piszesz to z autopsji, czy przeczytałeś na innych forach i powtarzasz tylko?

 

A czytałem dziś na forum o problemie z M4A1 GBB G&P, właściciel nowego karabinka kupił go i miał problem przy strzelaniu bo ponoć się posypał i po kilku strzałach następne kulki ledwo co wylatywały...

 

To ja miałem takie problemy, ale powiem Ci że po wymianie repliki na nową nie mam z nią problemów, jedyne problem tej repliki to cieknący magazynk. Po wysłaniu do ASGShop i uszczelnieniu w serwisie problem zniknął

Generalnie problem cieknących magów do WA rozwiązał Pro Win (piszę to z autopsji)

 

Podobnie jak ty, rok temu miałem trudny wybór z podjęciem decyzji "co kupić" wczytywałem się w forum i powiem Ci kolego, że musisz czytać te wszystkie posty między słowami, mając na uwadze przysłowie "każda sroczka swój ogon chwali"

I musisz też uważać na GESZEFCIARZY, którzy będą zachwalać model bo mogą Ci zamówić, sprzedać itd

Co do replik VFC poczekaj aż ludzie ochłoną, pamiętam podobną euforie jak pojawiło się WE, potem zaczęły wychodzić wszystkie niedoróbki i wypuszczono wersje poprawioną (nie wiem jak bardzo, tu powinni zabrać głos właściciele WE SII)

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

To dobrze, że odzywa się właściciel WA G&P, dużo ostatnio przeglądałem, rozważałem. I doszedłem do wniosku, że im więcej biorę pod uwagę tym więcej wody mam w mózgu. I nie potrafię już wybrać. Ostatecznie zacząłem rozważać dwa karabinki jak było M16 G&P oraz M4 WE. Też kiedyś miałem taką niespodziankę, że po wyciągnięciu sprzętu z pudełka odesłałem go następnego dnia na reklamacje. Musze jeszcze pomyśleć nad tym co wybrać, bo chce mieć tak z 450 FPS więc trzeba pokalkulować jak to by wszystko miało kosztować razem.

Link to post
Share on other sites

Ale posiadasz taką replike (VFC) i piszesz to z autopsji, czy przeczytałeś na innych forach i powtarzasz tylko?

 

VFC nie jest niczym nowym. :)

Osobiście posiadam aktualnie 1 egzemplarz na testach więc wszelkie informacje pochodzą z 1 ręki.

Jednak nie rozumiem co jest złego w przytaczaniu bogatych doświadczeń użytkowników z innych forum?

 

 

Sklepy:

http://www.airsoftglobal.com/

http://shop.ehobbyasia.com/

http://redwolfairsoft.com/

http://www.wgcshop.com/

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz strzelać na CO2 i mieć od 250 do 500 fps (system NPAS) to w WOC-u będzie drogo i nie ma co ukrywać. W tym momencie WE będzie dla Ciebie lepsze, bo masz to w stoku ( no bez NPAS-u :wink: )

Mnie osobiście podoba się G&P. Miałem w rękach WE (strzelałem) oglądałem INOKATSU (nie strzelałem) oglądałem KJW/TK i jakaś taka "plasticzna" mi się wydawała, no nie koniecznie.

Wybór padł na WOC-a i nie żałuje a co do super-hiper-extra odwzorowania, INO to tak sobie myślę, że jeżeli INO jest lepszym KLONEM WA, to WOC też jest dobrze odwzorowany :wink:

Teksty typu "ta część i jeszcze ta, pasuje od oryginału" i podniecanie się tym jest troszeczke pozbawione sensu. Pamiętaj to zawsze będzie tylko zabawka :wink: troszeczke lepiej lub gorzej wykonana (np: spasowanie INO)

Moja rada jest taka, nie spiesz się zaczekaj do wiosny, zapytaj kolegów którzy posiadają interesujące Cię repliki, umów się postrzelaj i na spokojnie zdecyduj.

POŚPIECH JEST WSKAZANY PRZY ŁAPANIU PCHEŁ

 

Jednak nie rozumiem co jest złego w przytaczaniu bogatych doświadczeń użytkowników z innych forów?

 

a to, że jak to bywa z forami nie koniecznie są miarodajne.

Wole wypowiadać się, opierając się na swoich doświadczeniach, niż opierać się na opowieściach

"...mój kolega (wujek,brat, tata itd) powiedział (miał, zdarzyło mu się, widział itd) że..."

Ale jeżeli posiadasz i twierdzisz, że nie ciekną to pewno tak jest.

Mam tylko nadzieje, że to nie jest mowa o jednym magazynku, bo jak pisałem wyżej, mój jeden magazynek G&P też nie cieknie i jest super. Co jak wiesz nie jest stałą w magazynkach G&P

Link to post
Share on other sites

Nie wprowadzajmy użytkowników w błąd.

"INO" nie jest klonem WA.

Klonami WA są AGM, JG, WELL etc.

MTW Inokatsu jest innym wariantem systemu Magna.

"Zgodność z RS" jest po prostu określeniem które pozwala łatwo stwierdzić co jest kompatybilne między poszczególnymi platformami GBBR.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

A ja powiem, że większość replik ma wady i zalety, jednak bez włożenia odrobiny wysiłku i dopieszczenia swojej GBB może być różnie. Moja wymagała trochę pracy (WA), ale teraz śmiga od roku elegancko i równo, mimo że nie dbam o nią jakoś szczególnie (czyszczę gdy już mi się zacina, smaruję tylko po czyszczeniu nozzle). Z tego co wyczytałem KJW jest najlepsze w stocku i dość wytrzymałe, w WE trzeba wymienić kilka części, w WOC też, jednak większym kosztem.

CO2 masz tylko do magny i WE.

 

Poza tym zakup GBB na zimę się kompletnie nie opłaca, będzie stał 5 miesięcy w pokoju, będzie strzelać mało więc gwarancja w sumie nie będzie przydatna, bo często replika śmiga super przez 2000 strzałów a potem sypią się najważniejsze części. A na strzelance gdy wywalisz w jeden dzień z 300-500 razy (no ja zazwyczaj 10-20 magów po 30 kulek wywalam na weekend jak gdzieś jadę) to już jest sprawdzian dla repliki :)

 

edit.

Ogólnie INO można nazwać lepszą kopią WA, wszystkie mechanizmy są praktycznie takie same, nie licząc dłuższego korpusu i kilku detali :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

patrząc na zdjęcia w tym wątku http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/56493-gazowe-m4/page__p__929626#entry929626 chyba INO nie posiada aż tak wielkich różnic konstrukcyjnych (pomijając wystającą rure gazową, ale nie działającą, inne zabezpieczenie sprężyny) w stosunku do WA :wink:

Tak więc nie widzę tu żadnej dezinformacji ze swojej strony, ale być może się myle.

Może w takim razie uświadomisz (nie tylko mnie) jakie to są te różnice

zabezpieczenie sprężyny bfb4c22e378964e6.jpg

Link to post
Share on other sites

Aby wyjaśnić to zagadnienie należy odnieść się do definicji użytego przez Ciebie słowa klon.

clone

1. An exact duplicate: "Our product is a clone of their product." Implies a legal reimplementation from documentation or by reverse-engineering. Also connotes lower price. 2. A shoddy, spurious copy: "Their product is a clone of our product." 3. A blatant ripoff, most likely violating copyright, patent, or trade secret protections: "Your product is a clone of my product." This use implies legal action is pending.

 

Różnice konstrukcyjne w MTW takie jak:

- odmienny wymiarowo receiver, BCG oraz Charging Handle;

- inny system blokowania Selector'a oraz Buffer Assembly;

- Gas Tube wchodzący wgłąb Receivera, aż do Bolt Key;

 

Sprawiają, że MTW Inokatsu nie mieści się w kategorii "klonów WA".

Tak jak już wspomniałem do klonów WA możemy wliczyć np. JG.

MTW Inokatsu(podobnie jak Prime oraz Viper) jest natomiast innym "gatunkiem" z "rodziny" systemu Magna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...