Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szkielet się nie rozpadnie ale wątpię w możliwość wyciśnięcia 350 fpsów.

Już przy sprężynie M90 ( 9-ball ) silnik się męczy a bateria szybko słabnie - można stosować zewnętrzną z konwersją lub samoróbkę LiPo ( 7,4V bo większa do środka nie wejdzie ).

 

Ogólnie upgrade siłowy MP7 nie ma sensu - więcej strat niż korzyści.

Ta replika w ogóle go nie potrzebuje mając dobre osiągi w stocku ( maleństwo do samoobrony ).

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam - mam wersje wella.

Tuningowac tego nie bardzo jest jak - zebatki nie wytrzymuja za duzo (male sa i slabe) a do tego silnik jak w allegrowych replikach...a nikt neodymowek do tego nie robi.

Lipola da sie podlaczyc - mam jednego takiego ale duzo to nie zmieni.

Ogolnie stockowa batka mnie zaskoczyla bo nawet przy mrozie daje rade (ale stock jest).

Replika zasiegu nigdy nie bedzie miec super bo ma slaba dysze i komore hopa. Plus jakies dziwne gumki.

Ale do budynkow jest swietna.

 

Teraz mam problem bo rozwalil mi sie zwalniacz magazynka i musze to jakos przerobic.

Link to post
Share on other sites

Nie pamietam jaka to była stronka,

ale gdzieś tam pare osób (anglojęzycznych) powiciskało takie osiągi.

Chyba wciąż (dawno nie sprawdzałem) słabym ogniwem tego projektu jest brak wzmocnionych zębatek (najlepiej Prometheusa).

Stokowe zjadą się wcześniej czy później przy większych obciążeniach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzeję temat.

 

Sarayel napisałeś, że można wstawić do MP7 TM TAKĄ preckę 242mm. W stocku jest tam 182mm. Widziałem, że do precki dodatkowy jest adapter czy tłumik płomienia. Moje pytanie brzmi czy przez stockowy tłumik płomienia przejdzie mi lufa ? Chcę zamontować TAKI tłumik i pytanie czy precka przejdzie mi przez ten adapter do tłumika ?

 

Ktoś robił taką konwersję ?

Edited by aLBEDo
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Chodzi mi o ten adapter dodawany do tłumika VFC. Nie miałem tego w ręku więc trudno mi stwierdzić czy muszę montować ten adapter dodawany do tłumika czy tłumik można zamontować na stockowy tłumik płomienia np. wella lub TM bo to chyba to samo. Pytanie czy ten adapter VFC też trzeba przerabiać ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Z grubsza części są niemal identyczne i ogólnie pasują do siebie wzajemnie co nie znaczy że działają dobrze. Są problemy właśnie z dyszą typu nieszczelności między chińską dyszą a komorą hop-up TM. Czasem również problemy podawania kulek z niektórych magazynków. Ponad to może mieć ona minimalnie inną średnicę zewnętrzną niż chińskie, przez co nie mogą być wymienne. Co do samego GB, można sprowadzić z Azji kompletne GB do MP7/Scorpion produkcji Well. Są mniej precyzyjnie wykonane ale mają dużo mocniejszą sprężynę, są też wytrzymalsze (szkielet) i po małym usprawnieniu pneumatyki oraz pozostałych mechanizmów da się z nich wykrzesać całkiem sporo jak AEP. Dla przykładu: http://www.rsov.com/...=18594&cateId=0 Często są dostępne, na sklepie, mają tu również inne części oraz akcesoria. Użytkownik Lesio co jakiś czas organizuje zamówienia z tego (i nie tylko) sklepu więc polecam się podpiąć.

Jeszcze na koniec, GB od TM jest dość mało wytrzymały, sypią się nawet na stockowej sprężynie, która o dziwo jest dość słaba nawet jak na AEP. Głównym powodem może być mała szczelność głowicy tłoka, w tedy tłok z pełnym impetem uderza o głowicę cylindra i czoło szkieletu, które właśnie lubi pękać.

 

Pozdro!

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Repliki w sumie już od dawna nie mam ale pochwale się tym co udało mi się w tedy osiągnąć:

 

 

Chodzi opinia iż do przebicia pierwszej ścianki puszki wymagane jest co najmniej 260-270fps :) Strzelano na kulkach 0,2g G&G lub TM.

W replice w momencie testu był zamontowany kompletny gearbox z MP7 Well lub Galaxy. Najistotniejsze iż sprężyna tam jest dużo twardsza niż stockowa TM. Ponad to GB był solidnie doszczelniony i dopieszczony - powymieniane uszczelki, polerka cylindra, podkładkowanie, smarowanie, poprawienie głowicy tłoka, minimalizacja oporów przez ręczne dopasowanie elementów (szlifowanie i polerka). Bateria wymieniona na LiPo 7,4 coś koło 600mAh, kable zdaje się modelarskie 18AVG, lufa KM-Head 6,04mm i jakaś dobra dedykowana gumka hop-up.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...