Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią NiCd 2000 mAh Firefox


Recommended Posts

Witam, jest problem z tą baterią. Rozładowałem ją i naładowałem 2 razy ładowarką mikroprocesorową. Przy obydwóch cyklach weszło w nią tylko 1500 mAh. Oddałem koledze baterię naładowaną, u siebie sprawdził - pusta, ładował ją ładowarką dołączoną do repliki - nic. Czyżby wadliwa sztuka się trafiła? Z tego co się orientuję na dodatkowe baterie jest gwarancja, mam racje?

Edited by AdameKOSW
Link to post
Share on other sites

Przy bateriach możesz mieć kłopot w reklamacji, bo mogą zawsze powiedzieć, że ładowałeś "do góry nogami" :D.

 

Jedyne, co możesz zrobić to reklamacja i spróbować. Jak porządny sklep to nie powinno być problemów, bo renoma jest ważniejsza od 5 PLN.

Link to post
Share on other sites

nicd osiągają znamionową pojemność po 5 lub 10 cyklach, nie pamiętam dokładnie. Seger poprawi mnie w razie wu ;).

 

z frajerfoxami jest loteria. Przy kilku sztukach które przewinęły się przez moje łapy wystarczyło przepakietowanie aku by zaczął śmigać tak jak trzeba ale gwarancji nie ma, że to pomoże ;P.

Link to post
Share on other sites

jaką ładowarką "mikroprocesorowych" jest mnóstwo. Najpierw pakiet rzeba rozłądowac, potem nałądowac, nie przekraczać 1C podczas formowania ogniw. Poza tym te 1500mAh weszło ale jakim pradem ? Dodatko wartośc 200mAh jest wartościa orientacyjna, w pakiet moze wchodzic 10% mniej lub więcej.

Link to post
Share on other sites

Ale nie cały świat się w tych ładowarkach obraca :P, człowiek do nie dawna ładował baterie tzw "chińskimi prostownikami" i batki rade dawały, przeszedł na coś lepszego i krytyka ;/

 

 

Żeby offtopu nie było :p Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie odnośnie tej baterii ?

Edited by AdameKOSW
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...