Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox pro-win v2


Recommended Posts

Witam.

Pękł mi tapet od gearbox'a z tematu. Niestety jest on inny niż standardowy do GB v2.

Różnicami są:

- cofnięty o około 1 cm haczyk na sprężynkę

- wyżłobienie 2mm wzdłuż na odcinku kilku cm.

 

Drugi problem można łatwo rozwiązać nacinając/szlifując zwykły tappet do V2. Natomiast pierwszy problem jest w zasadzie nie do rozwiązania.

Po zamontowaniu zwykłego tappeta haczyk został wyrwany. Czy orientuje się ktoś czy są popychacze mające haczyk 1cm dalej od "dziurki" w stosunku do standardowego? Ewentualnie, gdzie w Polsce kupić tapett pro-win'a?

 

 

Chodzi o takie cudo: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=PW-PT-TP0166&search=searchItem&rs=pro-win&catid=&cat=

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Miałem ten sam problem. Ja przerobiłem listwę guardera ze zwykłego v2. Wyciąłem nadmiar tworzywa z szerokości, a następnie wkleiłem (wbiłem na klej) przycięty mosiężny haczyk. Działa już prawie rok na m 150 bez żadnych problemów. Jutro będę rozbierał moją replikę to wrzucę fotkę :)

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie będę otwierał nowego tematu.

 

Kolejnym z problemów jest brak powtarzalności strzałów. Zdarzają się psikusy typu kulka leci tylko 20m. Wydaje mi się, że na sprężynę która jest tam zamontowana, replika powinna miotać kulki dalej.

Czy może być to wina zespołu cylindra, głowic, dyszy, który był w zestawie? Wygląda on na dość tandetny. Miał ktoś taki problem? Jakieś pomysły, sugestie?

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem cylinder na dłuższy co spowodowało brak luzów w jego mocowaniu.

Załadowałem taśmę teflonową na wszystkie "podejrzane" miejsca.

Moc wzrosła o około 30-40 fps. Tyle, że dysza jest o 0,5mm za długa i kulki mają problem z przeciśnięciem się. Dziś kolejne testy... :)

 

EDIT:

Coś pokombinowałem, pozmieniałem itd. i już jest ok.

FPSy: 375-380. Więc jest powtarzalność, i tyle ile powinno być na tej sprężynie.

Główną przyczyną była nieszczelność przy łączeniu lufy z komorą, tam gdzie wchodzi metalowy pierścień, taśma teflonowa pomogła. Niestety przy wyjmowaniu złamał się ostatni z zapasowych tappetów :). Trzeba zamówić kolejne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...