Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"spręż " MP5A3 TM zmiana sprężyny na jaką ???


Recommended Posts

witam

posiadam mp5 a3 TM ,chciałbym wymienić seryjną sprężyne na mocniejszą,wiem że musiałbym oddzielić "stockową: od tłoka ale to nie problem,

mam pytanie : czy moge zamienic tą spręzyna "stockową" na spręzyne np . PDI 170% lub systeme m120 (no one są chyba do AEGów tylko ???? ),chodzi mi o to czy parametry takie długość (mozna ew. przyciąć ) średnica zewnętrzna i wew ,będą takie żeby wcisnąć jakoś którąś ze spręzyn na miejsce seryjnej ??

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

widze że temat podmiany sprężyny to jakieś "tabu" na tym forum albo nikt tego nigdy nie robił (wątpliwe) albo to jakiś przester z innej bajki,jutro przychodzi do mnie sprężyna PDI od "elektryka" będe próbował ją upchnąć w moim mp5 ,zdam relacje

Link to post
Share on other sites

no i podmieniłem

zero problemów w przypadku spręzyn 150 PDI identyczne wymiary

troszke podparcie wzmocniłem i nic poza tym

oj wali ostro :)

tak na oko jakies 20-30% mocniejsze uderzenie ma

no i jakies 6-8 m większy zasięg

uważam że warto za 40 zł inwestycji ale wali "zdrowiej" aż miło

ps. przestała brzęczeć spręzyna (cecha charatrkerystyczna dla mp5 a3 TM)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja się matrwię o żywotnośc Twojej Mp5, napisz więc za jakis czas czy replika dalej działa, bo jeśli bedzie wytrzymywała takie obiążenie to też uważam ża opłaca się zainwestować, a jeżeli nie wytrzymie to powinienieś ostrzec innych maniaków przed powielaniem Twojego błedu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

hmmmm

naprawde nie widac żeby ta spręzyna robiła jakies wieksze wrazenie na podzespołach mp5 ,jestem po sotrej strzelance wywalilemchyba z 300 kulek i zadnych efektow ubocznych

tylko niektorzy bali sie wychylac bo pdi 150 naprawde rypie az milo ,kolego z druzyny ma stockowe mp5 i strzelalismy do kartonu oddalonego okolo 15 metrow u niego co 5ta kulka nie chciale przejsc przez pierwsza warstwe ,hehe moje przelatywaly wszystkie przez pierwsza i wyraznie wbijaly sie w druga :))

zobaczymy jak bedzie dalej z wnetrznosciami moejej mp5 ale naprawde nie slychac ani nie widac zeby bylo cos nie tak

nawet nie czuc wyraznego wzrostu sily potrzebnej do przeladowania

Link to post
Share on other sites

czy możesz sie podzielić z nami jak pszeszedł twoje testy twój gun bo ja bym sie bał wsadzać sprężynę od elektryka bez wzmocnienia bebechów (dorobienia cześci z metalu np tłok głowica tłoka nowa sprężyna) a i czy w tej mp5 tłok nie jest na stałe połączony ze sprężyną??? A i BARDZO prosze o napisanie czy karabin nie ma śladó zużycia po wsadzeniu tej sprężyny!!!!!!

Link to post
Share on other sites
zdaje mi sie że tej od eagów nie byłbyś w stanie ręcznie ścisnąć (czyt - przeładować)

oj mylisz sie mylisz :)

ja też tak myślałem dopóki nie zrobiłem xperymentu - przełożyłęm sprezyne od aega (130%CA) do mp5 uhc i vice versa. efekt?

mp5 uhc strzelało marniutko na pare metrów, a aeg nie miał siły naciągnąć spręzyny :wink: :P

sprezyna w aegu i springu :wink: jest takiej samej długości i ma tyle samo zwojów ale jest dużo "miększa" ale że jest w GB mocno ściśnięta to robi swoje. sprezyna w gunie sprezynowym jest bardzo twarda i duuużo mocniejsza od aegowej :wink:

Link to post
Share on other sites

jak juz pisalem

spręzyna od AEG'A jest identyczna wymiarami,średnica zewnętrzna wewnętrzna jest taka sama jak w MP5 TM ,długości spręzyn są rózne np .pdi 150 ma 175 mm stockowa MP5 TM ma 180mm czyli prawie żadna roznica ,po wlozeniu scisniecie jest identyczne jak na stockowej,przeladowuje leciutko cięzej

-srednica zwoju jest wieksza z tad jest jej wieksza twardosc

nie wiem jak w innych "sprezynach" od marui czy HFC ale moje MP5 ma parametry sprezyny jak powyzej

szykuuje juz nastepna niespodzianke moejej MP5'tce :) guarder sp150 w aegu daje okolo 490fpsów

nie bede narazie pisal co zrobilem zeby moj "sprezynka" sie nie rozleciala ale jak skoncze modyfikacje i przetestuje dokladnie maszynke to opisze naq forum co i jak

Link to post
Share on other sites

DZIEKI za odpowiedż ja poczekam i zobacze..... może rzeczywiście warto?? :twisted: ale na razie jestem do tego sceptycznie nastawiony . Może jeszcze ktoś próbował wsadzać sprężynę od elek. do sprężyny?? Jeżeli tak to prosze o wypowiedzenie sie !!!! Bede wdzięczny za każdą odpowiedż THX :wink:

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz :

wstawiłem spręzyne PDI 150 (od AEGA!!! ) i mój mp5 wyraznie mocniej strzela,(mam porównanie do identycznego ze stockową spręzyna) ,przeładowuje sie tylko lekko mocniej

strzela około 8-9 merów dalej (chodzi mi o zasięg skuteczny !! )

nie znam wymiaró innych spręzyn UHC czy HFC ale podam wymiary spręzyny PDI 150 (takie same jak stockowe MP5 Tokyo Marui)

srednica wew :11.5 mm srednica zew : ~15 mm długośc 175mm

jeżeli ktoś rozbierze swoją broniech zmierzy te parametry i juz bedzie wiedział czy moze wstawic spręzyne taka od AEG'A

druga sprawa to jej sztywnosć 150 PDI jest sztywniejsza od stockowej MP5 Marui,nie wiem jak inne (uhc , hfc) maja sie w stosunku do PDI

w tej kwestii nie pomoge

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Mam już sprężynę(CA 170% odpowiednik PDI 150%), jest trochę krótsza, ale nie to jest głównym problemem.

Nie mogę oddzielić starej sprężyny od tłoka.

Nslfun pomóż, wysyłałeś mi mailem ze schematem, ale i tak nie mogę jej wyjąć.

Po co są te małe otwory na górze i na dole tłoka? F1 PLZ !!! :wink:

Link to post
Share on other sites

Jednak da się wyjąć;)

Sporo się namęczyłem(moja było mocno przytwierdzona do przodu tłoka, nie obyło się bez wiercenia- w moim przypadku).

Naciąga się w miarę lekko(CA 170%, ma 150mm jest to akurat, nie trzeba jej upychać.) .

Wreszcie nie ma tego brzdęknięcia:D

Jeszcze zobaczymy jak się sprawuje w terenie. Ale to za jakiś czas, bo w sobotę jadę na przysięgę brata, a kulki przyjdą mi w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites
srednica zwoju jest wieksza z tad jest jej wieksza twardosc

sorry że sie wtrącam ale głupoty pierdzielisz

im większa srednica sprężyny tym mniejsza jej moc

 

ma 150 mm jest to akurat, nie trzeba jej upychać

to tam jakby masz sie czym martwić prawdobodobnie, chyba że spręzyna jest krótka ale bardzo mocna. W moim MP5 żeby wsadzić sprężyne musze ją ścisnąc o pare cm (i tak powinno być).

Link to post
Share on other sites

im większa srednica sprężyny tym mniejsza jej moc

Nie wiem jakimi pojęciami tu operować (średnicami, nie średnicami), to powiem łopatologicznie średnicę spreżyny uznajmy za wielkośc w jaką się wciśnie palca np. wciśniesz małego palucha to średnica jest mała, wciśniesz dużego to średnica jest duża. To tyle słowem wyjaśnienia. A teraz niestety muszę Ci Xychu powiedzieć, że to ty chyba piiiip farmazony to może sprawdź co mówisz, ew. źródło, z którego zasłyszałeś. Ende.

 

Panowie! Kultura wypowiedzi na obu łopatkach! Moderator

Link to post
Share on other sites

o sorry nslfun, racje masz, mój błąd, o niedoczytanie moje :!:

średnica zwoju<>średnica sprężyny, zwracam honor :wink:

a Xychu piszemy raczej z dużej ponieważ ma to powien związek z moim imieniem :wink:

 

szczygiel niestety nie moge sei z Tobą zgodzić

pomimo wyżej przeproszonej pomyłki mam racje=>im większa średnica sprężyny tym mniejsza moc

ale oprócz tego:

im większa średnica zwoju tym większa moc

więc może te 2 spręzyny różnią sie średnicą zwoju(grubością drutu)

Link to post
Share on other sites

im większa średnica zwoju tym większa moc

 

Xychu masz rację;)

A co średnicy sprężyny to nie wiem jak to wpływa na moc. Choć faktem jest, że moja CA170% jest „ciaśniejsza” niż stockowa TM(trzeba ją wpychać na prowadnice). Z tego można wywnioskować, że większa średnica sprężyny wpływa ujemnie na jej moc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...