Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mechanix MPact i woda


Guest gecko123

Recommended Posts

Guest gecko123

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem Mechanixów. Na ostatniej strzelance calkowicie zamokły od śniegu. Rzuciłem je gdzieś, przypomniałem sobie o nich jakieś 3 dni później i tragedia. Stały się strasznie sztywne, nieprzyjemne oraz niewygodne od środka. Nie moge komfortowo zgiąć palców, wnętrze już nie jest gładkie. Prawdopodobnie się trochę skurczyły. Da się je jakoś uratować i przywrócić przynajmniej większość komfortu użytkowania? Czy lepiej już kupić jakieś inne>

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

wypierz je w 60 stopniach z ubraniami potem nałuż na suszarkę i wysusz ja miałem to samo ze zwykłymi mechanixami ale M-pacty nie róznią się od nich zbytnio.

 

Jak wysuszyć? Po prostu zostawić aż wyschną? Wyżymać je?

Link to post
Share on other sites

Ja powiem coś zupełnie innego. Z racji ze swe mechanixy ale orginal używam dość hmmm... Nietypowo to powiem ci ze trzeba je prać ręcznie. Ja robię to tak zakładam je na rękę i myje ręce wraz z nimi ale szarym mydłem. Powtarzam tą czynność kilkukrotnie szczególnie po wypadzie na pracy na bagnach. Dalej ściągam je i normalnie je namydlam i spłukuje dobrze je kilka razy płucze. Wydrzymnij wszystko na samym końcu i użyj jakiegoś preparatu do konserwacji skóry. Ja osobiście używam z racji ze nie chciało mi się nigdy iść do sklepu po nic innego nikwaxu. Wiem może się wam wydawać to dziwne ale w mojej pracy ratowniczo podobnej i kilku innych przydaje się czucie a dzięki temu uzyskuje je największe w mechanixach. Może się wam to wydawać pozbawione bezcelowe i fanaberie. Jednak na początku też nie każdy wierzył w cypryska :D

Link to post
Share on other sites

Tak jeśli chodzi np o nikwax z racji wosku w nim zawartego. Sam dokładnie nie wiem jak to działa ale raczej czynnikiem sprawczym jest wosk. Przetestowałem pralkę. Czyszczenie samym szarym mydłem. sprayem woly sport'a. I Nikwax daje najlepsze rezultaty. Jak mówię dzięki temu zachowałem w nich pełne czucie jak było na początku. Ciągle jestem w stanie doskonale wyczuwać malutkie rzeczy w kieszeni czy odróżniać papier z grubym nadrukiem czy bez niego. Wiec jak dla mnie bomba. Jednak takie wyciskanie ma i swe minusy. po rocznym używaniu non stop odpruł mi się szew od rzepu od góry jednak nie przeszkadza to w funkcjonowaniu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ogólnie mam dość spore czucie w dłoniach dlatego studiuje taki a nie inny kierunek. Jednak cóż Po normalnej wodzie nie jest źle jednak po pracy na bagnie czy bagnopodobnych terenach zaczyna być problem. Ogólnie ten materiał nienawidzi brudu. A co do czucia hmmm... Ja jak zakładam mechanixy nie ściągam ich aż do wieczora i często o nich zapominam. Sięgam po drobne do kieszeni itp. Jednak jest to wersja orginal w innych wersjach już takiego czucia nie mamy.

Link to post
Share on other sites

Dawniej miałem m-pacty i racja po zmoczeniu w terenie + brud w postaci błota, stawały się całkiem sztywne i nieprzyjemne. Jednak prawie ręczne i po wysuszeniu założenie ich i pomęczenie się chwilę (z racji sztywności) problem całkowicie rozwiązywało.

A ten rzep chyba lubi się odpruwać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...