Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Publikacje na temat ASG


Recommended Posts

Witam, chciałbym uzyskać kilka informacji dotyczących ASG w Polsce lecz za nim zadam pytania kilka słów wstępu. Jestem jednym z graczy juz od ponad 5-6 lat, znam zasady mam jakieś tam ogólne pojęcie na temat replik zasad itd. Jestem aktualnie studentem i mam możliwość napisania swojej pracy mgr. na temat airsoftu potrzebuje jednak jakieś źródła na potwierdzenie tego co będzie zawarte w pacy. Ma to być głównie praca badawcza lecz promotor z racji tego iż nie ma za wielu opublikowanych książek (przynajmniej mi nie udało się żadnych wyszukać) na temat ASG zwracam sie do was forumowiczów. Nie koniecznie muszą to być źródła w języku polskim.

 

Czy znacie jakieś publikacje na bazie których mogę oprzeć sie pisząc pracę?

Czy znacie i posiadacie kontakt z osobami które w dużej mierze przyczyniły się do rozwoju ASG w Polsce do takiego stopnia jaki mamy na chwilę obecną. Bądź znacie osoby które mogły by zasługiwać na miano prekursorów tego sportu w Polsce?

Chciałbym również przeprowadzić kilka "wirtualnych" wywiadów z osobami mającymi dość wysoką opinie publiczną. Jeżeli była by taka możliwość to bardzo bym prosił o kontakt. Taki "wirtualny" wywiad polegał by na kilki, kilkunastu pytaniach wysłanych na adres e-mail.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam krycho515

Edited by krycho515
Link to post
Share on other sites

swgo czasu była gazetka airsoft Polska czy cos takiego, jeden numer i temat ucichł, co do innych publikacji poszperaj w starych numerach czasopisma "Komandos" są działy na temat asg, ludzi, szkoleń reko, oraz co nieco o replikach. (jezlei chcesz moge wysłąć Ci nawet kilka numerów gazet), co do "wirtualnych" głównie ten portal, jezlei chodzi o Polske, co do osób są na pewno takie osoby u nas, które wniosły do asg jakieś nowe zasady, ulepszenia, innowacje czy to dotyczące zasad czy nowinek, rozwiązań technicznych.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie problem to prosił bym o przesłanie tych gazetek z chęcią je przejrzę. Zawsze to już jest coś. Co do tych osób to miałem nadzieję ze takowe znajdą się właśnie tutaj bo chcąc nie chcąc jest to chyba największa jak nie jedyna strona mająca tak szeroką tematykę związaną z ASG. Może nie jestem osobą za często sie udzielającą na jej łamach ale napływ informacji i ilość osób tu zgromadzonych mówi samo za siebie.

 

edit: zapomniałem podać maila :) krycho515@gmail.com

Edited by krycho515
Link to post
Share on other sites

Za granicą są pisma i magazyny dot. airsoftu. Na początku roku poznaliśmy wydawców gazety z Francji, ale niestety nie pamiętam tytułu, pewnie Regdorn będzie wiedział.

 

Co do osób z którymi warto przeprowadzić wywiady:

Regdorn - założyciel, pomysłodawca WMASG

Wit, jeśli uda Ci się z nim skontaktować - legenda polskiego airsoftu ;) założyciel i szef (kiedyś elitarnego) GWNh oraz później KBDCh :)

ktoś z Dzikich Gęsi - bardzo liczna i jedna z najstarszych, jeśli nie najstarsza ekipa airsoftowa w Polsce

Promant - airsoftem zajmował się w czasach kiedy połowa aktualnych airsofciarzy robiła jeszcze w pieluchy (i to nie jest przenośnia)

 

Nie wiem jaki jest dokładny temat pracy, ale jeśli przypasuje to pomyślałbym o wspólnym (jednoczesnym) wywiadzie z Giersem i Padre, którzy w moich oczach są w airsofcie prekursorami czegoś więcej niż "jebanek" - zakręcone pomysły, ciekawe gry, skomplikowana fabuła itp

 

To oczywiście moje subiektywne zdanie, na pewno nie poznałem wielu zasłużonych osób i opieram się głównie na doświadczeniach z północnej Polski.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybką odpowiedź, bardzo mnie to cieszy. Jeżeli chodzi o osoby które zostały wymienione to na pewno postaram sie z nimi w jakikolwiek sposób skontaktować. Dzięki za zagraniczne pismo, postaram sie coś o nim samym poszukać bo nie wiem czy z samego pisma uda mi sie skorzystać. Mój francuski nawet nie jest nijaki, krótko mówiąc ni w ząb ale skontaktuje sie z promotorem może on cos pajimaje. W każdym razie wzmianka na pewno sie przyda.

 

Foka pytasz o dokładny temat pracy. NIe jest on jeszcze dokładnie sprecyzowany, pół roku jeszcze zostało ale mimo wszystko warunkiem były jakiekolwiek treści na których mógłbym sie oprzeć żeby móc cokolwiek zacząć pisać. Tak więc dopiero w nowym roku po wizycie na uczelni z promotorem będę miał dokładniejsze wytyczne.

 

Jeżeli mowa o wywiadzie z Giersem i Padre myślę ze warto będzie zaczepić te osoby bo jak wiemy ASG nie koczy sie tylko na samych scenariuszach i zabawa ma wiele odsłon.

Edited by krycho515
Link to post
Share on other sites

Czasami w tych gazetach http://www.komandos.net.pl/index.html pisano jakieś felietony odnośnie ASG. Jeżeli byś nie mógł znaleźć całych pdf-ów na necie, to daj znać, to Ci wyślę fotki, może coś Ci się do tej pracy przyda.

 

Przejrzyj, to forum, http://www.militarium.net/forum/viewforum.php?f=8&start=40

http://www.militarium.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=626&sid=2ee92a23e9ccaf746889622bca92e7d8&start=1180

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odświeżam temat. Czy są tu na forum jakieś osoby które posiadają takowe gazety lub podobne w których sa jakieś informacje dotyczące ASG. Bardzo bym potrzebował w jakiejkolwiek formie źródeł na których mógłbym oprzeć podstawowe informacje dotyczące sportu. To znaczy informacji które mogą w jakikolwiek sposób potwierdzić historie ASG, rozwój replik, oraz troche informacji ogólnych ale spisanych przez osoby które nie podpisują się "nikiem" a Imieniem i Nazwiskiem. Tak by można bylo uznać to za autentyczne źródło a nie wymysł anonimowej osoby z internetu.

 

Jeżeli ktoś takowe posiada to czy jest możliwość przesłania skanów chociażby z wycinkami dotyczącymi AS

Edited by krycho515
Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat. Czy są tu na forum jakieś osoby które posiadają takowe gazety lub podobne w których sa jakieś informacje dotyczące ASG. Bardzo bym potrzebował w jakiejkolwiek formie źródeł na których mógłbym oprzeć podstawowe informacje dotyczące sportu. To znaczy informacji które mogą w jakikolwiek sposób potwierdzić historie ASG, rozwój replik, oraz troche informacji ogólnych ale spisanych przez osoby które nie podpisują się "nikiem" a Imieniem i Nazwiskiem. Tak by można bylo uznać to za autentyczne źródło a nie wymysł anonimowej osoby z internetu.

 

Jeżeli ktoś takowe posiada to czy jest możliwość przesłania skanów chociażby z wycinkami dotyczącymi AS

Witam,

 

Artykuły w Arsenale autorstwa głównie Michała Wodzyńskiego - od około roku, co mniej więcej dwa numery jest co nieco o ASG.

Link to post
Share on other sites

Gdybyś miał wymyślony temat pracy było by łatwiej. ASG robi się tak szerokim tematem że ciężko odesłać cię do jakichkolwiek źródeł bez wiedzy o czym to będzie.

Wspomniany Komandos pisze o teamach ASG choć od pewnego czasu ujmuje ten temat w dziale Organizacje Proobronne i raczej przez ten pryzmat dobiera teksty.

 

Jeśli chcesz dotrzeć do osób które mogły by Ci wiele powiedzieć o tym jak kształtowało/kształtuje się ASG na Mazowszu mogę ci podpowiedzieć kilka osób które mają taką wiedzę.

 

Tadeusz

człowiek ze starego warriora, nie znam go osobiście ale organizując różne aktywności jego nick wielokrotnie się przewijał. Może powiedzieć ci o konflikcie między Kantangą i Gorgonią. I "starych" strzelankach mazowieckich.

 

Yarlan (Kompania Nigdy Już) człowiek który reprezentuje bardziej wyrafinowane podejście do ASG (obecnie bardziej siedzi w IPSC) W latach 90 współorganizował gry uliczne z wykorzystaniem springów gdzie otrzymywałeś zamówienie na likwidację człowieka, brałeś springa i ruszałeś na miasto. Obecnie mało kto by się na to zdecydował ze względu na BHP, ale wtedy była to doskonała zabawa.

 

O MilSimy możesz śmiało pytać Pythona który zjadł zęby na organizacji gier naprawdę zróżnicowanych i mega ciekawych.

 

O LARPy ASG pytał bym Tatę. Organizatora Afgaraqu, a na co dzień rekonstruktora Blackwaters.

 

O taktykę Greya i Lupa. Grey pisze Bloga i napisał podręcznik taktyki ASG, Lup podręcznik dowodzenia.

 

Zahaczył bym też o mjr. Roco Spencera który wywarł kolosalny wpływ na MilSimy mazowieckie. Kontakt do niego zapewni Ci Izzy.

 

Tyle, mam nadzieję że trochę ci to pomoże. Źródeł drukowanych jest mało bo też tematyka stosunkowo świeża a i komercyjny sukces takiej publikacji byłby wątpliwy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...