Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Otóż wczoraj podłączyłem nowego firefoxa http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1200mah_11_1v_20c_firefox-1796.html do imaxa b6 który pokazał mi następujące wartości na poszczególne ogniwa 3.81V 2.12V 2.42V (zgodnie z zapisem na stronie nie należy rozładowywać ogniwa poniżej wartości 3V może spowodować jego awarie) odnoszę wrażenie, że dwa ogniwa są uszkodzone i otrzymałem wadliwy produkt, ale wolałbym się upewnić przed złożeniem reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Ja bym to reklamował. Ogniwa nie mogą zejść poniżej 70% nominalnego napięcia, a najlepiej żeby nie zeszły poniżej 3V na ogniwo, do tego różnica napięć między ogniwami też nie może być duża, chyba w graniach 0.1 - 0.2 V a u Ciebie jest 1,69v. (Jeżeli plotę głupoty proszę reagować :P)

 

Nie chce tu na forum jakoś obwiniać taiwangunu bo to dobry sklep, ale ja otrzymałem od nich miesiąc temu NiMh 9.6V które po sprawdzeniu miało 4,5V :/ po kilku próbach udało się ją jednak odratować. Wczoraj natomiast dostałem od nich inną baterie która jest sprawna w 100% - ale zastrzegłem żeby przed wysyłką sprawdzili napięcie na niej.

Na pewno nikt nie wysyła zepsutych ogniw na złość ludziom, ale według mnie sklepy za długo przechowują pakiety przez co rozładowują się nadmiernie a potem takie są efekty, bo miałem takie sytuacje nie tylko z w/w sklepem.

Edited by thesokol
Link to post
Share on other sites

Miernik podlaczony - podaje tylko prad chwilowy jaki ciagnie silnik.

Tak prosto sie tego nie zmierzy - potrzebny jest oscyloskop zeby zrobic to solidnie.

Jak kogos interesuje - na airsoftmechanikach maja topik o obciazeniu silnika poprzez uzywanie mosfeta z AB i soft startem - oraz proby spalenia silnikow.

Stockowy silnik boy i element moga brac taki sam prad - dlatego ze ogniwo wiecej nie da.

Link to post
Share on other sites

Dobra batka - tylko musisz zmienic wtyk (chyba ze chcesz zostawic XT60 - ale to musisz miec taki wtyk w replice/replikach). Ogolnie lepiej zmienic na deansy bo duzo ludzi tak ma (wtedy mozesz w razie czego kozystac z innego aku na deansach).

Deansy = T-connectory.

Sklep tez jest ok - kupowalem tam pare razy.

Taki troche garazowy, ale przez to ceny bardzo kozystne (jak na polske).

Gosciu sprowadza z chin.

Link to post
Share on other sites

Siema! Jestem zielony w sprawie Li-Po i chciałbym sie dowiedzieć co myślicie na temat tej baterii : http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=379 Z tego co wyczytałem to modelarskie są znacznie lepsze od np. FF i GP, mam racje ? :zastanawia:

 

 

Pakiecik bardzo wydajny i daje niezłego rofa.Oby dla twojej repliki nie był za duży.Jeżeli masz sp120 to spokojnie wydala z tej serii 7,4V. Ale wszystko zależy czego oczekujesz od repliki i w jakiej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...