Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zakres temteraturowy repilk cymy


Recommended Posts

Da się, ja z zajechanego cm022 strzelałem przy -12*C kiedy w replikach wyższej klasy padały baterie, inaczej bym nie zaliczył ani jednego "fraga" :)

 

Radzę obwinąć batkę szmatką lub folią aluminiową sreberkiem na zewnątrz, powinna zatrzymać ciepło.

Link to post
Share on other sites

Ja niestety ze swoich doświadczeń muszę odradzić takiej zabawy. Aczkolwiek mój przypadek wypadł przy dość niskich temp i inne repliki działały, miałem pewnie pecha, ale przy zimie jaka jest teraz możesz się strzelać i nie powinno być problemów, ale ostrzegam, i stosuj się do tego co napisał Graven, a najlepiej w ogóle zrezygnuj z auto.

 

 

Edit. You-dash masz racje, przy niższych temp metal jest "osłabiony".

Btw było nawet na Pogromcach mitów, tylko że z kłódką.

Edited by Paniszer
Link to post
Share on other sites

Baterii NIE POWINNO SIĘ owijać folią aluminiową bo:

1) to KOMPLETNIE nic nie daje. Jak ktoś choć ODROBINKĘ ogarnia fizykę na poziomie gimnazjum powinien to sam wywnioskować.

2) jak baterię lutował ktoś, komu średnio chciało się robić porządną izolację lub izolacja jest przetarta od wkładania baterii do repliki, możemy zrobić piękne zwarcie (widziałem ostatnio taką kombinację na strzelance: uszkodzona i niechlujna izolacja+właściciel owijający batkę folią aluminiową... piękny, czarny dym z kolby)

 

Właściwie jest bardzo niewiele materiałów, które, po owinięciu nimi baterii, powodowałyby ZAUWAŻALNY spadek prędkości ucieczki ciepła z baterii i, co za tym idzie, jej dłuższe działanie. Wspomniana szmatka też do takich nie należy. O ile nie wsadzimy badziewnej baterii do tuningowanego KMu, to bateria wydziela znikome ilości ciepła, które bardzo szybko uciekają do otoczenia. Szanse powodzenia w roli takiego izolatora miałyby niektóre spieki ceramiczne (chyba tak to się nazywa, głowy nie dam), np. te używane do pokrywania spodu kadłuba wahadłowców :blush: Moim zdaniem dobrym pomysłem (gdy nie chcemy kupować baterii LiPo, których wydajność prądowa bardzo mało zmienia się z temperaturą) jest włożenie razem z baterią do repliki przyklejonego do niej taśmą ogrzewacza chemicznego lub dwóch. Jeżeli całość się zmieści, powinno to dawać przez osiem godzin temperaturę wystarczającą do poprawnego działania baterii NiMH czy NiCd.

 

Co do strzelania z replik w ujemnych temperaturach: w nowszych Cymkach wątpię aby był jakiś problem, o ile siedzi tam stockowa sprężyna. Przy mocnych sprężynach i niskich temperaturach lubią pękać szkielety gb. Jak ktoś używał mocno badziewnych smarów, to też może go spotkać ciekawa niespodzianka. Czasem od zimna szwankują też midcapy, ale ciągle nie znam dokładnej przyczyny: zmienia się stała sprężystości sprężyny, czy też malutkie ilości olejka silikonowego wewnątrz (moje midy delikatnie smaruję, ale zostaje tego minimum) zmieniają właściwości.

 

Najbardziej dostrzegalnym efektem spadku temperatury przy strzelaniu stockowymi replikami jest twardnienie gumek HU. Powoduje to zwykle gorsze podkręcanie kulek i w skrajnych przypadkach blokowanie się kulek na "garbku" gumki (po prostu trzeba ustawić HU na prawie minimum i trochę postrzelać dla rozgrzania gumki). Gdy gumka jest wymieniona na silikonową podany wyżej efekt nie występuje w ogóle lub tylko przez pierwszych kilkanaście strzałów (ja tak mam na zielonej G&G).

 

Chyba to by było na tyle. Jak o czymś ważniejszym zapomniałem, niech ktoś dopisze.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: damn, 3 posty poszły gdy pisałem tego ; /

@Paniszer jak na mój gust przy normalnych ROFie to mała różnica czy semi czy auto. Przez normalny rozumiem te 10-15k/s. Można podawać przykłady, że temu a temu coś się sypnęło na auto. Ale na semi też się sypie, o czym się niedawno przekonałem.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Mi też się na semi posypało :) W sumie masz racje przy normalnym rofie to prawie tak samo jakbyś szybko naciskał na semi (jeśli chodzi o możliwość zepsucia, choć mała różnica pewnie jest). Z tym, że on ma mp5, a ja przy swoim mp5 tylko że od JG mam mocniejszą batke, a nie wiem jak jest u cymy, a tym bardziej u kolegi (nie napisał czy stock).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...