Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marpat czy Multikama?


Recommended Posts

Witam. Mam mały problem. Mianowicie co będzie lepsze na nasze polskie lasy: marpat czy multikama? Oczywiście obydwa mundury kontraktowe. Powiem też że lasy jakie otaczają moją miejscowość i pobliskie tereny to bory sosnowe, lasy iglaste, wąwozy, i lasy mieszane. Jeżeli dałem temat w złym dziale to prosze o przesunięcie. Z góry dzięki za wyrozumienie :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

To zależy. No i jeszcze jedno - Multicam czy Multikama? To niby podobne kamuflaże, ale jednak różniące się. Ten drugi to kopia tego pierwszego stworzona przez firmę Kama. Jeżeli nie bawisz się w żadne rekonstrukcje, tylko kierujesz się wygodą i funkcjonalnością - poleciłbym MARPAT. Pomimo tego, że sam wybrałbym MC (kwestie wizualne no i poniekąd uniwersalność), to MARPAT powinien lepiej sprawdzić się w ciemnych lasach.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

CB CB'owi nie równy. Nie używam dużo szpeju w tym kolorze, jedynie plecak Camelbaka i kiedyś Alty. Jeżeli chodzi o samą Cordurę, to CB Camelbaka jest przepiękne, a dodatkowo sprawdza się wszędzie. ;)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie MARPAT, chociaż Multicam i jego pochodne (w tym MultiKAMA) mogą lepiej sprawdzać się w CQB.

 

W kwestii oporządzenia, jesli nie masz w planach klasycznej kamizelki zintegrowanej a raczej pasoszelki lub chestrig to CoyoteBrown sie nada.

Dobrze z Marpatem komponuje się szpej w kolorze oznaczanym jako Khaki produkcji Tasmaniana lub Flyye - polecam, sam używam do Marpata, Multicama i nawet UCP.

Link to post
Share on other sites

w ostateczności może gunsmoke, ale jeszcze nie widziałem by mieli.

Trochę ponad miesiąc temu widziałem jeden, ale upewnij się, że plecak w takim stanie Ci pasuje.

 

Wracając do tematu to do CQB kamuflaż wg mnie nie ma zbyt dużego znaczenia, na 10m musiałbyś mieć czapkę niewidkę żeby się ukryć. Do ciemnego lasu polecałbym marpata, ale z doświadczenia wiem, że multicam też nie jest zły, a wydaje się być bardziej uniwersalny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...