Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja


Recommended Posts

Prośba do uprzejmych panów siedzących głębiej w temacie; potrzebna lista takich podstawowych jak i dalszych części ubioru i ew. wyposażenia aby móc się upodobnić do SS-Obergruppenführera Wilhelma Bittricha.

Wilhelm_Bittrich.JPGWilhelmBittrich2.jpg

W szczególności interesuje mnie podobieństwo do tego zdjęcia:

image052.jpg

Link to post
Share on other sites

Płaszcz obszyty futrem raczej nie do dostania.

 

Bluza wygląda mi na M35 z tym, że po lewej na zdjęciu ewidentnie gabardyna, po prawej już nie wiem czy to ziarnistość zdjęcia czy faktura materiału.

 

 

Masz określony fundusz na ten cel ? Bo można kupić lepsze lub gorsze rzeczy...

Link to post
Share on other sites

Ok to tak na oko potrzebujesz:

 

 

- Bluza mundurowa oficerska gabardynowa ( ta na zdjęciu wygląda mi na wersję m35)

- Bryczesy

- Koszula oficerska biała

- Pas oficerski z klamrą łamaną

- Oficerki

- Jakaś kabura by się też przydała

- Czapka oficerska

- Reszta to insygnia , odznaczenia itp.

 

 

Może reszta kolegów podrzuci linki do odpowiednich sklepów , nie bardzo się rozglądałem za rzeczami oficerskimi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W armii niemieckiej powszechnym zwyczajem było odwracanie naramienników w obawie przed strzelcami wyborowymi wroga - na tym zdjęciu naramienniki są doskonale widoczne, więc raczej nie o snajperów tu chodzi :wink:

Poza tym fotografia pochodzi z kampanii francuskiej, na późniejszych zdjęciach patki z runami oraz ze stopniami są doskonale widoczne. Nie wydaje mi się żeby Niemcy przestali bać się snajperów wroga po 1940 roku.

 

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o jeden z wielu rozkazów wydawanych przez Himmlera, dotyczących umundurowania w Waffen-SS. Wystarczy wspomnieć choćby zamieszanie jakie Reichsfuher wprowadzał w związku z Waffenfarbe używanych w Waffen-SS

 

Edzia: Poszperałem trochę w literaturze i znalazłem informację na temat tych nieszczęsnych patek. Faktycznie, jak pisał Nanteris, chodziło o zachowanie tajemnicy wojskowej. W okresie, kiedy przygotowywano atak na Francję żołnierze SS-VT, nosili na patkach, obok runów SS, numery jednostek (np. pułk Deutschland nosił oznaczenie SS1)

 

wssdeutschland.jpg

 

W okresie walk we Francji żołnierze SS-VT dostali rozkaz, aby zdjąć wszystkie patki z numerami jednostek. W sierpniu 1940 roku patki zostały pozbawione obszycia i od tego momentu aż do końca wojny stosowano patki bez obszyć oraz bez numerów jednostek.

 

I w tym kontekście dziwi pozostawienie opasek z nazwą pułku :wink:

Edited by NAWE_Jack
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...