Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Którą replikę kupić ? Pomóżcie .


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Janek, weź odpuść. Gówno wiesz i tą swoją gównianą wiedzę przekazujesz dalej. CM.048/M/S to są repliki nie do zdarcia - wiesz Anaruku o co chodziło w poście gravena o padnięciu GB? ze ten gearbox się rozwalił po 70 tysiącach kulek dopiero, i to na mocnej baterii. Kupisz sobie kałaszka, ewentualnie baterię i koniecznie mikroprocesorową ładowarkę - na taiwangunie na pewno znajdziesz. Myślę że to wszystko. A co do tych terrorystów - teraz prędzej terroryste z chałupniczym ładunkiem wybuchowym a nie AK zobaczysz ;)))

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Polecam moją broń kupiłem ją tu: http://www.military.pl/Kalashnikov-AK47-Full-Metal-Wood-CyberGun-120916_9122t.html .Jedyną rzeczą która mnie drażni w tym karabinie to napis i portret Kalashnikova na lewym boku karabinu. Magazynek ma dużą pojemnośc ok. 500 kulek i jest wytrzymały.

Tyle, że w cymie 0.48 nie ma portretu. I to jest chyba cm 042 tyle, że z oznaczeniami nadanymi prze CG. Jeżeli chcesz ak to nie bierz wersji S.

 

"Mam pytanie. Czy koniecznie musi to byc ak? I czy broń musi byc cymy?"

Akurat jak AK to chyba lepsze jest tylko RS.

 

"dzięki ale moim zdaniem ubogi jest troche :/"

 

Pod jakim względem ? cm 048 też jest podobnie uboga ;)

Link to post
Share on other sites

Janeck, ty sie chwalisz czy zalisz? Bravo.pl, dzial forum...

 

denvey: Nie "rozwalil sie gearbox" tylko sam tlok :P

 

Anaruk: Post odnoscnie cytowanego tuningu byl odpowiedzia na twoje pytanie czy przy zamontowaniu mocnej baterii nic sie nie stanie z GB. Odpowiedz masz w poscie, mocno tuningowany (wziekszenie fps) i dopero po 70k kulek, strzelajac na LiPo 11,1V 40C (Robi takiego troche miniguna :P ), padl tlok. Wiec o GB nie musisz sie martwic.

 

 

Tak jak napisal Szabla, lepsze AK robi tylko RS, porownywalne sa jeszcze DBoy. Ale kwestia gustu :P A co to kolb stalych czy skladanych, jak nie bedziesz jej uzywal jako saperki (mowie o wersji S) to kolba pozyje dlugo :P Tylko musisz pamietac zeby dokrecic wszystko raz na jakis czas. Sam zamierzam kupic .048S.

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Dzięki ,że mi pomagacie etc.

Jak już mówiłem wolę AK`a z stałą kolbą ^^

Co do baterii . Tak myślę ,że przez kilka miesięcy (replikę chcę kupić w marcu) to niech będzie do maja-czerwca . Powinna wytrzymać.

Później ewentualnie dokupię LiPo czy jakąś tam bateryjkę oraz mikroprocesorówkę (chociaż nie wiem ,gdyż mam z mojej najpierwszej replice - Systema ) - kupiłem od kolegi za 1300zł.

 

Nie no AK najbardziej by mi odpowiadał ,gdyż drewno + stal dodaje charakterku całej zabawie.

 

Piszcie recenzje o CM.048 ^^

Link to post
Share on other sites

Zrozum, to nie jest zabawka dla początkującego, a ty chyba takim jesteś.

1) Jest droga. Zarówno w utrzymaniu jak i sama replika.

2) Potrzebuje stałego "karmienia" gazem, więc jak nie masz gazu = nie postrzelasz.

3) W zimie odpada.

4) Potrzebuje fachowej konserwacji

 

Bierz Cymioka i jedyne co będziesz dokładał do niego to gumka, mikroprocesorówka i preclufa. I tyle wydatków. I tak jak wspomnieli koledzy musisz na prawdę stawać na głowie żeby ją rozdupcyć :wink:

Link to post
Share on other sites

jeżeli Ci chodzi o realizm to napewno GBB jeżeli o coś w podobie do realizmu ale za to tańsze (trochę tańsze)niż GBB to EBB ale system Tokyo marui np; scara albo m4 sopmod kosztują one ponad 2300 zł ,ale wtedy masz połączenie realizmu ( w mniejszym stopniu niż GBB ale w większym niż zwyczajny AEG) i tańszego użytkowania bo kupujesz batkę i ładowarkę parę magów (większa pojemność niż te od GBB) i tyle a do GBB magi gaz i najwięcej kasy na kupno i wymianę częsci wewnętrznych repliki np koszt repliki m4 GBB WOC to w madonion masz ją za 1700 w promocji ale do tego przedewszystkim suwadlo ra-tech stalowe z npas 900 zł lufa precyzyjna z hop-up 450 zl więc już prawie 3000 zl a do tego magi i gaz,co prawda jednak gdy zrobisz już tak replikę wydając prawie 4000 zł to masz i realizm i dobrą replikę która bije o głowę aeg (w sensie realizmu i frajdy z użytkowania bo osiągi trochę lepsze od aeg ) i jak juz postrzelasz z gbb to jednak nie będziesz się chcial przesiąść na AEG -takie moje zdanie .

Jednak za 1000 zl to niemasz co się bawić w GBB ,lepiej jednak weż AEG .

Edited by Damianus1993
Link to post
Share on other sites

Pewnie, ze więsza frajda z GBB, ale w zimę nie postrzelasz magazynki są drogie, gaz też kosztuje i jakbyś miał strzelankę co tydzień, to to pielęgnowanie najprawdopodobniej by Ci się odwidziło.

A ile to nerwów, jak przyjeżdża się na strzelankę i okazuje się, że któryś z magów gazu nie trzyma...

Link to post
Share on other sites

Muszę sie z tobą jednak nie zgodzić ,ponieważ aeg jest mniej awaryjne ktoś tu juz podał ze tylko tłok pad po 70 k kulkach na silnej batce a w gbb tak nie ma rozprezajacy sie gaz działa z wielka siła na elementy wewnętrzne dlatego należy je wymienić na stalowe jak napisałem w poście wyżej .gaziaka moze przyjmować propan jest tańszy ale trzeba samemu zrobić instalacje jednak o to juz musisz sie pyatac w dziale gbb .

Edited by Damianus1993
Link to post
Share on other sites

Powiem tak . Po pierwsze - dzięki !

Po drugie i ostatnie - namieszałem sobie głowę pomiędzy CM.048 a G36 GBB ..

Mi chodzi tutaj o samo wykonanie ,frajda ,realizm etc.

 

Brzydko powiem - nie obchodzi mnie pielęgnowanie ,bo wiem jak to się robi.

 

Nie patrząc na dbanie oraz utrzymanie repliki - powiedzcie co ma większą moc ,FPS ,zasięg ?

 

 

Czy odrazu po kupnie repliki mogę zapełnić ją propan-butan`em przez adapter bez żadnych przeróbek etc ?

 

Z góry dzięki !

Link to post
Share on other sites

Najpierw zacznę od propanu to wydaje mi sie ze tak ale radzę dla pewności poszukać w dziale gazowych replik na forum, z moich informacji tak ale to zwiększy trochę moc .

Co do wyboru to juz od ciebie zależy ja na twoim miejscu wybrałbym aeg bo GBB g36 to koszt 900 zł + kilka magow kazdy po 200 zł . Według mnie żadne gbb w stocku nie jest dobre wiec trzeba powymieniac części , najlepiej poszukaj g36 modyfikowane przez ra-techa , ale to juz drożej wyjdziej . Wracając jednak do g36 masz juz temat na forum wiec poczytaj, najwyżej sie dopytaj tam .g36 jest nowa replika wiec trzeba poczekać na kilkanaście sztuk w Polsce i recenzje nt. Tej repliki a tak niewiedomo co sie sypnie co trzeba wymienić jakie wady i co sie bedzie najszybciej psuło .

Edited by Damianus1993
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...