Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Goretex


Guest maciejc4

Recommended Posts

Guest maciejc4

Posiadam trzewiki Chiruca z goretexu są one już dość mocno zniszczone.

Jakim preparatem (oraz szmatką) powinienem je czyścić????/

 

Cóż te buty nie potrzymają już długo. Doradzcie mi jakies dobre, wygodne buty (glany lub trzewiki) w cenie do 200 zł. Co sądzicie o skurzanych terenowych trzewikach WOJASA (cena 180)

Link to post
Share on other sites

idziesz do jakiegoś najbliższego sklepu z odzieżą itd turystyczno-trekkingową, mówisz kolesiowi/babce, że masz takie a takie buty i dostajesz w zależności od butów impregnat w spray'u (do nubuku i zamszu zazwyczaj) albo w "pędzelku" do skórzanych butów. Zaznaczasz oczywiście, że do goretexowych bo do bez-goretexowych impregnaty są inne, chociaż te do goretexu możesz używać do butów bez goretexu.

Proponuję zapytać w sklepie, gdzie kupiłeś buty 8)

 

Jeśli buty są strasznie zasyfione i nie da się ich doczyścić (czyścisz szmatką zwilżoną wodą) to membrana goretexowa i tak poszła się je*ać, więc możesz zaoszczędzić i zakupić impregnat do "zwykłych" butów.

 

Pozdrawlaju

Link to post
Share on other sites

Goretex czyscisz normalnie pierąc ręcznie (np kurtki), ale gore w butach jest zazwyczaj w środku wiec raczej cięzko bo pobrudzić. Słyszałem kiedyś o tym że ważne jest to żeby wypłukać odpowiednio Gore z detergentów. But czyścisz tak jak ma na zewnątrz (inaczej skóre a inaczej nubuk jeszcze inaczej cordure), jak oczyścisz to dopiero impregnujesz.

Ja swoje buciki (nubuk) czyszczę wodą + mydłem jak są brudne, potem płukanie, potem szuszenie. Jak narazie impregnowałem raz (po porzedniej zimie) preparatem Boreala ktory był razem z butami. Buciki mają około 17 miechów.

pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...