Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z selektorem/rozdzielaczem w m4


Recommended Posts

Witam

 

Przerzuciłem cały gb z jednego body P&J do drugiego.

Z tym, że pierwsze body zdaje się być Boyi, a drugie A&K.

 

Po przenosinach działa tylko single fire.

Po usunięciu sprężynki płytki selektora ognia -to samo, a powinno teoretycznie działać auto i safe...

Nie wiem, czy gb ma wyjątkowo cienkie ścianki, czy łożyska są jakieś opasłe, ale wystają po ok 1-1,5mm po obu stronach. Usunąłem kilka podkładek na wszelki wypadek, ale nic to nie dało, poza tym, że wciskając łożysko z jednej strony -wyłazi z drugiej.

Z płytką, stykami, rodzielaczem ognia, blokadą i kostką stykową zdaje się być wszystko ok...

 

Ktoś miał do czynienia z czymś takim??

Dziś już opadłem z sił. Pół dnia na to strwoniłem i nadal to samo.

Po ponownym przeniesieniu gb do starej skorupy wszystko śmiga...

Dla tego podejrzewam łożysko któreś, albo coś z body.

Stawiam, że coś gdzieś zawadza. Ale co dokładnie? Czy w środku, czy na zewnątrz? Nie wiem.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem, byłbym wdzięczny gdzie podpiłować, albo dać podkładkę, bo ręce mi już opadają...

Dodam, że buszowałem po forum, ale rozwiązania nie znalazłem.

Jeśli było już to poruszane, a przegapiłem, proszę o linka.

 

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie bardzo rozumiem co mają łozyska do trybu ognia i czemu Ci wyłażą ale po kolei:

Jeśli przekładasz cały GB bez rozbierania z jednego body do drugiego to jedyna przyczyna może tkwić w selektorze ognia - może się poluzował i to kółko co jest od wewnątrz nie chodzi sztywno - bo rozumiem ,że miedzy safe ,a single przełącza ? I pytanie co się dziej jak przełączysz na auto ? nic czy single ?

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Selektor jest ok.

Przełożyłem nawet z poprzedniego body. To samo.

Działa safe i single. Po przełączeniu na auto strzela jak na single.

Płytka faktycznie była blokowana przez łożysko, ale nie dało się wtedy przełączyć na auto w ogóle. Z tym sobie jednak poradziłem.

Podejrzewam, że skoro działa w starej skorupie wszystko, to musi być wina body. Trzeba będzie piłować...

 

A i jeszcze jedno. Po lekkim naciśnięciu na spust, dosłownie na kila mm, leci seria, zarówno na single i auto... Ale to nieważne :P

Dałem znajomemu replikę do zbadania. Stwierdził, że to kwestia zdystansowania gb w body. W/g mnie i tak będzie piłowańsko.

 

No nic, po weekendzie będę miał replikę u siebie to dam znać.

W każdym razie dzięki wielkie za odzew i rady.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod temat, żeby nie zasyfiac forum:

Otóż mam taki problem w eMce G&P, że jak bateria jest już bliska rozładowania (czyli jeszcze pół godziny strzelanki wytrzyma), to nie działa mi ogień pojedynczy: czasem blokuje mi się spust, czasem puści serię, itp. Czy to normalne, czy tak być nie powinno?

Link to post
Share on other sites

Co do nie działania auto to ja miałem tak - zakupiłem kopie szkieletu 8mm g&p firmy AABB i problem był tak, ze lozysko też blokowało lekko płytke selektora i mimo, że przestawiałem na auto to nie działało. Trzeba było "szukać" selektorem takiego ustawienia by załapał. Lekkie podważenie płytki selektora pomogło i teraz wszystko działa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Może i odkopuje stary temat ale borykałem się ostatnio z obydwoma problemami w ostatnim czasie i chciałbym się z podzielić swoimi doświadczeniami. Może pomogę przy okazji kolejnym maniakom , którym się to przytrafi.

 

Ja miałem bardzo podobny problem. Problem ze zbyt głęboko siedzącymi łożyskami nie rozwiążesz podkładkami.W ten sposób zmieniasz położenie zębatek, ale nie łożyska.

 

 

Problem nie zgrania się selektora z płytką

Jak osadzisz gearboxa w body i usztywnisz jego położenie pinami to już on się nie ruszy. Płytka selektora może nie do końca być popychana przez selektor ognia i znajduje się wtedy w nie odpowiedniej pozycji. Pierwsza myśl pada na mimośród selektora(to takie nie do końca kółko od wewnętrznej strony body poruszane za pomocą selektora save-semi-auto) Niestety nie można regulować jej położenia gdyż posiada ona "zamek" i skręcenie w niepoprawny sposób jest praktycznie nie możliwy.Problem rozwiązałem jak kolega przedstawił wyżej na zdjęciu , z tym , że ja jestem zwolennikiem i tak też zrobiłem wypełnienia tych przestrzeni czerwonych nie izolką tylko klejem poksipol i można powiedzieć będzie to wieczne.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...