Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Róźnice w poszczególnych broniach


Recommended Posts

1Czym się różni karabin cm 031 od cm 031b?

2Czym się różni karabin cm 028c od cm 028u? Tylko kolbą? Która lepsza?

3. Jeżeli różnice są niewielki w replikach, którą byście wybrali? 031, 031b, 028c, 028u, 0,28a tactical ?

4. Czy kupując replikę, muszę kupić dodatkowo jakieś smary itd.? Albo inne rzeczy które przedłużą "żywotność" repliki.

5.Czy jest jakaś różnica ABS od plastiku?

6.Czym się różni typ akumulatora? Na taiwanie widzę 3 typy stick, large i ministik.

 

Chcę wciągnąć w tą zabawę, kilku kolegów, jeden nie ma zbyt dużych funduszy. Czy ma jakieś szanse z shotgunem? Aktualnie, które są wytrzymałe i w miare celne? Tylko, żeby nie miały za dużo tych fpsów, bo w CQB z shotgunem ma większe szanse, niż w lesie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Wewnętrznie jest to ta sama replika, wersja B ma jedynie krótszą lufę, ale nie na tyle, by robiło to jakąś istotną różnicę.

2. Tylko kolbą. Kwestia preferencji, ja wybrałbym C z tych dwóch.

3. CM.028A. Jest najtańsze, ma RISy i kolbę, w której zmieścisz akumulator.

4. Nie. Przez pierwszy rok lepiej nie rozbieraj repliki (jeśli nie jesteś zbyt obeznany w tym), chyba, że coś się posypie.

5. Tak, ale w przypadku ASG raczej te nazwy są zamiennie stosowane. Jeśli pytasz o te Cymy, to w ich wypadku jest bez znaczenia, czy pisze plastik, tworzywo czy ABS.

6. Mini i Large to wielkość ogniw (lub wielkość wtyczki, też występują wtyczki Mini i Large), a Stick to kształt akumulatora, przystosowany między innymi do kałachów, które nie mają kolby stałej.

7. Ma szanse z shotgunem. Jeśli wszyscy zaczynacie w podobnym czasie, to oczywiście będzie miał sporo mniejsze, ale nadal będzie w stanie z Wami konkurować. Natomiast jeśli kilka miesięcy pobiega z shotgunem, a potem przeniesie się na elektryka...

Shotguny w chwili obecnej - firma GA. Niski FPS i całkiem przyjemna konstrukcja.

Link to post
Share on other sites

1. Wewnętrznie niczym, nieznaczna długośc lufy, to jednak ten sam mechanizm.

2. Tak, tylko kolbą. Lepsza? weź tą, która Ci się bardziej podoba.

3. To w zasadzie ten sam mechanizm, różnica w wyglądzie zewnętrzym, tutaj większą rolę gra Twój gust - osobiście preferuję tradycyjne cm028, ewentualnie cm031 ale to już zależy tylko od Ciebie :)

4. Gb jest jako tako nasmarowany stockowo, na początek warto wymienic gumkę hop up (wydatek około 30-40zł, założą w sklepie za darmo) co polepszy nieco skupienie i zasięg. Żywotnośc może polepszyc wymiana łożysk, sprężyny na słabszą, prowadnicy sprężyny, na początek nic nie jest konieczne. Nie strzelaj nieskończonymi seriami.

5. ABS to plastik, nieco wytrzymalszy.

6. Large i mini to rodzaje wtyczek.

 

 

pamiętaj o ochronie oczu.

Pozdrawiam

 

 

EDIT: wyprzedzony.

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

Shotgun jest bardzo dobrą repliką zarówno na początek, jak i dla kogoś z większym doświadczeniem. Najlepiej jakby twój kolega dorwał gdzieś AGM003. Ja mam takiego i konkuruję z elektrykami 500+ fps. Być może na allegro się jeszcze znajdzie jakieś używki. Przeglądaj nasz komis, ostatnio widziałem AGMa w jakimś ogłoszeniu.

Co do reszty, koledzy już ci wyjaśnili wszystko.

Link to post
Share on other sites

Do 400 zlotych to szczerze moge ci polecic mp5 kurtz to: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=22_31&products_id=385 lub http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=22_31&products_id=764 . Zbrojwnia pisze ze czekają na dostawe- może napisz do nich i zapytaj kiedy planują to miec. Jesli chcesz replike dla siebie do CQB i bedziesz mial juz "dużego" kałacha to weź jakiegos małego- zaletą tego jest uniwersalność baterii i magazynków oraz koli jak bedziesz mial.

Link to post
Share on other sites

I proszę na allegro o wskazanie porządnych gogli za ok.50zł Za kupimy ich kilka sztuk z kolegami. Najlepiej jakby były sprawdzone

Co do gogli, to nie bardzo wiem co można polecić do 50zł. A jeżeli chodzi o ochronę oczu to sprawdzone i godne polecenia będą okulary UVEX I-vo. Ich cena waha się w przedziale 30-40zł. Używam ich już dłuższy czas, są wygodne i co ważniejsze wytrzymałe. Jest masa tematów o tych okularach jak jesteś ciekawy innych opinii.

Pozdrawiam.

 

Link:

http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-9160-275-najtansze-w-allegro-i1397699522.html

Link to post
Share on other sites

I proszę na allegro o wskazanie porządnych gogli za ok.50zł Za kupimy ich kilka sztuk z kolegami. Najlepiej jakby były sprawdzone

 

ESSy polecam od zielonapantery. Właśnie doszły. Szybki lekko porysowane ale pancerne. Reszta w stanie świetnym. Za 40-45 można wyrwać spokojnie używki.

Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar kupić koli?Może lepiej dorzuć tą kasę do repliki...rękawiczki na początek dobre.okulary ok,hełm...na początek może być.Popatrz jeszcze na "kevlary"na allegro(więcej Ci osłonią) albo MICH-y.

Przy zakupie repliki wymień gumkę HU na sylikonową.

Link to post
Share on other sites

Ok to ja Ci powiem wymagania co do repliki.

Budżet na ową replikę to 600-650zł.

 

Moje wymagania/oczekiwania

 

Prędkość wylotowa, ok. 360-380fps nadająca się do CQB jak i lasu.

Wykonanie: FULL MEATAL jakbym taki znalazł było by miło, jednak jeżeli nie to może być metal +trochę ABS-u

 

Jakieś propozycje? NP. Z taiwana, ale z innych też mogą być.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy to 360-380fps nadaje się do cqb?

 

W większości środowisk maksymalna dopuszczona prędkość wylotowa na kulce 0.2 do cqb to 350fps. W niektórych 330, gdzieś było chyba 300.

 

Moim zdaniem pomysł jednej repliki do cqb i do lasu jest niezbyt trafiony, jeżeli jednak chcesz się tego trzymać, to pamiętaj o maksymalnej dopuszczonej w Twoim środowisku prędkości kulki w cqb. I nie tylko dlatego, że takie są zasady. Trafienie z małej odległości naprawdę potrafi boleć, a czasem zrobić krzywdę. Ja bym nie chciał koledze rozwalić zęba ani wbić kulki pod skórę. Miałem przyjemność dostać z kilku metrów serię z 450-fpsowej repliki w twarz (szczęka, wargi i policzek) i nie było to przyjemne doznanie.

 

Upewnij się najpierw, czy będziesz miał okazję grać w cqb, gdyż są rejony, w których o taką miejscówkę jest naprawdę ciężko. Jeżeli wiesz, że będziesz grał i w lesie i w budynkach, to proponuję kupienie gazowej beretty STTI z taiwanguna oraz normalnej repliki głównej, z której w budynkach nie będziesz strzelał. Beretta posłuży za replikę boczną i do cqb.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS I NIE OSZCZĘDZAJCIE NA OCHRONIE OCZU. Polecam OCHRONNE (bo nie wszystkie takie są) gogle firm ESS i Bolle. Na allegro u użytkownika zielonapantera są ESSy w bardzo przystępnych cenach z tego, co pamiętam.

Link to post
Share on other sites

MP5 mają krótką lufę, co może ci dokuczać w lesie. Jeśli chcesz kupić gaziaka do budynków, to bierz AK.

v3, v2, v7 itd. różnią się tylko budową zewnętrzną, by umożliwić umieszczenie w korpusie. To jak dobry jest gearbox zależy od jego wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Niektóre Bronie są niskie, inne wysokie. Niektóre Bronie są grube, inne szczuplejsze. Niektóre Bronie są rude, inne blond, czy też szatynki... Długo tak można jest wiele różnic, ale najlepiej będzie jak skupisz się na charakterze, bo to najważniejsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...