Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 G&G czy G&P


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić replikę M16A3, znalazłem 2 modele które mi się podobają ale nie wiem nic o tych firmach (G&G i G&P). Która z tych replik jest lepsza? I czy może są jakieś inne M16A3 z innych firm w podobnej cenie?

Oto linki do tych 2 modeli:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2589&name=G&G_-_GR16_A3

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2523&name=G&P_-_M16A3_-_COLT

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeśli chodzi o M16 długie (~510mm lufa) to ani G&P and G&G!

 

G&P jest bardzo realistycznie wykonana na zewnątrz, wysoka jakość. Bebechy ma też dobre, na pewno lepsze od G&G (więc tutaj nie ma żadnych wątpliwości, że G&P jest lepsza). G&P za podobną cenę daje lepsze osiągi i ma bardziej wytrzymały gearbox. Obie te firmy robią podobno świetne i niezawodne M4A1 albo M16 carbine - krótkie wersje (opinia zawzięta z forów amerykańskich).

 

Obie repliki, które wybrałeś kosztują około 1100-1200 a za taką cenę można już kupić M16 BR od KWA - i na to bym stawiał. Obudowa nie jest tak realistyczna jak G&P ale za to gearbox, okabliowanie oraz silnik są o wiele lepsze. Wzmocniony gearbox jest sexi po prostu :) z 9mm łozyskami i stockową sprężyną 120 nie ma w tej klasie cenowej sobie równych. W tej replice jedynym minusem jest lufa stockowa, traci skupienie przy około 40-50m ale to nie droga sprawa do tuningu. Ja swoją kupiłem od kojotów (casg.pl). Spokojnie mogę się odważyć ułożyć taką drabinkę marek replik: Systema > KWA > G&P oraz TM > G&G oraz CA.

Edited by szachname
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o M16 długie (~510mm lufa) to ani G&P and G&G!

 

Obie repliki, które wybrałeś kosztują około 1100-1200 a za taką cenę można już kupić M16 BR od KWA - i na to bym stawiał. Obudowa nie jest tak realistyczna jak G&P ale za to gearbox, okabliowanie oraz silnik są o wiele lepsze. Wzmocniony gearbox jest sexi po prostu :) z 9mm łozyskami i stockową sprężyną 120 nie ma w tej klasie cenowej sobie równych. W tej replice jedynym minusem jest lufa stockowa, traci skupienie przy około 40-50m ale to nie droga sprawa do tuningu. Ja swoją kupiłem od kojotów (casg.pl). Spokojnie mogę się odważyć ułożyć taką drabinkę marek replik: Systema > KWA > G&P oraz TM > G&G oraz CA.

 

Popieram

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam G&P. Repliki KWA nigdy w ręce nawet nie trzymałem, więc nawet nie podejmuję się ich porównywać, ale:

- nowe repliki G&P posiadają 8 mm łożyska kulkowe i uważam, że różnica 1 mm nie jest powodem do rozpaczy

- stokowy silnik jest, delikatnie mówiąc, wystarczający. Na baterii sanyo 8,4V i stockowej sprężynie wyciąga 20-21 kulek na sekundę

- siłą rzeczy kablom również nie mogę nic zarzucić, ponieważ mimo pozornej, ekhm- gównowatości, sprawdzają się dobrze, nie grzeją się i nie łamią,

- co do mocy- osobiście uważam, że stock posiada zdecydowanie wystarczającą ilość fps, by się dobrze bawić i nie robić nikomu krzywdy. Chociaż, jeśli komuś mało, to wystarczy wsadzić m120, GB jest do tego przystosowany i nie rozpadnie się po 2 strzałach.

- wykonanie zewnętrzne jest naprawdę rewelacyjne, są to jedne z najlepiej wykonanych replik na rynku i tutaj raczej nikt się ze mną spierać nie będzie, nieprawdaż?

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebujesz repliki solidnej, dobrze wykonanej i równie dobrze działającej prosto z pudła, czy też chcesz replikę wywaloną w kosmos, dla samej świadomości posiadania ;)? Bo różnic w działaniu raczej nie uświadczysz:).

Link to post
Share on other sites

Polemizowałbym...

 

- Wykonanie - niby szkielet ładny a klapkę od hop-up (wyrzutni łusek) otwiera się paznokciem <fail> Poza tym szpary między górą a dołem szkieletu. KWA rozkłada się jak oryginał - jak tak bardzo patrzyć na wygląd.

- Wsadź M140 do G&P z pudła i zobacz co się stanie - opowieści o mocnych bebechach przy KWA 2 gen. są nie na miejscu - osiągnięcie 500fps to wywalenie całego wnętrza GB i tylko single fire <fail>

- Wsadź lipo 11.V 20C i zobacz co się stanie z G&P w serii <fail>

 

Także G&P dla mnie ani wcale jakoś super nie wygląda ani nie ma wnętrzności. Kiedyś G&P było najbardziej pancerne, póki KWA nie wypuściło GB 2GX.

Link to post
Share on other sites

Polemizowałbym...

 

- Wykonanie - niby szkielet ładny a klapkę od hop-up (wyrzutni łusek) otwiera się paznokciem <fail> Poza tym szpary między górą a dołem szkieletu. KWA rozkłada się jak oryginał - jak tak bardzo patrzyć na wygląd.

- Wsadź M140 do G&P z pudła i zobacz co się stanie - opowieści o mocnych bebechach przy KWA 2 gen. są nie na miejscu - osiągnięcie 500fps to wywalenie całego wnętrza GB i tylko single fire <fail>

- Wsadź lipo 11.V 20C i zobacz co się stanie z G&P w serii <fail>

 

Także G&P dla mnie ani wcale jakoś super nie wygląda ani nie ma wnętrzności. Kiedyś G&P było najbardziej pancerne, póki KWA nie wypuściło GB 2GX.

 

Takie bajki wsadzaj dzieciom które miały w rękach tylko cymy.

Moj kolega z teamu w G&P na 9,6v ma rof jak znajomy w kwa na lipo 11v.

Porównywałem obie repliki i G&P jest zdecydowanie ładniejsze od kwa, które z kolei jest bardzo podobne do mojego vfc.

Na pewno często otwierasz swoją emke skoro chwalisz się że otwiera się jak oryginał, ale zrozum że dla większości airsofowców nie ma to kompletnie znaczenia.

Ad springa m140- nie każdy ze swojej emki chce robić parasnajperke, a czytałem że nie jednej osobie w STOCKU poszedł tłok w KWA.

Wiadomo, każdy chwali swoje... :)

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Takie bajki wsadzaj dzieciom które miały w rękach tylko cymy.

 

Podaj stwierdzenie, gdzie napisałem nieprawdę - skoro mi zarzucasz pisanie bajek. Bo jakoś nie widzę konkretów - dlatego kolego na przyszłość dokładniej dobieraj słowa.

 

Otwieranie jak ostra to akurat najmniej ważne dla mnie - wspomniałem, bo nie było to wspomniane - plusem jest, że łatwo w polu można otworzyć replikę jakby coś się działo.

 

Skoro ktoś piszę o mocnych bebechach to ja się pytam jak bardzo - bo to pojęcie względne - dla kogoś mocne bebechy utrzymają M120 a dla mnie mocne bebechy to M150 w stocku. G&P tu wypada bardzo blado....

 

Chcesz się lansować kup sobie G&P i nie obcinaj paznokci do hop up :hahaha: chcesz aby strzelało kup sobie KWA.

 

p.s. tak tłok padł, nawet mi - nie ma rzeczy idealnych - w G&P siada ośka zębatki - nawet po miesiącu użytkowania

Link to post
Share on other sites
Chcesz się lansować kup sobie G&P i nie obcinaj paznokci do hop up chcesz aby strzelało kup sobie KWA.

 

Panowie, przede wszystkim- nie napinajmy się ;).

 

Już wyjaśniam co "poeta miał na myśli" w moim poprzednim poście.

 

Otóż, dla mnie mocne bebechy to takie, które wytrzymują m120 bez zająknięcia na stoku. Więcej mi potrzebne nie było, nie jest i nie będzie, ponieważ jestem zadeklarowanym przeciwnikiem tzw. "chińskiego stocka", czyli mocy z pudła> 430fps. Ale to jest tylko takie moje przekonanie.

Zgadzam się również, że klapka wyrzutnika łusek otwierana paznokciem to pomyłka. Ale jest to pierdoła, która nie wpływa na działanie repliki.

Oczywiście, mogę wsadzić lipo 11,1V do stocka. Ale powiedz mi proszę, po co? Operujesz skrajnymi przykładami, by pokazać jakie "be" jest G&P? W czasach, gdy najpopularniejsze były zwykłe NiCd etc, również nikt nie pakował 12v do stocka, nieprawdaż?

Odnośnie szpar pomiędzy dołem a górą korpusu- mój akurat egzemplarz jest doskonale spasowany. Ale widzałem G&P spasowane gorzej, oczywiście. Weź jednak pod uwagę, że taka sytuacja jest spowodowana specyfiką samego sposobu produkcji WSZYSTKICH niemalże replik Mek na rynku, nie tylko G&P, ale również G&G, CA, KA.

A co do cytatu na górze- pozostawię go bez komentarza, bo jest typową złośliwością, nic nie wnoszącą do dyskusji.

 

Gdybyś kolego Reset dokładniej wczytał się w mojego posta, zauważyłbyś na końcu, że określam KWA mianem "repliki wywalonej w kosmos", co chyba wystarczająco mile połechtałoby Twoje ego ;).

Link to post
Share on other sites

Nie napinam się :icon_biggrin: Każdy ma różne priorytety i czegoś innego szuka w replice. Bardziej mnie zdenerwował Pawelo i jego uwaga, że niby wciskam kit.

Mi zależało na osiągach i mocy a nie wyglądzie - byle nie różowe plastikowe body - takie było założenie. A prawda jest taka, że 6, 12 miesięcy i tak każde body jest porysowane i nie widać kto ma lepiej wykonane.

 

Mam prostą filozofie życia - auto ma dobrze jeździć, telefon dzwonić, replika strzelać. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Mam prostą filozofie życia - auto ma dobrze jeździć, telefon dzwonić, replika strzelać. Tyle w temacie.

W dzisiejszych czasach ludzie wolą by ich samochod/telefon/replika zajebiscie wyglądały, reszta schodzi na drugi plan.

Wcześniej zachwalałeś swoją replikę a psioczyłeś na g&p mimo że ta firma nadal po tylu latach robi najlepsze emki w okolicach 1000zł.

Dlatego powtarzam nie pierdziel, jedyna rzecz którą KWA się wybija to podatność na tuning. G&P to przede wszystkim niezawodność, świetne osiągi w stocku i dopracowane części zewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach ludzie wolą by ich samochod/telefon/replika zajebiscie wyglądały, reszta schodzi na drugi plan.

 

Buahahha leżę - dzięki za poprawienie humoru - ciekawe rzeczy opowiadasz. Drugi plan... tak dobre, nie ma to jak mieć super brykę na parkingu co nie odpala. Pomyśl co piszesz bo tylko idiotę z siebie robisz i nie wypowiadaj się za wszystkich, bo tylko tobie wydaję ci się, że to czy auto jeździ, komórka dzwoni a replika strzela to drugi plan - bo najważniejszy jest wygląd :zastanawia:

 

g&p mimo że ta firma nadal po tylu latach robi najlepsze emki

Odważne stwierdzenie - tak piszesz jakby to był 100% fakt a nie tylko twoje zdanie.

 

Dla mnie temat wyczerpany - bo jak było wspomniane każdy chwali swoje, choć ja nie mam problemu krytykować swoje czy przyznać się do złego zakupu. A niektórzy takie brednie piszą, że aż brzuch ze śmiechu boli.

Edited by Reset
Link to post
Share on other sites

Panowie - sporo G&P i KWA przewinęło się przez moje ręce.

Powiem to, co powtarzałem już dziesiątki razy:

- szukasz czegoś w stocku co po prostu bardzo dobrze strzela - KWA lub G&P (aczkolwiek do G&P bym zajrzał);

- szukasz czegoś co dobrze odwzorowuje oryginał - stanowczo G&P;

- szukasz czegoś pod tuning - obydwie są niezłe, KWA jest w Gen2 lepsze.

 

Ponownie się powtórzę - obydwie marki są bardzo dobre. Ciężko powiedzieć która lepsza - charakteryzują się innymi szczegółami, co czyni je nieporównywalne z obiektywnego punktu widzenia.

 

Panowie, mniej agresji - właśnie ona sprawia że "starzy ludzie", tacy jak ja, rzucają w cholerę ersoft na rzecz innych hobby...

Link to post
Share on other sites

G&P słynie że mają napisy zgodne z oryginałem oraz bardzo dobre odzorowanie oryginał (kolor itp).

Sam osobiśćie bym wolał KWA, nie opłaca mi się płacić za jakieś napisy zgodne z oryginałem (to też nie jest takie tanie - to nie jest tylko cena farby^^)

Aczkolwiek kolega ma G&P i nie powiem że całkiem nieźle strzela, kupił M16 + tuning 1lvl w asgshopie i sprawuje się całkiem nieźle (a broni nie oszczędza, czasami na strzelance potrafi po kilka tys. kulek wystrzelić)

Osobiście bym brał KWA. Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

W moim teamie były, 4 emki G&P i jedna z GB od G&P.

M4CQB wczesna wersja, zginęła przez pęknięty szkielet, potem wszystko zaczęło się sypać.

M16A3 późniejsza wersja 400fps w stocku, dzielnie służyła, styki się popaliły strzelała na semi/auto/safe jak chciała,przed sprzedaniem pół środka poszło....

M16 P&J z GB od G&P 8mm 400fps (pośrednia wersja?), poszły: tłok, głowica tłoka, zębatka, silnik w bardzo krótkim czasie ogólnie kaszana.

M4 RAS II najnowsza wersja, jedna awaria, styki po bardzo długim czasie, służy dzielnie do teraz.

M4 MRE najnowsza wersja, bez awarii służyła dzielnie, potem zjadła tłok i została sprzedana.

 

Trudno mi powiedzieć coś na temat tych replik.

 

Co do wykonania, są wykonane przepięknie, nic nie trzeszczy, farba nie odpada, przyjemnie się trzyma dzięki fakturze chwytów itd. nie spotkałem się ogólnie z tak ładnymi replikami, no chyba że CA :D.

 

Jeszcze dla ciekawostki dodam, że repliki mają dobre systemy HU, przebijają w stocku nie jednego chińskiego kałacha z 450fps.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

ja w tej co pokazałem wyżej wsadzilem tylko m135 guardera wymienilem gumke i mam stabilne 500 fps i moge walić seriami jak trzeba , karabinek ma ponad 6k kulek i nic sie niestało a zasięg ponad 80m , mase mitów powstalo na temat awaryjności i cooloowatości pewnych firm i podzespołów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odświeżam.

Mam pytanie do użytkowników M16 od G&P. Mianowicie jestem skłonny do kupna tej repliki, i chciałbym wiedzieć czy wymiana lufy, gumki i ewentualnie komory na początku, wystarczy aby przez długi czas było zadowalający zasięg( ok50-55m). i skupienie?

 

PS. Mi nie zależy na wyciskaniu jak największej liczby fps tylko żeby to co dostaję w miarę stabilne.

Edited by pietrek1995
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...