Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

broń dla zielonego


Recommended Posts

MP5 odpada, bo ma krótką lufę i jest głownie do cqb,

Ja bym wziął gietę, bo podejrzewam, że osiągi podobne, a dla mnie plastikowy kałach, to nie kałach.

 

haha, co za głupoty. On ostrą kupuje?

 

W asg nie zauważysz różnicy między lufą G36 a Mp5k. NIE MA RÓŻNICY W CELNOŚCI I ZASIĘGU zależnej od długości lufy w takich replikach.

 

Zielony doradza zielonemu, w 95% nietrafnie.

Link to post
Share on other sites

haha, co za głupoty. On ostrą kupuje?

 

W asg nie zauważysz różnicy między lufą G36 a Mp5k. NIE MA RÓŻNICY W CELNOŚCI I ZASIĘGU zależnej od długości lufy w takich replikach.

 

Zielony doradza zielonemu, w 95% nietrafnie.

 

 

Ale mnie pojechałeś, teraz będę się krył na forum, nic nie pisał, wyjade z kraju i założe nowe konto.

Link to post
Share on other sites

Może repliki to nie ostra ale prawa fizyki istnieją.. zresztą ja widzę prawdopodobieństwa..;] ale to za chwilę.. Z własnego doświadczenia wiem ze długość lufy wpływa na celność... czy na odległość na jaką poleci kulka też? Jak dla mnie tak a to dla tego ze jak wiemy w broni ostrej pocisk jest wypychany przez gazy prochowe.. w replice to powietrze... wiemy ze im dłużej w ostrej pocisk w lufie tym wieksza prędkość zostanie mu nadana.. i w replice teoretycznie powinno być tak samo.. jeśli ma większa prędkość to dalej SE poleci(to już takie domyślanie się).. :biggrin: I w replice powinno być podobnie.. nawet jeśli nie jest to odległość jakoś super widoczna...

ALE JEST :biggrin:

 

Pozdrawiam.

Tuptuś.^^

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites

Sugerując się twoją wypowiedzią można stwierdzić, że lufa jest jakąś kopalnią fps. Wsadz sobie do mp5k lufe 650mm przy cylindrze typ 2 najlepiej i zobaczy czy Ci wzrośnie moc o 100 FPS. Powodzenia. Co do długości lufy to ona dodaje tylko większą stabilność lotu kulce więc zminiejsza rozrzut, co więcej kulki lecą prosto więc mogą dalej dolatywać.

Link to post
Share on other sites

Dłuższa lufa daję mniejszy rozrzut na dystansie, gdzie poprostu wiatr robi z kulkami co chcę, czyli maksymalnym zasięgu repliki. Obstawiam też, że dłuża lufa daję powtarzalność strzałów w mniejszym rozrzucie.

 

Pozdro

 

Między 247mm a 363mm nie zobaczy się różnicy znaczącej, ale między 112 a 247mm na pewno, co dopiero 363 a 650. Oczywiście w skupieniu.

Link to post
Share on other sites

Było mówione wiele razy. Przy stockowych lufach różnicy praktycznie nie ma. Obserwowane różnice wynikają z niedokładności wykonań poszczególnych luf oraz nieszczelnościami. W porównaniu dobrych luf precyzyjnych - prometheusów o długościach 363 oraz 509mm ta druga wypadała minimalnie lepiej pod względem skupienia (obie repliki na poziomie 430-450fps na komorach KingArmsa do m4 oraz gumkach silikonowych). Widoczne różnice zaczynają się dopiero przy potężnych tuningach i bardzo długich/bardzo krótkich lufach biorących udział w porównaniu. Więcej zależy od kulek i precyzji wykonania lufy niż jej długości.

 

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Z podanych replik najlepsze będzie CM.028.

 

A osobom, które twierdzą, że przy stockowych replikach i lufach ich długość ma jakieś ogromne znaczenie, to naprawdę proponuję postrzelać sobie z MP5K z Galaxy, a następnie z G36 od JG i wtedy zweryfikować swoją wypowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...