Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabury Safariland


Recommended Posts

moim osobistym zdaniem Raptory sa za bardzo udziwione - liczba blokad moze przyprawic o zawrot glowy :roll:

standardowy mechanizm SLS w modelu 6004 uzwazam za wystarczajaco bezpieczy, uniemozliwiajacy przeciwnikowi latwe odebranie nam broni.

mam taka kabure od poltora roku i nie zamienilbym jej na zadna inna (udowa oczywiscie):

 

mini_1134344144.jpg

Link to post
Share on other sites

ja sie powoli przymiezam do 6004 ale to chyba na jesieni :)

ale wiesz, 6004 i 6070 roznie sie glownie Sentry Lockiem, takze zle nie jest.

 

w 6004 zabezpiecznie Level II (zatrzask pod srodkowy palec) zatrzaskuje sie automatycznie czy trzeba recznie zatrzasnac? na tym filmiku jest porownanie kabur 6070 i 070. ktore z tych rozwiazan ma 6004?

Link to post
Share on other sites
ja sie powoli przymiezam do 6004 ale to chyba na jesieni

nie bedziesz zalowal :wink:

 

ale wiesz, 6004 i 6070 roznie sie glownie Sentry Lockiem, takze zle nie jest.

nie. 6004 ma level I a 6070 level III a to juz kolosalna roznica. w 6004 zabezpieczenie jest tylko przez system SLS (ruchomy kablak u gory, odbezpieczamy bardzo naturalnym ruchem kciuka - wcisniecie i popchniecie do przodu. troche treningu i robi sie to plynie przy sieganiu po bron. kabura jest bardzo "szybka"). za to w Raptorze masz jeszcze do tego blokade w kaburze (bron trzeba odchylic do tylu zeby ja wyjac), bezpiecznik pod palec wskazujacy, sentry lever i SLS. zeby wyjac bron z w pelni zabezpieczonej kabury trzeba sie troche nagimnastykowac :wink: oczywiscie jest to do wycwiczenia (co widac na filmach - goscie sa wprost niesamowici) ale ja wole proste rozwiazania. nie wiem czy w sytuacji stresowej cos by sie czlowiekowi nie pogubilo, nie wcisnal by tego czy tamtego itp.

 

6004 zabezpiecznie Level II (zatrzask pod srodkowy palec)

w 6004 zabezpieczeniem jest tylko system SLS

Link to post
Share on other sites
na jedno pytanie mi odpowiedżcie czy one są uniwersalne?

 

nie, kabury sa dedykowane pod konkretne modele pistoletow

i tak i nie :wink:

to prawda ze sa dedykowane pod okreslone modele (przy kupnie zaznaczasz do jakiej klamki ja chcesz) ale np. modelu dedykowanego pod HK USP mozna uzywac z Glockiem 17. wiem bo sprawdzalem. mam 6004 pod USP ale strzelalem i nosilem Glocka 17 i nie bylo zadnych problemow: bron byla stabilna w kaburze, nie bylo zadnych problemow z dobywaniem. tak jest pewnie i w przypadku innych typow pistoletow (oczywiscie musza byc podobne ksztaltem i wymiarami). Kabura posiada srube regulacyjna dzieki ktorej mozna zmieniac (w malym wprawdzie zakresie ale zawsze) szerokosc kabury.

 

Aha i jeszcze jedna uwaga. Sprawdzcie dokladnie wymiary swoich airsoftowych replik pistoletow czy maja wymiary zgodne z oryginalna bronia. A jezeli nie to czy repliki nie sa przypadkiem wieksze o pare milimetrow. Ja kupilem Safarilanda pod katem prawdziwej broni i dopiero po jakims czasie mialem okazje przymierzyc ja do airsoftowego Glocka, i co sie okazalo ? Ze replika jest troszke szersza i trzeba calkowicie poluzowac srube zeby weszla w kabure (z prawdziwym Glockiem nie bylo takiego problemu, jest minimalnie wezszy niz replika). USP prawdziwe i replika pasowaly idealnie.

Link to post
Share on other sites
[Aha i jeszcze jedna uwaga. Sprawdzcie dokladnie wymiary swoich airsoftowych replik pistoletow czy maja wymiary zgodne z oryginalna bronia. A jezeli nie to czy repliki nie sa przypadkiem wieksze o pare milimetrow. Ja kupilem Safarilanda pod katem prawdziwej broni i dopiero po jakims czasie mialem okazje przymierzyc ja do airsoftowego Glocka, i co sie okazalo ? Ze replika jest troszke szersza i trzeba calkowicie poluzowac srube zeby weszla w kabure (z prawdziwym Glockiem nie bylo takiego problemu, jest minimalnie wezszy niz replika). USP prawdziwe i replika pasowaly idealnie.

 

To prawda, i jest to roznica, IMHO sporo mniejsza niz pare mm.

W moim przypadku za duzy jest G17 KSC, a takze nowy G18C TM -elektryk. Z normalnym G17 + M3 jest OK, a z ASG musze sie szarpac.

Testowalem w kaburze udowej Front Line przystosowanej do oswietlenia M3. Zastanawiajace jest, ze w kazdej innej kaburze plastikowo-kydeksowej jest ok: tzn we wszystkich Fobusach, Frontlajnach WujkachMajkach jest OK. Moze te udowe sa jakies krytyczne?

 

Navy, zastanow sie nad Front Linem, jest podobna do Safari, mozesz sobie wybrac sposob zapinania,(moja ma normalny thumb snap, i dodatkowo kladziony U palak) i jest tansza nieco.

 

BTW Gromek, czy 6004 ma takie sqrkowe wyscielanie srodka?

Czy to zwykly przyzwoity plain kydex?

Bo mam jedna kabure S-landa z ta sqrka, i mino kydeksu ciagnie sie jak zwykla skora.

 

Pozdrawiam Marek

Link to post
Share on other sites
BTW Gromek, czy 6004 ma takie sqrkowe wyscielanie srodka?

Czy to zwykly przyzwoity plain kydex?

Bo mam jedna kabure S-landa z ta sqrka, i mino kydeksu ciagnie sie jak zwykla skora.

Co rozumiesz przez stwierdzenie ze sie ciagnie jak zwykla skora ? 6004 ma srodek kabury jak i wewnetrzna strone pletwy ktora przylega do uda pokryta ta skora/zamszem. W mojej nic sie nie ciagnie, mimo doscy intensywnego uzytkowania. Bron sie nie wyciera (jak np. o Fobusa ktory nie ma zadnego pokrycia, czysty plastik), na tej skorze widac tylko lekkie wytarcia.

Link to post
Share on other sites

Wszelki duch Pana Boga chwali! Andrz... to jest Gromek - obudziłeś wielkich przedwiecznych! :) Nie sądziłem że zobaczę postującego ramola :wink:

 

O ile pamiętam kol shrek (ale nie wmasgowy) mówł coś o tym że oklejali w A-stanie swoje Safarilandy 6004 (zdaje sie że skórką też lub czymś podobnym)także z wierzchu bo okrutnie hałasowały jesli trzeba się było czołgać po kamieniach itp.

 

Panie V. czy ta niebieska koszulka w awatarze to pamiątka po przedsięwzięciu Sayeret.pl Britmanna? :)

 

Aha i materiał wizualny całkiem ciekawy - artykuł + fotki na dole (ładny podrzut na pierwszej) http://www.marines.mil/marinelink/mcn2000....ef/200512714929

Link to post
Share on other sites

Kurde... to jak siepojawie w DC bedziemy sie musieli gdzies umowic (Alex i Venti ;)) zebym sobie obejzal... bo jeszcze przez jakis czas ;) ostrej nie planuje i chcialem to raczej do KSC...

 

Panie V. czy ta niebieska koszulka w awatarze to pamiątka po przedsięwzięciu Sayeret.pl Britmanna?  :)

tia

i ja tez taka mam :)

Link to post
Share on other sites
Co rozumiesz przez stwierdzenie ze sie ciagnie jak zwykla skora ? 6004 ma srodek kabury jak i wewnetrzna strone pletwy ktora przylega do uda pokryta ta skora/zamszem.  W mojej nic sie nie ciagnie, mimo doscy intensywnego uzytkowania. Bron sie nie wyciera (jak np. o Fobusa ktory nie ma zadnego pokrycia, czysty plastik), na tej skorze widac tylko lekkie wytarcia.

 

Juz mowie:

Dla mnie podstawowa zaleta kabur kydeksowych, i innych plastikow jest ich zerojedynkowosc. Bron w kaburze jest pewna, nie wypadnie nawet glowa w dol. Podczas dobycia, wystarczy wyciagnac bron o pare milimetrow, aby pokonac opor zatrzasku trzymajacego przednia czesc oslony spustu, i mamy bron wolna. Kabura poza tymi pierwszymi paroma milimetrami nie stawia zadnego oporu, nie spowalnia ruchu.

Kabura ze skory trzyma bron znacznie dluzej, czesto bron tkwiaca juz tylko lufa jest dalej silnie trzymana. dobycie jest wolniejsze, mniej pewne, i mniej powtarzalne.Kabura jakby ciagnie sie za bronia. Kydex wyklejony wewnatrz zamszem, czy czymstam zachowuje sie IMHO podobnie do kabur ze skory, moze w nieco mniejszym stopniu, ale dla mnie wyraznie.

 

Catch22,

koszulka niebieska dobrze rozpoznana, dla mnie jest to pamiatka po paru bardzo udanych szkoleniach w S.

Spotkalem Cie moze na jakims?

 

v.

PS Ja naleze raczej do biernych czytaczy, jak nie mam nic do napisania to nie pisze

Link to post
Share on other sites
Dla mnie podstawowa zaleta kabur kydeksowych, i innych plastikow jest ich zerojedynkowosc. Bron w kaburze jest pewna, nie wypadnie nawet glowa w dol.

Siemanko, mimo ze tego nie lubie to pozwole sobie na mala polemike.W 6004 przy odpowiednim ustawieniu kabury (regulacja sruba) bron nie wypadnie glowa w dol nawet przy odbezpieczonym SLSie.

 

Podczas dobycia, wystarczy wyciagnac bron o pare milimetrow, aby pokonac opor zatrzasku trzymajacego przednia czesc oslony spustu, i mamy bron wolna. Kabura poza tymi pierwszymi paroma milimetrami nie stawia zadnego oporu, nie spowalnia ruchu.  

Oczywiscie, jest to niezaprzeczalna zaleta kabur w rodzaju Fobusa czy Uncle Mike'a ale niemozesz ich porownywac do udowego 6004. To jest inna kategoria kabur. W udowym 6004 chodzi o to zeby bron byla stabilna, znajdowala sie w tym samym polozeniu nawet jezeli SLS jest odbezpieczony i temu celowi sluzy miedzy innymi pokrycie wewnetrzej strony kabury zamszem. Jezeli biegniesz to bron w kaburze udowej jest bardziej narazona na wysuniecie niz ta znajdujaca sie w kaburze biodrowej. Dlatego pokrycie zamszem zwieksza przyczepnosc broni do kabrury; ale nie w takim stopniu zeby nie mozna bylo jej plynnie wyjac. Zachowano tutaj fajna zaleznosc miedzy stabilnoscia broni i jednoczesnie bezpieczenstwem jej przenoszenia.

Kabury biodrowe i udowe maja dwa odmienne zastosowania, biodrowa jest uzywana do przenoszenia zazwyczaj broni glownej (w ochronie osob, wlasnej) i szybkosc jej dobycia ma znaczenie glowne, w udowej przenosi sie bron zapasowa/back up gun a od niej wymagania sa inne.

mini_1134344737.jpg

mini_1134344738.jpg

mini_1134344739.jpg

mini_1134344740.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...