Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ARENA vs. ESS NVG


Recommended Posts

Zakupiłem te gogle i mogę szczerze wszystkim polecić. Są wytrzymałem i w ogóle nie parują a strzelałem się w deszczu w temperaturze 7 stopni gdzie wszystkie bolle i inne gogle parowały masakrycznie to u mnie na szybkach jedynie para się skropliła i potem to wyschło.

Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych to są moje pierwsze gogle i czy mogę umyć szybkę od zewnątrz czy to zmyje antifoga?

Edited by [SMA]Michael
Link to post
Share on other sites
Michael' timestamp='1295112697' post='1460666']

Zakupiłem te gogle i mogę szczerze wszystkim polecić. Są wytrzymałem i w ogóle nie parują a strzelałem się w deszczu w temperaturze 7 stopni gdzie wszystkie bolle i inne gogle parowały masakrycznie to u mnie na szybkach jedynie para się skropliła i potem to wyschło.

Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych to są moje pierwsze gogle i czy mogę umyć szybkę od zewnątrz czy to zmyje antifoga?

Zaraz, widzę ty pewną nieścisłość: kupiłeś gogle, ale jakie? ESS czy Areny?

Jeśli kupiłeś te używki ESS to pewnie i tak już warstwa antifoga jest zdarta, można więc spróbować przetrzeć i spryskać nowo zakupionym antifogiem (do dostania w sklepie z okularami korekcyjnymi)

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Właśnie do mnie dotarły ESS NVG z allegro za 41zł

 

Co do wrażeń:

 

Gąbka na wywietrznikach jest w stanie nie naruszonym (jest tylko jedna szczelina wielkości ok. 3mm)

Wizjer balistyczny przyciemniany jest w najgorszym stanie, wygląda jakby ktoś na nim gwoździem rysował po wew. stronie

Wizjer balistyczny bezbarwny jest w stanie prawie idealnym

 

Co do anti-foga: ludzie skąd pomysł, że tak łatwo da sie pozbyć tej powłoki?!

U mnie w obu wizjerach jest obecna, tylko po tym gwoździu wydaje się odrobinę naruszona.

 

Więc ogółem mówiąc: praktycznie nowe (tak wyglądają) oprawki, wizjer przezroczysty w stanie b. dobrym, przyciemniany gorzej, ale za 41zł... Cena wymarzona!

 

Dodam, że nowy wizjer na Specshopie kosztuje 85zł więc i tak jest się na plusie.

Edited by Witcher55555
Link to post
Share on other sites

Kupiłem miech-dwa temu essy nvg od zielonej pantery za 48 zł i jest jeszcze lepiej niż u kolegi wyżej, części optyczne bez jakichkolwiek uszkodzeń. Jedyne dwie wady to pył w skarpecie i trochę zmechacony kawałek gumy trzymającej gogle na hełmie :P

 

Skoro demobil, to oczywiste, że to loteria.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Kolega w podobnej cenie wyrwał z 2 szybkami, też od ZP. Tylko parują jak jasna cholera. Same szybki są w stanie bdb, jednakże problem jest z powłoką antifog. No i musiał wydmuchiwać iracki piasek z nich ;)

Link to post
Share on other sites

Również kupiłem te gogle od wspomnianego użytkownika i szczerze nie rozumiem tych herezji na pierwszej stronie tematu. Z gogli jestem bardzo zadowolony, obie szybki igła a w razie czego nowa szybka tylko 60-70 zł... Z parowaniem nie mam większego problemu, generalnie nie mam nic do zarzucenia. Nazwanie ich tanimi i słabymi goglami to czysty idiotyzm. To że używane można dostać tak tanio nie oznacza że nie spełniają norm bezpieczeństwa. A szybkę jak już wspomniałem można tanio wymienić, jeżeli natrafimy na wadliwą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...