Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ICS Universal] Karabin pluje kulkami na 5m


Recommended Posts

Witam! Problemów ciąg dalszy, teraz problem z zasięgiem, karabin strzela na 5m, potem kulki lecą do dołu. Nie wiem co mam robić, wszystko szczelnie zrobione, GB poskładany dobrze, Komora Hop Up też, dystanser przed chwilą wkładałem, dobrze ułożony. Nie wiem o co chodzi. Proszę was o pomoc. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Gumka orginalna stockowa, wcześniej była Guarder przeźroczysta, tylko coś się chyba z nią stało, w pewnym miejscu jest taka trochę pogięta zniszczona, zaraz zrobię jej zdjęcie.

 

Ja testowałem kulkami, dołączonymi w zestawie od ICS, nie sądzę, żeby to było przez kulki.

 

Pozdrawiam

 

33vgqo6.jpg

Edited by Sick!
Link to post
Share on other sites

Co to za lufa? Jak odwrócisz replikę wlotem kulek do góry, wrzucisz tam kulkę, wpada do komory? (dysza musi być max. cofnięta) czy się zatrzymuje na kołnierzu gumki HU?

 

Z tym testem z papierkiem chodzi o:

wrzucasz kulkę do komory, nakładasz na nią od góry papierek (na wlot kulek do komory, taki dosyć mały ale zasłaniający cały otwór) i strzelasz, jak podskoczy to jest źle (oczywiście replika "do góry nogami")

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Lufa stockowa, zmieniłem sprężynę i prowadnicę, nic więcej.

 

Kulka zatrzymuje się na kołnierzu gumki Hop Up, nie wpada do komory

 

Z tym testem dalej nie za bardzo rozumiem, replika ma być złożona tak? A ten papierek wstawić tam gdzie jest przestrzeń pomiędzy komorą a GB czy tam gdzie się podłącza maga?

Edited by Sick!
Link to post
Share on other sites

Obrazując Ci to:

strzelasz z repliki

wyciągasz magazynek

obracasz replikę do góry nogami

wkładasz jedną kulkę do komory (jeżeli nie ma jej wcześniej)

kładziesz na tą rurkę przez którą wkładałeś kulkę mały papierek

stabilizując replikę na jakiś poduszkach lub czymkolwiek oddajesz strzał

papierek podskoczył - źle

papierek nie podskoczył - dobrze

Link to post
Share on other sites

"Kulka zatrzymuje się na kołnierzu gumki Hop Up, nie wpada do komory"

tzn? Zatrzymuje się przed komorą czy nad nią? (najlepiej zaznacz to na jakimś zdjęciu) Chodzi mi o to, że może kulka wpadając do komory haczy o kołnierz gumki (od góry, o zewnętrzną powierzchnię kołnierza gumki HU), i blokuje się, stąd ten marny zasięg.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Ale komora miała być założona na lufę. Może inaczej: gdy masz założoną komorę na lufę, masz ją w replice, dysza jest max. cofnięta. Kulka wpada do komory i zatrzymuje się tak jak na powyższym zdjęciu? Czy zatrzymuje się nad gumką HU? (w tej części komory która doprowadza kulki do lufy).

 

Jeżeli się na tym kompletnie nie znasz, faktycznie, lepiej odeślij ją do madonion.

 

Ta replika strzelała kiedykolwiek poprawnie? ;p

 

Jesteś pewien że GB jest złożony dobrze? Przyjrzyj się może uszczelce głowicy tłoka, nie wiem jak makabryczne nieszczelności musiały by spowodować efekt jaki jest.

 

Albo lufa jest wadliwa i hamuje kulki albo kulki są złe.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam! Karabin przyszedł z naprawy, niby wszystko w porządku, dobra wyciągam karabin wkładam baterię i strzelam... Słyszę tylko i wyłącznie ruch zębatek, jakby górnego GB w ogóle nie było, no nic wyciągam górny GB oglądam go i wkładam ponownie i co? Znowu słyszę tylko ruch zębatek jakby dysza w ogóle nic nie robiła tak samo tłok, po prostu nic, nie może to być wina baterii, bo wcześniej ta sama bateria napędzała karabin i strzelał, tylko problemem był źle poskładany GB, teraz to ja nie mam bladego pojęcia co się stało. Karabin wrócił z naprawy od MadOnion z gwarancji i taki już jest, dziwne, że nawet nie odesłali mi tej karty z usterką i przestrzałem ile ma FPS'u, tak jakby to zrobili na chama. Co mogę zrobić, jaka jest przyczyna tego? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To klasyczna opowieść o smarowaniu magazynka silikonowym olejkiem. Kulka jest nasmarowana i ślizga się po gumce a natomiast olej, robi klin smarny w lufie i wychodzą krzaki.

Może też tłok mieć zjechane zęby, było by słychać.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy, to zły docisk komory go szkieletu.

Link to post
Share on other sites

Witam! Wina była tłoka, trzeba było wymienić na wzmocniony ICS, ten za 100zł, niestety nie obyło się bez zapłaty, jednak panowie z MadOnion zmniejszyli cenę i zapłaciłem tylko 50zł razem z wysyłką co mnie zadowala. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...