Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Znudziło mi się strzelanie z wiatrówki do celu i zastanawiam się nad ASG.Po przejrzeniu masy tematów zdecydowałem się prawie na JG G36C. Interesuje mnie bieganie po lesie ( w budynkach duszno ;) ) i stąd pytanie Czy wersja C będzie dobra do lasu czy lepiej innej wersji poszukać? Może co innego zaproponujecie (kalach Cymy odpada bo mi się nie podoba)

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję z dwójnogiem i z lunetą 3x, jestem z niej bardzo zadowolony. Optyka dobra(ale to chyba zeleży od egzemplarza), dwójnóg też świetna sprawa. Na początku trzeba się trochę namęczyć z lunetą(trzeba się nauczyć celować-po miesiącu już jest luz), ma dosyć mały okular. Generalnie z repliki jestem zadowolony:)

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam wersję C z adapterem magów do m4 i wysuwaną kolbą. Replika służy mi lekko ponad rok i po niewielkim tuningu wyciągnąłem z niej ok 420fps i rofa na batce 9.6 20 kulek/s. W optykę nie inwestuję, bo uważam że służy ona tylko do lansu(moje zdanie). Z tą bronią latam po lasach, rzadko po budynkach, ale spisuje się rewelacyjnie. Jedyne co mnie drażniło to zacinka kulek w komorze Hop Up ale zmiana kulasów na G&G załatwiła sprawę(zresztą do precki to jedna z najlepszych kulek). Polecam dla osób, które nie lubią mieć długiej broni.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Polecam najzwyklejszą wersję K z szyną bardzo dobra do lasu. C też się nieźle spisuje w terenie ale w tym przypadku raczej zależy od egzemplarza. W moim odczuciu jeśli weźmiesz wersję K to będziesz miał coś pomiędzy karabinkiem szturmowym a karabinem wsparcia. Sam z tym biegam, Polecam i Pozdrawiam. :wink:

Link to post
Share on other sites

Mam wersję K z optyką z tego powodu, że taka mi się bardzo podoba. Nie zmienia to faktu, że taka optyka jest znacznie mniej wygodna niż byle jakie 3-9x40 z Gamo.

 

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, to bierz wersję K z szyną RIS. Najbardziej uniwersalna. Do stockowej repliki luneta raczej się nie nada, choć to też kwestia preferencji.

 

Na Twoim miejscu używałbym mechanicznych przyrządów celowniczych. Jeśli chcesz optykę, to kolimator zamknięty. A jeśli planujesz robić tuning, to krótki kolimator otwarty, np. kopię Waltherowskiego MRSa (niestety, nie mam pojęcia jak ten kolimator się w rzeczywistości nazywa, jeżeli w ogóle istnieją jakieś jego odmiany na broń ostrą). Dlaczego taki? Po zastosowaniu montażu na lunetę z szyną RIS na górze jesteśmy w stanie używać zarówno kolimatora jak i lunety naraz. A jest to naprawdę wygodne, zwłaszcza dla precyzyjnej repliki szturmowej. Drugie rozwiązanie to ACOG z kolimem na górze. Jeśli planujesz repliki używać tylko w lesie i od razu chcesz tuningować - luneta 3-9x40, a potem ewentualnie koli na nią. Jejku, można by tak pisać bez końca, jest tyle opcji, które zależą tylko od preferencji własnych.

 

W każdym bądź razie wg mnie powinieneś wyjść od Giety w wersji K z szyną montażową.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...