Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ARENA vs. ESS NVG


Recommended Posts

Zdarta powłoka antifog? Oddziaływanie promieni UV? Możliwe lekkie uszkodzenia fizyczne?

 

UV - mało istotne... :) Aż tak komukolwiek na tym zależy?

Antifog - to prawda, ale można jakimś magicznym preparatem spsikać.

Uszkodzenia - okej, zwłaszcza jak się promienie słoneczne będą koślawo załamywać, albo będzie ryzyko, że szlag trafi w momencie uderzenia. Jednak pierwsze to kwestia indywidualnego widzimisię, a o drugie raczej ciężko przy szybkach tej klasy.

Link to post
Share on other sites

Parowanie w swoich flakjakach rozwiązałem środkiem do mebli. Tylko zdrapałem z ciemnej szybki taką gładką warstwę (antifog?), nie bardzo wiem kiedy, gdyż nie brałem ich na żadną akcje, co prawda zmian w widoczności nie ma, a zadrapania widać tylko pod światło jednak niesmak pozostaje. No i warto rzucić okiem na ebay-a ;)

 

http://cgi.ebay.com/Arena-FLAKJAK-Tactical-Goggles-Paintball-ATV-GUNS-NEW-K-/400036749927?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d240c6267

 

Pozdrawiam

Edited by Un4rm3D
Link to post
Share on other sites

Może od razu wydłub sobie oczy miast czekać na moment gdy będą musieli Ci wymienić soczewki na syntetyczne?

 

EDIT: Zmiana szyku zdania na:

 

A co Ty z domu bez okularów przeciwsłonecznych na co dzień nie wychodzisz? Taki wrażliwy jesteś na promieniowanie UV?

Edited by Hookie
Link to post
Share on other sites

A co Ty z domu bez okularów przeciwsłonecznych na co dzień nie wychodzisz? Taki wrażliwy jesteś na promieniowanie UV?

Może i jestem wrażliwy, ale skoro prawie do każdych okularów i gogli, nieważne czy sportowych, korekcyjnych, przeciwsłonecznych i taktycznych ładują powłokę chroniącą przed promieniami UV to o czymś to może świadczyć nieprawdaż? A zresztą chcesz oszczędzać kupując tanie używane gogle ochronne tylko dlatego, że są tańsze i niekoniecznie muszą spełniać swoją rolę w 100% to już twoja sprawa...

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Może i jestem wrażliwy, ale skoro prawie do każdych okularów i gogli, nieważne czy sportowych, korekcyjnych, przeciwsłonecznych i taktycznych ładują powłokę chroniącą przed promieniami UV to o czymś to może świadczyć nieprawdaż? A zresztą chcesz oszczędzać kupując tanie używane gogle ochronne tylko dlatego, że są tańsze i niekoniecznie muszą spełniać swoją rolę w 100% to już twoja sprawa...

 

Kolego, czy wszyscy w lecie chodzą w okularach przeciwsłonecznych? Przesadzasz i tyle.

 

ESS NVG to tanie gogle ochronne?... Miejże litość. :(

Link to post
Share on other sites

Kolego, czy wszyscy w lecie chodzą w okularach przeciwsłonecznych? Przesadzasz i tyle.

Wszyscy nie. Ale Ci którzy szanują swoje oczy i chcą sobie oszczędzić problemów w przyszłości używają okularów przeciwsłonecznych. Na tym skończę temat ochrony oczu przed promieniowaniem UV.

 

ESS NVG to tanie gogle ochronne?... Miejże litość. :(

Ty także miej litość dla mnie i innych i przeczytaj sobie jeszcze raz DOKŁADNIE cały temat. Bo z tego co ja wyczytałem to mowa była o używanych ESS NVG za kwotę około 40-50 złotych, czyli biorąc pod uwagę ile kosztują nowe lub używane w bdb stanie, pewnie bardzo mocno zużyte egzemplarze. I kij z tym, że nie będą miały tej nieszczęsnej powłoki UV i antifoga, ale szyby mogą być na tyle zużyte/mogą mieć pozornie drobne uszkodzenia, że nie będą wystarczająco bezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy nie. Ale Ci którzy szanują swoje oczy i chcą sobie oszczędzić problemów w przyszłości używają okularów przeciwsłonecznych. Na tym skończę temat ochrony oczu przed promieniowaniem UV.

 

 

Ty także miej litość dla mnie i innych i przeczytaj sobie jeszcze raz DOKŁADNIE cały temat. Bo z tego co ja wyczytałem to mowa była o używanych ESS NVG za kwotę około 40-50 złotych, czyli biorąc pod uwagę ile kosztują nowe lub używane w bdb stanie, pewnie bardzo mocno zużyte egzemplarze. I kij z tym, że nie będą miały tej nieszczęsnej powłoki UV i antifoga, ale szyby mogą być na tyle zużyte/mogą mieć pozornie drobne uszkodzenia, że nie będą wystarczająco bezpieczne.

 

 

Ad 1. Jak uważasz. ;) A Ci co się jeszcze bardziej szanują w ogóle nie strzelają do siebie plastikowymi kulkami 6 mm. ;)

 

Ad 2. Jakbyś lepiej znał to forum to byś już przeczytał co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście opisów pochodzących od osób, które u zielonej pantery je kupiły i są zadowolone. Parowanie jest zawsze kwestią antifoga. Parować mogą i najlepsze gogle - wszystko zależy od tego jakie kto ma ciało i organizm. Ale jeśli uważasz inaczej to w porządku - nie zależy mi na tym, żeby cię do czegokolwiek przekonywać. A jeśli na podstawie ceny oceniasz jakość... To faktycznie wszyscy zapewne w twoim mniemaniu powinni śmigać w goglach za pierdyliard złotych, bo tylko te zagwaranują bezpieczeństwo. Okulary Uvexa są w podobnej cenie, a jednak się je poleca. Dziwne, nie?

 

 

 

@Un4rm3D: mówię tylko, że ebay się w Polsce nie przyjął, bo Allegro miało silniejszą i już ugruntowaną pozycję. :)

Link to post
Share on other sites

@Un4rm3D: mówię tylko, że ebay się w Polsce nie przyjął, bo Allegro miało silniejszą i już ugruntowaną pozycję. :)

 

Z tym się zgodzę, jednak stwierdzenie że w Polsce to ebay był jak allegro nie bardzo się zgadza :wink:

 

Żeby nie karmić OT, to odnośnie gogli. Oba modele są wysokiej jakości i z obu będziesz zadowolony. Flakjaki mają o tyle dobry system wentylacji, że to nie jest gąbka i można go wyjąć i później włożyć spowrotem. ESS-ów szczerze mówiąc nie miałem, ale raczej też będziesz zadowolony. Jeżeli chce Ci się ściągać flaki z szatanów to weź flaki, jak nie to bierz ESS-y od zielonej pantery, przynajmniej moim zdaniem ;)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...