Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] Glock 17 (seria KSC-KWA)


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pistolet otrzymałem wczoraj jest to mój pierwszy gaziak i muszę przyznać, że był to trafny wybór.

Wcześniej miałem zamiar kupic tego glocka tylko w wersji ksc ale zdecydowałem się na ten medel, a brak napisów na korpusie nie jest dla mnie aż tak ważny żeby płacić za to 200 zł więcej.

Pistolet robi wrażenie bardzo solidnego, nic nie trzeszczy, wykonany jest bardzo dobrze.

Blow back kopie dość mocno, pistolet porównywałem do beretty tokyo marui i beretty ksc-kwa i muszę przyznać że strzela trochę mocniej od nich.

Jedno ładowanie gazu starcza na około 2,5 magazynka jak na razie nie wystepuje efekt syfonu.

Za tą cenę nie ma chyba lepszego gazowca.

Polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Powiem tyle, że w instrukcji mojej beretki z TMa też zalecają ten gaz, ale stosuje od dłuższego czasu zwykły green gas i nic sie nie stało po wystrzeleniu kilku tys. kulek. Generealnie hfc 134a jest słabszy od green gasu i niby łagodniejszy dla guna, ale nie wiem ile kulek trzeba wystrzelić by ta różnica mocy się odbiła na bebechach pistoletu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Glocka 18C, ale z KSC i przyznam, że nie strzelałem z lepszego gaziaka, może z Colta za ponad 1000 zł, ale to już inna historia. Seria z KWA to prawie to samo co z KSC więc nie powinny odbiegać zasięgiem. Ja jak najbardziej polecam rodzinę Glocka. A co do gazu to słyszałem tylko o jednym wypadku przy stosowaniu green gazu i to w Western Arms (nie wiem czy prawidłowo napisałem).

 

Pozdrawiam

Szpadel

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Glocka (KSC-KWA wziąłem dziś na strzelanie, sam nie wiem po co, bo temperatura było poniżej zera (ok. -2 st. C). Wystrzeliłem ok. 3-4 magazynków, typowo rekreacyjnie, bo w walkach używałem AEG-a. Pistolet cały czas był wystawiony na działanie niskiej temperatury podobnie jak butla z której uzupełniałem gaz. Efektu syfonu nie stwierdzono, pomimo szybkich serii strzałów następujących po sobie. Problem z syfonem pojawił się w drugim Glocku z dokupionym metalowym zamkiem.

Zasięg i celność pozostawiały trochę do życzenia, ale w pomieszczeniach nie byłoby z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Glocka 17 (KSC-KWA) z oddzielnie dokupionym metalowym zamkiem. Dodatkowo dokupiłem wzmocnioną sprężynę powrotną, (wg. wskazówek z MG).

No i zaczęły się jazdy - metalowy zamek i wzmocniona sprężyna:

- z broni sampowtarzalnej robi się broń samoczynna.

Szczególnie przy pierwszym strzale, zamiast ognia pojedyńczego "klocek" potrafi wypluć serię trzystrzałową. Po takim zabiegu strzela normalnie. Czasami zdarza się mu oprócz wspomnianych wyżej "wyskoków" zrobić syfon.

Z kolei zestaw - metalowy zamek i standardowa sprężyna:

wszystko OK, broń działa tak jak powinna, żadnych syfonów, itp.

Jedną z zauważalnych różnic między standardowym plastykowym zamkiem a zamkiem metalowym, jest szybkostrzelność na mrozie (tzn. w temp ok. 0 stopni.)

W broni z plastykowym zamkiem szybkostrzelność jest większa (wynika to oczywiście z mniejszej bezwładności plastykowego zamka).

Następną zauważalną różnicą jest gazożerność wersji z metalowym zamkiem. W tych samych warunkach (tzn. ok 0 st C) kolega, który ma wersje z plastykowym zamkiem mógł wystrzelić 2 magazynki, u mnie przy strzelaniu 2 magazynka wyraźnie kończył się gaz.

Standardowa sprężyna wystarcza, nie trzeba mocniejszej, chyba, że ktoś zamontuje sobie zawory o większej przepustowośći.

 

Czyli podsumowując zalety i wady metalowego zamka:

+ waga!!!!!!!!! ( tu puryści mogą narzekać, że wagą przewyższa wersję "ostrą".

+ dzwięk ryglowania zamka :)

+ takie same numery na zamku i na szkielecie.

+ realizam wyglądu :)

 

- koszty (zamek kosztuje prawie tyle co replika broni).

- trochę wyższa gazożerność.

- brak oznaczeń fabrycznych na samym gunie, oprócz tabliczki z nr seryjnym pod lufą.

 

Mimo wszystko polecam zakup metalowego zamka. Szczególnie zajedwabiście wygląda występ ryglowy lufy, który się wyciera od współpracy z zamkiem i wychodzi metal z pod warstwy farby.

Link to post
Share on other sites

Otóż sprawa tyczy sie wystrzeliwania 2 kulek naraz z Glocka 17.

 

Więc, pierwszy magazynek został wystrzelony po 4 naciśnieciach na spust (kulek było 8 w magazunku), z drugim nie było owiele lepiej. Dopiero za 4-5 zauważyłem poprawe, jednak nadal nie jest idealnie :(

 

Co teraz mam począć??

Czy może to być wina nadmiernego nasmarowania ??

Link to post
Share on other sites

Posiadam również Glocka tylko wersję KSC z metalowym zamkiem i nową sprężyną . Powiem tak nie kupujcie metalowego zamka do Glocka bo zrobicie z guna gówno . Czasami lecą 3 kulki czasami 2 a czasami się poprostu zamek nie domyka (nie wraca do początkowej pozycji) ,po pierwszej strzelance wymieniłem na stary zamek i chodzi jak miodzio ..

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jakoś tydzień temu byłem na strzelance z moim Glockiem.

Warunki atmosferyczne pozostawiały wiele do życzenia- temperatura wynosiła około 8 C, przez cały czas siąpił deszcz.

Przez cały dzień zabawy zanotowałem jedno zaciecie, problemy były tylko z zasięgiem. Ów zasięg wachał sie od 20 metrów do 35.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Kilka uwag po paru miesięcznym użytkowaniu.

 

Plusy:

-oszałamiający stosunek ceny do jakości

-spory zasięg; skuteczny około 25-30 metrów.

-Prawie nie zniszczalny :)- strzelałem z błotem w środku :|

-Ładnie działający Blow-Back

-Bardzo dobry magazynek- po pół roku użytkowania nie ma problemów z trzymaniem gazu.

-Brak syfonów, przez co można strzelać bardzo szybko :-)

-Bardzo dobrze leży w dłoni, leworęczni strzelcy nie będą mieć problemów z obsługą tego pistoletu.

-Dość oszczędny, jedno załadowanie gazem wystarcza na wystrzelenie około 2 magazynków.

-Broń bardzo celna.

-Łatwy do czyszczenia.

 

Minusy:

-Podczas deszczu jego zasięg spada do 15-20 metrów.

-Hop-Up potrafi różnie działać, zdarza się to spontanicznie, ale się zdarza. :-)

-regulowana szczerbinka. Uwaga trzyma się dość słabo (przynajmniej u mnie), może wypaść

To na razie tyle, jak coś mi się przypomni to dodam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Glocka posiadam od początku zimy i polecam go zdecydowanie. Naprawde warto wydać te 320 złoty. Tak jak napisał książe brak syfonów, szczelny mag,celny ,dobre wykonanie :D . Zimą budził grozę wśród panów z AEGami :P :wink: Jedynym minusem jak dla mnie jest regulowana szczerbinka.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...